Головна » Як охолодити собаку? Поради
Як охолодити собаку Поради

Як охолодити собаку? Поради

Як охолодити собаку? Поради Щоб охолодити собаку влітку, варто пам’ятати про охолоджувальні ванни й душі, вкоротити шерсть. Не забувайте часто міняти воду для пиття, щоб собака могла охолонути. Температура тіла собаки вище 39,4 градуса Цельсія може бути ознакою теплового удару.

Собака регулює температуру диханням, але в сильну спеку сама не впорається. Подивіться, як охолодити собаку влітку, щоб запобігти тепловому удару. Крім того, інвестуйте в охолоджувальний килимок.

Тримайте собаку в прохолоді вдома

Переконайтеся, що ваша собака ніколи не перебуває на сонці тривалий час. Температура тіла тварини вища, ніж у людини, і при її підвищенні її важче знизити. Як охолодити собаку в будинку або квартирі?

  • Дайте йому прохолодне, затінене місце. Якщо у вас є підвал, заведіть туди собаку.
  • Слідкуйте, щоб у його мисці завжди була холодна вода, і змінюйте її, коли вона стає гарячою.
  • Підстрижіть шерсть собаки. Крім того, розчешіть її щіткою, призначеною для її шерсті, щоб видалити під шерстки (це додаткова теплоізоляція для собак).
  • Охолодіть собаку легким душем або організуйте ванни в теплій воді. Будьте обережні, щоб не отримати термічний удар! Не робіть це різко і не відразу після перебування на сонці/повернення з прогулянки.
  • Купіть охолоджувальний килимок для вашої собаки або попросіть його відпочити на кераміці чи плитці. Пам’ятайте про охолодження приміщення в спеку.

Слідкуйте за твариною! Якщо він апатичний або млявий, не має апетиту, часто хрипить і виділяє густу слину – відведіть собаку до ветеринара.

Охолоджувальний килимок для собак

Дуже хорошим рішенням буде купити охолоджувальний килимок для вашої собаки. Це недорого. Традиційні килимки, наявні на ринку, поміщають у холодильник або морозилку, але найцікавішим рішенням, яке дає ефект до кількох годин охолодження, є гелевий охолоджувальний килимок для собаки.

Цікаво  Що робити якщо собака боїться прогулянок?

Гелевий охолоджувальний килимок не потрібно класти в морозильну камеру або холодильник, тому що під тиском тварини він починає сам охолоджувати собаку – зазвичай його температура на 10-15 градусів С нижче температури навколишнього середовища. Зазвичай його розміри 60х50 см – його можна розкласти в ліжку, машині або будь-якій іншій поверхні. Його легко чистити та швидко використовувати повторно.

Охолодження собаки в машині – як охолодити собаку?

Пам’ятайте, що перед тим, як взяти собаку в машину, ви повинні охолодити машину, якщо вона гаряча. Спочатку відчиніть двері та вікна, потім їдьте з відкритими вікнами або створіть протяг і, нарешті, увімкніть кондиціонер. Тільки після цього посадіть собаку в машину.

Температура всередині автомобіля може досягати запаморочливих висот. Це знає той, хто пробував сісти в таку машину, і це більше відчуває собака, ніж людина. День не обов’язково повинен бути дуже жарким, достатньо, щоб сонце досить сильно світило на закритий автомобіль і прогрівало його.

Наслідки перегріву – тепловий удар у собаки

Тепловий удар – це перегрів організму. Собака охолоджується диханням і віддає тепло через лапи. Загалом, це невелика площа стосовно поверхні всього тіла собаки, особливо якщо порівнювати її з нашим людським тілом, яке повністю потіє. З цієї причини у собаки складніше терморегуляція і вона набагато легше перегрітися.

Правильна температура тіла собаки повинна бути приблизно до 38,5 градусів, незворотні зміни в організмі відбуваються приблизно при 41 градусі Цельсія. Наслідком цієї події може стати як мінімум серйозне ураження головного мозку і порушення нормальної життєдіяльності організму, а нерідко і смерть.

Собака після інсульту, навіть якщо виживе, може ніколи не одужати. Піддавання собаки надмірному сонячному світлу без можливості сховатися в тіні, залишати її в закритій кімнаті (або піддавати собаку сильному теплу будь-яким іншим способом) є жорстоким поводженням з тваринами. Якщо влітку (але не тільки) ви побачили в машині замкнутого собаку, ви маєте право повідомити про це в поліцію або розбити вікно.

Цікаво  Тибетська вівчарка - особливості цієї давньої породи

Особливо схильні до теплового удару собаки – як охолодити собаку?

«Короткоголові» породи, такі як мопси, пекінеси чи бульдоги, а також собаки з вужчими носовими отворами, такі як ши-тцу, швидше перегріваються. Це пояснюється особливостями будови голови та верхніх дихальних шляхів цих собак. Собак цих порід слід особливо оберігати від високих температур і сильного сонячного світла.

Дивіться також: Чи можна собакам помідори?

Прокрутка до верху