Головна » Американський шпіц – вірний друг та чудовий супутник
Американський шпіц - вірний друг та чудовий супутник

Американський шпіц – вірний друг та чудовий супутник

Американський шпіц є чудовим товаришем, який має веселу вдачу і поступливий характер. Власники таких собачок відзначають у своїх вихованців низку таких позитивних якостей, як повна відсутність агресії, увага, відмінна навченість, веселий характер.

Історія

Історія

Гарний американський шпіц має досить цікаву історію. Спочатку ті шпиці з’явилися в Північній Європі. У Середні віки особини цієї породи мали особливу популярність в таких країнах, як Німеччина, Фінляндія та Померанія.

Пси спочатку створювалися як сторожі. Однак не з метою наздоганяти злодіїв та затримувати їх. Основним завданням цих тварин було через гучний гавкіт попереджати господаря про те, що чужинці проникли на територію.

До Америки собаки потрапили з німецькими емігрантами на початку 20 століття. Сентиментальним німцям не хотілося розлучатися зі своїми вихованцями, тому вони їх брали навіть у далекі поїздки.

Американським жителям сподобалися ці тварини, які схожі на ескімоські лайки. Однак ці собаки мають менші розміри та підходять для утримання в будинку. Після закінчення Другої світової війни через неприязнь, коли до німецької ставилися вкрай негативно, порода стала називатися американським ескімоським шпіцам.

Зафіксована історія цієї породи бере свій початок з 1958 р. Але на той час ще не існував єдиний стандарт зовнішності й всі шпіци належали до однієї породи. Офіційно цих собак зареєстрували лише 1995 р.

Опис

Опис

Веселий американський померанський шпіц має досить приємну зовнішність, яка властива всім шпіців:

  • Пряма дуже густа вовна, щільне підшерстя;
  • забарвлення білого або кремового кольору;
  • весела лисяча морда з маленькими вушками, що стирчать;
  • компактне складання тіла, міцні кінцівки;
  • пухнастий хвостик, який згорнутий у формі кільця.
  • Говорячи про розміри, то особи породи бувають 3 різновидів:
  • шпіци – висота близько 25 сантиметрів із вагою менш як 4 кілограми;
  • мініатюрні шпиці – висота приблизно 40 сантиметрів із вагою до 9 кілограмів;
  • стандартні шпиці – висота до 50 сантиметрів із вагою до 16 кілограмів.
Цікаво  Найкращі породи собак для охорони - топ 9

Внаслідок того, що ця порода не визнана міжнародними організаціями кінологів, ці собаки не мають встановленого стандарту, а опис зведений виключно до збиральних особливостей від німецьких та померанських шпіців.

Спочатку особини породи славилися своїми робітниками та охоронними характеристиками, які вони перейняли від прабатьків. Цього декоративного білого пса не можна назвати тендітним або нешкідливим, тому що під обличчям милої тварини прихований відважний компаньйон, інтелектуальна істота та вірний товариш.

Голова у тварини круглої форми, середня. Область чола помірно похилий, є плавний перехід до потилиці та шиї. Собака має рівне перенісся, яке звужується від свого підстави до носа. Лоб плавно переходить до носа. Мордочка суха, її покриває шорстка, що прикрашає, по очницях і вилицях. Щелепна коробка витягнутої форми, трикутна. Губи підтягнуті, є пігменти чорного кольору.

Очі щодо маленьких, мигдалеподібної форми. Райдужна оболонка темно-коричнева або темна. Можна також зустріти гетерохромних та блакитнооких собак. Повіки чорного кольору. Вушка стоять трикутною формою, трохи закруглені на кінцях. Раковина вуха жорстка, покрита з тильного боку шорсткою. Тіло біля особин породи потужне, прямокутної форми. Груди досить глибокі, а також у міру широкі, ребра витягнутої форми.

Спина у тварин рівна, мускулатура добре розвинена. Плечі трохи ширші, ніж круп. Таз потужний, не витягнутий, заокруглений по хребту. Кінцівки рівні, пропорційні. Розпрямлений хвіст може досягати скакального суглоба. У спокої він закручений у формі кільця чи півкільця.

Вовна у представників породи щільна, м’яка. Захист від вологи та негоди забезпечується під шорсткою. Осьові волоски еластичні, в міру жорсткі. На шиї дорослих особин утворюється комір. Забарвлення вовни біле. Єдиним винятком є наявність світло-кремового тону.

