Головна » Як доглядати за домашнім щуром?
Як доглядати за домашнім щуром

Як доглядати за домашнім щуром?

Як доглядати за домашнім щуром? Домашній щур живе близько 2-3 років. але гризуни часто хворіють. Розміри клітки для щурів залежать від того, наскільки великий розплідник ви плануєте.

Домашній щур – прекрасний компаньйон як для дітей, так і для дорослих. Ці гризуни не дуже вибагливі, вони займають мало місця, а крім того вони дуже доброзичливі, розумні й легко приручаються. За сонником щури символізують хвороби та бруд – насправді це соціальні тварини з авантюрними устремліннями.

Де купити щура?

Дрібних тварин, включаючи щурів, можна приймати з 4 джерел:

  • Зоомагазин. Все, що вам потрібно зробити, це увійти та вибрати домашнього улюбленця, щоб миттєво повернути його додому. Однак слід стежити за хворими та пораненими тваринами – не кожен магазин належним чином дбає про тимчасові збори. У більш пристойних магазинах є можливість безплатного ветеринарного огляду в перші тижні після покупки вихованця
  • Зареєстроване племінне, пропоную тварин з родоводом. Однак зверніть увагу на псевдорозплідники – як і у випадку з собаками та котами, тварини розмножуються «за бажанням», без особливої ​​турботи про їхнє здоров’я чи комфорт. На жаль, псевдоселекціонери продають тварин сумнівного походження за великі гроші, часто пред’являючи фальсифікований або безглуздий документ, який нібито засвідчує реєстрацію племінної породи.
  • Іншим варіантом є усиновлення тварини, переданої приватним особам. Найчастіше реклама з’являється в групах, присвячених щурам, в соціальних мережах або на рекламних порталах.
  • Ще одна, але найменш відома форма придбання щура – усиновлення. Ви знайдете щура не у звичайному притулку, а в тимчасовому будинку, як правило, у приватних осіб. Туди забирають тварин з поганих умов, з інтервенції. В останньому випадку зазвичай укладається договір усиновлення – як і в притулку.
Цікаво  Обладнання клітки для хом’яків

Щури невибагливі, але досить сприйнятливі до хвороб. Хворий щур млявий, худне, при легкому дотику пищить. Якщо ви помітили схожі симптоми у свого щура, віднесіть його до ветеринара.

Домашні щури з незареєстрованих розплідників іноді обтяжені генетичними захворюваннями. Візьміть це до уваги, вирішуючи взяти гризуна у свій будинок.

Домашній щур – клітка та обладнання

Попри те, що щур невелика тварина (дорослий екземпляр зазвичай важить кілька сотень грамів), у неї є свої вимоги до утримання. Відповідні розміри клітки та іграшок для щура, а також якісний корм і добавки до нього забезпечать йому комфортне життя.

Мінімальні розміри клітки для щура, а точніше для щурів, тому що ці тварини відрізняються сильною стадністю, – 80 х 50 х 80 см.

Чим більше клітка, обладнання клітки, тим більше свободи й радості для вашого друга-щура. Занадто маленька клітка, в якій щур почуватиметься незатишно, істотно обумовлює проблеми з її прирученням, а також гальмує її цікавість до світу та веселу вдачу. Мінімальні розміри клітки рекомендовані максимум для 4 особин. Чим більше зграя, тим більше знадобиться клітка.

Щури – майстри лазіння, тому клітка повинна бути не тільки високою, але та оснащеною іграшками. Найкраще підійдуть ті, що зроблені з дерева та мотузок – якщо таку іграшку спробувати на смак, то щуру нічого поганого не станеться.

Щурам також має бути де сховатися, тому вам знадобиться будиночок для щурів, а також різні типи драбин і гамаків для гри. Для цього, звичайно, вам знадобляться миска/поїлка для води й миска для їжі.

Наповнювач – як доглядати за домашнім щуром?

