Головна » Як поводиться хом’як перед смертю?
Як поводиться хом'як перед смертю?

Як поводиться хом’як перед смертю?

Як поводиться хом’як перед смертю? Хом’яки хворіють не рідше інших тварин. Швидкий метаболізм хом’яків означає, що хвороби розвиваються в цих маленьких тільцях майже миттєво. Найпоширенішими симптомами хвороби хом’яка є млявість, відсутність апетиту та згорблене положення. Подивіться найпоширеніші хвороби хом’яків і їх перші симптоми.

Хом’яки – маленькі й тендітні тварини. Вони дуже легко застуджуються (тому не рекомендуються будь-які ванни – навіть влітку), також легко отримати харчове отруєння. Метаболізм у хом’яків дуже швидкий, тому симптоми нездужання проявляються через дуже короткий час після виникнення його причини.

Хвороба прогресує однаково швидко і зазвичай « бути чи не бути » другу хом’яка вирішують навіть не години, а хвилини. Тому потрібно знати симптоми найпоширеніших недуг, які трапляються з хом’яками, щоб при їх появі негайно відвести тварину до ветеринара (бажано зі спеціалізацією на екзотичних тваринах).

Незалежно від типу захворювання, хом’як може відреагувати млявістю і відсутністю апетиту. Будь-яка така зміна в поведінці має спонукати вас стежити за своїм малюком або відвідати ветеринара. Іноді буває, що проблема буде короткочасною, але це може бути більш серйозний стан. Ще до того, як з’являться конкретні симптоми, зовнішній вигляд і поведінка хом’яка підкаже, що він не в найкращій формі.

Першими симптомами поганого самопочуття є:

  • Апатія,
  • мляві рухи,
  • скорчене положення,
  • відсутність апетиту
  • тупий погляд.

Шерсть також може бути тьмяною, грубою і тонкою. Іноді воно виглядає мокрим і матовим. Зазвичай хом’яки чисті, тому їхня шерсть від природи в дуже хорошому стані.

Якщо ви помітили у свого хом’яка тривожні симптоми, не недооцінюйте їх і не чекайте візиту до ветеринара. Деякі захворювання, такі як діарея або хвороба мокрого хвоста, розвиваються у хом’яків дуже швидко і часто призводять до смерті протягом 24 годин.

Цікаво  Чим можна годувати хом'яка - цікаві поради
Хом'як у будиночку
Як поводиться хом’як перед смертю?

Також потрібно враховувати той факт, що не кожен ветеринар володіє достатніми знаннями про лікування хом’яків. При більш серйозних захворюваннях краще звернутися до ветеринара, який спеціалізується на лікуванні гризунів.

Хвороби хом’яків: як запобігти? – як поводиться хом’як перед смертю?

Для маленьких тварин, таких як хом’яки, краще попередити, ніж лікувати. У більшості випадків достатньо дотримуватися елементарних правил гігієни:

  • Регулярно міняйте підстилку. Найбезпечніше купувати в зоомагазинах – тирсу, обов’язково обпилені, змішані з сіном. Привезені з садиби тирса або сіно можуть бути заражені різними хвороботворними бактеріями,
  • щодня міняти воду і корм
  • регулярно очищати клітку від фекалій і залишків їжі,
  • Не піддавайте хом’яка стресу. Клітку слід поставити в тихому, затіненому місці, без протягів і вологи).
  • тримайте тварину в теплі. Оптимальна кімнатна температура 20-21 градус Цельсія.

Дивіться також: Гризуни

Прокрутка до верху