Головна » Назви породи собак – види та опис
Назви породи собак - види та опис

Назви породи собак – види та опис

Назви породи собак – види та опис. У світі є сотні порід собак, і нові з’являються практично щороку. Відрізняються “брати наші менші” і зовні, і за темпераментом, і за звичками. У кожного вихованця – свій характер, повноцінна особистість, сформована і власником, і атмосферою у домі, і долею. Свої риси є й у порід. Проте кінологи виділяють кілька великих груп порід. Цю класифікацію варто вивчити як тим, хто тільки збирається завести собі вихованця, так і власникам собак.

Цікаво, що породи собак класифікували аж ніяк не за розміром, кольором та походженням, як кішок, а, як правило, за “функцією”. На всьому протязі історії людства пес виконував якусь і відпрацьовував свій хліб: охороняв дім та стада овець, полював разом із господарем, захищав людину. Породи виводили саме для того, щоб собаки краще виконували будь-яку конкретну роль.

Кінологи виділяють: Пастуші та скотогінні собаки (за деяким винятком). Сюди включають майже всі породи, призначені для охорони череди: вівчарок, шотландських коллі, шелті, кулі, комондор.

Види собак

Види собак
Назви породи собак
  • Швейцарські скотогінні собаки, шнауцери, пінчери, молоси, добермани, ротвейлери, сенбернари тощо. Відома в Україні кавказька вівчарка також ставиться до цієї групи. Основна роль цих собак – охорона.
  • Тер’єри. У цю входять як небезпечні зовні бультер’єри та величезні ердельтер’єри, так і крихітні той-тер’єри та йоркширські тер’єри. Виводили їх як мисливських собак – для норних тварин. Їхня ключова особливість – шалена любов до полювання і безстрашність перед обличчям великого супротивника.
  • Такси. Цю групу створили аж ніяк не за виконуваною роллю: “винуватцем” появи такс стала мутація гена, завдяки якій собака перестає рости у висоту. До групи такс належать десятки порід – як мініатюрних, і щодо великих.
  • Шпиці та породи примітивного типу. За назвою здається, що це виключно декоративні тварини, але це помилка: сюди входять і мисливські, і їздові, і сторожові, і собаки пастухи. У тому числі модні нині хаскі.
  • Гончі. Одна зі старовинних груп псів, що включають лише мисливські породи. Гавкають гончаки тільки під час полювання: у решту часу вони вважають за краще мовчати. Ці собаки незамінні при полюванні на чотириногих ссавців.
  • Лігаві. Ще одна суто мисливська група, яка, втім, підійде для полювання за пернатою дичиною. Вони чудово відстежують дичину, а потім – вказують на неї господареві.
  • Ретривери, спанієлі та водяні собаки. Це чудові плавці, які можуть і врятувати людину, і принести мисливцеві підстрелену над річкою чи озером дичину. Сьогодні їх використовують і як поводирів та пошукачів.
  • Собаки-компаньйони. Це – декоративні собаки, які будуть чудовими компаньйонами вдома та у подорожах. Не всі породи вимагають вигулу: чихуахуа можна навіть привчити до лотка.
  • Хорти. Борзих дуже любили дворяни, але вивели їх на Аравійському півострові, а тримали – ще Стародавньому Єгипті. Це тонконогі, гостроносі, дуже швидкі собаки, які ідеально підходять для псового полювання.
Цікаво  Дресування цуценя - перші тижні

У сучасному світі тренди у назвах порід собак можуть відображати модні тенденції, смаки та культурні впливи. Наприклад, назви порід, які вказують на велич і гідність, такі як “Імператорський ши-тцу” або “Королівський кенгуру”, можуть бути популярними серед тих, хто шукає собаку з елітним статусом або престижним походженням.

Читайте також: Лабрадор опис породи – інтелігентність та любов до людей

Прокрутити вгору