Для комфорту щурячих лапок не використовуйте в якості субстрати тверді гранули. Замість цього купуйте тирсу без пилу (важливо, щоб вони були без пилу – ніс і дихальні шляхи у щура маленькі й чутливі, а запилена підстилка може викликати алергію).

Регулярне очищення клітки від щурячої сечі дуже важливо, але також легко, оскільки ці тварини зазвичай справляють нужду в одному і тому ж місці.

Приручення щура

Щури від природи доброзичливі та ніжні тварини, але індивідуальна поведінка залежить від характеру особини, а також її минулого.

Цікаво  Що їдять морські свинки?

Якщо тварина походить з ферми або народилася після приймання вагітної самки, приручити її буде набагато простіше: щур вже знає людську руку, і залишиться лише привчити її до неї.

Перші 2 – 3 дні в новому будинку – стресовий період, тому варто забезпечити щуру спокій: не простягати руки силою і не брати, не гладити й не ловити – особливо зверху.

Домашній щур асоціює таку поведінку з нападом хижака, від якого їй необхідно негайно втекти. Нехай ваша присутність в перші дні обмежиться годуванням і підміною води, а також розмовою з вихованцем.

Як тільки він почне асоціювати ваш голос і матиме з ним хороші асоціації, він швидше почне вам довіряти. Через кілька днів можна спокійно спробувати дати йому ласощі з руки – принцип «через шлунок до серця» в цьому випадку працює відмінно.

Коли щур перестане боятися і з цікавістю підійде до вас, можна спробувати взяти його на руки. Однак якщо він втече – ні до чого не змушуйте.

Одного разу ворогуючи, щур може боятися все життя. Необхідні терпіння та акуратність у контакті з новим вихованцем.

Харчування щурів

Чим годувати щура? Правильний, а отже, повноцінний і збалансований раціон є основою для того, щоб щур якомога довше був здоровий. У зоомагазинах можна легко купити корм для домашнього щура, з великою кількістю тваринного білка і насінням.

Уникайте годування домашніх тварин їжею, що містить штучні барвники, кольорові чипси або нездорові жири. Їжа як паливо – чим якісніша, тим краще.

Раціон щура повинен бути різноманітним. Варто давати фрукти та овочі, але в помірних кількостях. У зоомагазинах, стаціонарних і онлайн, не бракує різноманітних видів сухих снеків для щурів: трави, овочі, фрукти та суміші спеціального призначення.

Цікаво  Як приручити хом'яка? - поради

Посадка щурів в одну клітку – як доглядати за домашнім щуром?

Найкращий варіант – взяти домашніх тварин, які вже знають один одного. Однак, якщо ми вибираємо друга для вже наявної особини, перш ніж жити разом, їх потрібно об’єднати.

Така обробка повинна проходити на нейтральному для всіх тварин місці – на відгородженій підлозі, ліжку, подіумі.

Найголовніше, щоб місце не було насичене запахом жодного з них. Зв’язування повторюється щодня, поки тварини остаточно не приймуть одне одного. Тоді вони зможуть жити в одній клітці.

«Додавання» щура до інших, якщо вони не знають один одного, може закінчитися трагічно – в кращому випадку кусанням нової особини, в гіршому – навіть смертельною бійкою.

Вибираючи щурячу пару або стадо з кількох особин, пам’ятайте, що це повинні бути одностатеві групи. Вагітність для таких маленьких і ніжних організмів, як домашні щури, пов’язана з високим ризиком і загрозою для життя як самки, так і молодняку.

два щури

Щури та інші тварини – як доглядати за домашнім щуром?

Всупереч поширеній думці, щури не є агресивними й нападають лише тоді, коли відчувають загрозу або провокацію. Найкраще вони почуваються в компанії особин свого виду, а також прив’язуються до опікунів. Не рекомендується тримати їх в безпосередній близькості або в дикій природі, що є стресом для щура або інших тварин – варто задуматися про покупку племінного щура, якщо в будинку живуть інші домашні тварини.

Дивіться також: Що їдять щури? – чим вони харчуються?

Прокрутити вгору