Головна » Коти породи шиншила – опис, здоров’я, характер та догляд
Коти породи шиншила - опис, здоров'я, характер та догляд

Коти породи шиншила – опис, здоров’я, характер та догляд

Коти породи шиншила. Однією з найпрекрасніших і найвеличніших порід серед представників котячих вважається британська шиншила. Їхня неймовірна біла шерсть із чорними кінчиками створює вигляд благородної срібної шуби. У поєднанні зі спокійним характером шиншила кішка принесе до вашого будинку нотку шляхетності.

Загальний опис

Загальний опис

Шиншила кішка є різновидом перських, шотландських чи британських порід. Від своїх побратимів вона відрізняється виключно вовною, решта параметрів у них ідентична. Вони досить спокійні, миролюбні та дуже прив’язані до своїх господарів. Їм складно переносити довгу розлуку з близькою людиною, тому якщо ви постійно перебуваєте поза домом, то ця тварина не для вас.

Багато власників цієї породи стверджують, що перська шиншила має ляльковий вигляд, через що нею постійно хочеться милуватися. Однак не варто судити з зовнішності, ці тварини не такі крихкі, як можуть здаватися. Вони відрізняються досить міцним здоров’ям та статурою. З них виходять чарівні домашні вихованці. Ви не пошкодуєте, якщо привезете їх додому. Вони миттєво займуть місце у вашому серці.

Історія

Історія

Порода кішок шиншил є першою, що була виведена людиною. Існує кілька версій, як з’явилося перше кошеня з подібним забарвленням. Одні з версій виглядають правдоподібніше, інші — взагалі з ряду фантастики, проте сміливо можна стверджувати, що перший кіт з довгою, густою, срібною вовною з’явився 1882 року.

Власники такого потомства твердо вирішили вивести нову породу і завдяки правильній селекції вдалося отримати стійкий ген із потрібним забарвленням. Цікаво також, що в майбутньому, в одному з послідів сріблястих шиншил була виявлена золота кішка, яка в майбутньому відокремилася і стала самостійною групою.

Шиншили названі так на честь однойменного гризуна американського походження через їх пухнасту і густу сріблясто-білу шубку. Робота з виділення перських шиншил в окрему породу все ще продовжується, оскільки вони все ще включені до перської породи.

Зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд

Шиншила кішка – одна з найекзотичніших і найяскравіших тварин. Вона відома своїми довгими волосками, густою та пухнастою вовною та ляльковими рисами обличчя. Підшерстя чисто-біле з чорним, сріблястим або золотим кінчиком. Вони мають кругле обличчя і великі зелені очі, а вуха добре оформлені. Навколо очей, носа та губ можна побачити чорне обведення, що додає привабливості. Ніс шкіряно-цегляно-червоний, а подушечки лап чорного або темно-коричневого кольору.

Цікаво  Загадкова краса: Американська короткошерста кішка

Порода кішок шиншила вважається середньою, проте через пухнасту вовну вони здаються більшими. Самці за вагою можуть досягати 7 кг, а самки – 5 кг. Тіло тварин відповідає характеристикам британської породи. Вони мають м’які та плавні обриси тіла, досить широку грудку та рівну спинку.

Оскільки це досить сильна тварина, то для неї характерні короткі та потужні лапи, що закінчуються широкими подушечками. Хвіст також не дуже довгий, але досить товстий. По всій довжині він покритий м’якою та густою вовною. Вона також має бути між пальцями.

Кругла голова і плеската морда – це одні з найвідоміших параметрів тварини. М’які та плавні риси мордочки ідеально доповнюють одна одну. Кругле підборіддя, широкий ніс, м’які щоки та великі очі створюють вигляд пухнастої кулі. Голову увінчують круглі, середнього розміру вуха. У довгошерстих порід є пензлики на кінчиках, а у короткошерстих – ні.

При погляді на шиншил ви першим помітите величезні, блискучі, яскраві очі. Вони дуже виразні, мають яскраво-зелений колір та обведені чорними колами, які нагадують макіяж. Зовнішні куточки очей трохи опущені вниз, що надає кішці скривдженого чи засмученого погляду.

Існує три типи забарвлень вовни:

Існує три типи забарвлень вовни:
 • Шиншила кішка зі сріблястим відтінком має ширший спектр у забарвленні вовни. Кольори відрізняються від бузкового та блакитного до шоколадного. Вони мають темні обідки навколо очей.
 • Золотисті шиншили мають різноколірний відтінок підшерстка. У них коричневі обідки навколо очей та носа.
 • Ще один тип – це перська кішка Cameo, у якої на вовні є рудий кінчик. Вони також мають темні обідки навколо очей і носа.

Британські, шотландські та перські шиншили мають незначні відмінності в характеристиках. У шотландців трохи довше хвіст і лапи, а порода кішок британська шиншила має трохи ширше посаджені вуха, проте їх усіх поєднує чудова шуба з оригінальним забарвленням, виразні очі з характерним обведенням і м’які риси обличчя.

Характер

Характер

Порода кішок шиншила вважається істинно аристократичною. Про це свідчить її поведінка, смаки, характер та терпіння. Вони досить спокійні та врівноважені та люблять увагу. Вони не відмовляться від активних ігор, оскільки таким чином проведуть час із господарем.