Характер

Характер

Завдяки відмінному характеру та відсутності навіть незначної агресії шпіц американський підходить для утримання у квартирах та будинках. Особини породи знаходять спільну мову з дітьми. Вони з ними поводяться дуже акуратно, виявляючи турботу та приязність.

Цікаво  Чи можна собаці їсти хліб?

Не рідко ці вихованці стають справжніми няньками для дітей. Тварини люблять сім’ю, вони дуже віддані своїм господарям, шанобливо ставляться до кожного сім’янина. Особини породи вважають себе повноцінними членами сім’ї. З цієї причини вони важко переносять розлучення, починають нервувати.

Ці собаки дуже розумні, добре навчаються, акуратні, веселі, віддані, рухливі, люблять грати. Представники породи добре піддаються вихованню. Невипадково цих псів можна побачити в цирку і як учасники різноманітних конкурсів.

Купуючи такого вихованця, слід звертати увагу на 2 особливості його поведінки:

Ескімоський шпіц любить подавати голос. Псу приносить задоволення гавкати на чужих людей та інших тварин. Щоб уникнути виникнення проблем з навколишнім, слід займатися вихованням тварини. Є ряд спеціальних технік, які формують у пса звичку подавати голос виключно за необхідності.

Як і більшість маленьких собак, особи породи страждають від синдрому маленького пса, тобто намагаються постійно перебувати в центрі уваги. Цей недолік також можна легко ліквідувати у вигляді виховання.

Особливості утримання та догляду

Особливості утримання та догляду

Чудовий собака американський шпіц повинен утримуватися в правильних умовах, тому що це виступає як застава її здоров’я. Вихованець може жити у квартирі, але при цьому щодня треба гуляти з ним на вулиці. Для особин породи оптимальним варіантом є утримання у приватному будинку, у дворі. Треба щодня гуляти, влаштовуватись розваги на вулиці, пробіжки. Це дасть змогу вихованцю знаходитися завжди у чудовій фізичній формі.

Тварина потребує збалансованого корму, який багатий на жири, білки, вуглеводи. У процесі здійснення вибору готового корму треба брати до уваги його натуральність. Економія тут недоречна. В іншому випадку існує значний ризик отримання хворого собаки, що страждає від розладів травної системи, що має слабкий скелет.

Цікаво  Норвезька вівчарка - особливості та характеристика

Виходячи з рекомендацій ветеринарів, слід дотримуватись змішаного типу харчування. Крім високоякісних готових кормів раціон вихованця повинен доповнюватися сиром, кефіром, відвареним м’ясом, сирими яловичими кістками, вареною рибою, вареними курячими, перепелиними яйцями, сирими овочами, зеленню.

При цьому категорично заборонено годувати собаку сирою рибою та рибою з кісточками, хлібом, макаронами, жирною свининою, солодощами, картоплею, бобами та горохом, перлівкою.

Якщо говорити про режим харчування, то щенят слід годувати шість разів протягом першого місяця. Після цього вихованця потрібно годувати чотири рази на добу. Після пів року можна перейти на 2-3 разовий режим годування.

Крім того, американський карликовий шпіц вимагає особливого догляду за шорсткою. Незалежно від того, що ці тварини мають густу та пухнасту вовну, здійснювати догляд за нею не легко. Линяють ці пси двічі на рік: навесні, а також в осінній період. Щоб уникнути звалювання вовни та утворення ковтунів, необхідно добре вичісувати собаку 2 рази на тиждень. Виробляти такі дії треба незалежно від того, линяє вихованець чи ні.

Виховання

Виховання

Цуценята є дуже допитливими та з величезним задоволенням займаються дослідженням навколишнього світу. Щоб не розпестити тварину і виховати хорошого собаку, потрібно якомога раніше приступити до його виховання.

Починати варто із соціалізації. Можна познайомити цуценя з простором, що його оточує. Слід провести його по всій квартирі, показати його місцю, привчити до туалету. З перших днів необхідно привчати вихованця до розуміння того, що можна робити, а чого не можна.

Після успішного проходження етапу адаптації, вихованець буде підготовленим до більш серйозного навчання. Особини даної породи ідеально підходять для дресування. Вони слухняні та прагнуть виконувати всі команди господаря. Для цих тварин навчання є захватною розвагою, якою вони можуть займатися довго.

Дивіться також: Найменша порода собак у світі – чихуахуа

Прокрутити вгору