Кмітлива шиншила кішка швидко навчається базовим правилам, відмінно знає, де її лоток і миска, не лазитиме по столах, якщо в дитинстві ви її цьому навчите, а також не посміє псувати меблі. Вона буде спокійно грати зі своїми іграшками, при цьому ніколи не посміє випустити пазурі у ваш улюблений диван.

Цікаво  Короткошерсті породи котів які заворожують своєю елегантністю

Благородства вихованцю додає ангельське терпіння. Кішка не стане агресивно реагувати на активних дітей чи випадковий різкий рух у її бік. Якщо її щось дістане, то вона просто піде в інше місце, але не вступатиме у відкритий конфлікт.

Шиншила кішка дуже прив’язана до людини, вимагає від неї регулярної уваги та не переносить самотності. При цьому інші вихованці в будинку не зможуть замінити їй господаря, а отже, з нею треба проводити багато часу. Найбільше вона любить лежати на колінах у людей і тихо муркотіти. При тривалій розлуці вихованець почне тужити й отримає сильний стрес.

Шиншили нейтрально ставляться до інших вихованців, хай то буде кішка, собака або навіть гризун. Вони не мають яскраво вираженого мисливського інстинкту, і вони не з’їдять хом’яка від нудьги. До сторонніх людей вони також нейтральні, не бояться, але й не чіпляються. Можуть дозволити дати себе погладити чи навіть взяти на руки, але самі першими до незнайомої людини не підійдуть.

Кошенята шиншили досить грайливі, проте це відбувається з віком. Якщо в дитинстві кошеня може годинами ганяти фантик по дивані, то, бувши вже дорослою особиною, він усім своїм виглядом демонструватиме королівську кров.

Якщо підбити загальний підсумок щодо характеру цієї тварини, то можна виділити таке:

 • Шиншили – ласкаві та безтурботні кішки.
 • Вони досить швидко прив’язуються до своїх власників і ненавидять залишатися на самоті.
 • Їм подобається, коли їх балують, але не проблемні у змісті.
 • Вони домашні кішки та вважають за краще проводити час у будинку. Вони із задоволенням лежать цілий день.
 • Вони добре ладнають з маленькими дітьми, а також з іншими тваринами.
 • Вони ідеально підходять для квартири або вдома та швидко адаптуються до нового середовища.
 • Загалом вони холоднокровні й спокійні, що робить їх відмінними компаньйонами.
 • Живе 12-15 років.

Здоров’я

Здоров'я

Відносно міцне загальне здоров’я породи та хороша спадковість у поєднанні створюють витривалу тварину з сильним імунітетом. Однак навіть у таких кішок є низка поширених проблем, які можуть виникнути при неправильному догляді.

 • Блохи та інші шкірні паразити. Яким би охайним не був ваш вихованець, завжди залишається ризик підхопити шкірне захворювання. Густа вовна кішки є найсприятливішим місцем для життя паразитів. Навіть якщо ваша улюблениця не гуляє на вулиці, у неї все одно залишається шанс підхопити кліща з вашого одягу чи іншого вихованця.
 • Вовняні грудки. Коти регулярно себе вилизують, через що в шлунок потрапляє багато вовни. Зазвичай вона виходить природним шляхом, проте іноді може скупчитися в грудку і створити пробку в шлунку.
 • Атрофія сітківки. Великі та привабливі очі є слабким місцем вихованця. При регулярному фізичному (скупчення бруду) і хворому світловому впливі на очі у кішки починається відмирання рецепторів на сітківці. Це призводить до часткової та повної сліпоти, і, на жаль, не має лікування.
 • Карієс. Схильність до карієсу може викликати у кішки захворювання зубів, що призведе до низки неприємних наслідків. До них входять руйнування зубів, неприємний запах з пащі, а також проблеми зі шлунком.
Цікаво  Сіамський кіт - характер, опис та догляд

Догляд

Догляд

Шиншила кішка вимагає особливого догляду за своєю зовнішністю та здоров’ям. Однак вона ні краплі не вибаглива у змісті, харчуванні та зручності життя. Майбутнім власникам цієї породи слід бути готовими до щоденного вичісування вовни. Зазвичай ця процедура займає не більше 10 хвилин на день, особливо якщо тварина була до неї привчена з самого дитинства. Раціон повинен складатися зі спеціальних кормів для зміцнення вовни.

Не варто забувати також регулярно чистити вихованцю зуби, щоб запобігти появі карієсу, а також протирати очі вологим ватним диском для видалення слізних виділень, що скупчилися. Стрижка пазурів повинна відбуватися при необхідності, іноді вона і зовсім не потрібна, якщо у кішки у вільному доступі є власна кігтеточка. Вакцинація кошенят починається з двох місяців від усіх основних котячих хвороб. Щеплення необхідно робити щорічно у ветеринара протягом усього життя.

Насамкінець хотілося б дати пораду тим, хто тільки збирається завести шиншилу кішку: повністю забудьте про чорний одяг! З моменту появи кошеня у вашій оселі ви більше не зможете спокійно носити чорні речі.

Читайте також: Коти породи Мейн кун – опис, фото, характер та догляд

Прокрутка до верху