Головна » Як заспокоїти собаку?
Як заспокоїти собаку?

Як заспокоїти собаку?

Як заспокоїти собаку? Собака – це тварина з дуже широким діапазоном емоцій і реакцій. Як поводитися з надзвичайно галасливою, гіперактивною або агресивною собакою? Прочитайте.

Не потрібно бути собачим біхевіористом, щоб знати, що собаки мають різні характери, рівень агресії чи збудження. Деякі можуть весь день спати на дивані й майже не гавкати. Інші гавкають при найменшій нагоді – на все і всіх. Деякі сміливі і їх ніщо не турбує, іншим доводиться стикатися зі страхами – самотності, шторму чи інших собак. Деякі з цих форм поведінки, хоча й природні для собак, можуть бути дуже обтяжливими для власників. Як з ними боротися?

Спочатку знайдіть джерело проблеми неспокійної собаки

Перш ніж почати працювати з собакою над небажаною поведінкою, нам потрібно знайти джерело та причину такої поведінки. В першу чергу варто ознайомитися з описом породи, тому що може виявитися, що наша собака поводиться зразково, а корекція характерної для породи поведінки може бути дуже важкою. Не дивно, що мисливська собака кидається в погоню за дичиною, а сторож вперто гавкає на кожного перехожого. Тому при виборі собаки так важливо знати про його зразкову поведінку і темперамент. Звичайно, це не означає, що навчання в цій галузі неможливе, але робота може бути дуже важкою.

Слід також пам’ятати, що деякі характеристики собаки дуже важко змінити. Чи часто собака гавкає з дитинства? Здається, у нього така вдача. Гавкіт — це спосіб спілкування собак, їх важко звинувачувати, хоча іноді це може бути неприємним. Іноді, однак, небажана поведінка собаки є результатом не її характеру, а інших проблем, таких як страхи, нудьга або інші причини, на які ми можемо вплинути. У цьому випадку більш широка оцінка ситуації дозволить усунути тривожну поведінку, одночасно покращивши комфорт життя собаки. Оскільки проблемну поведінку собаки часто важко чітко класифікувати, у разі проблем із собакою ми рекомендуємо зв’язатися з біхевіористом, який огляне нашу собаку та зможе поставити конкретний діагноз.

Цікаво  Чому тварини сліпі при народженні?

Агресивна собака – як заспокоїти собаку?

Собака може бути агресивною з багатьох причин. Основні причини включають погану соціалізацію, страх перед собакою, захист господаря або гормональну реакцію. Якщо у нас собака, схильна до агресивної поведінки стосовно інших собак або людей, наше перше і найважливіше завдання – забезпечити її безпеку! В такому випадку повідець часто також намордник повинен бути основним спорядженням під час кожної прогулянки. Пам’ятайте, що всю відповідальність за поведінку собаки несе власник. Другий важливий захід – це контакт з собаківником.

Агресія у собак – це не жарт, і ніколи – навіть у випадку порід, які вважаються агресивними – не можна допускати. Що робити, якщо моя собака нападає на іншу тварину або людину? Перш за все, зберігайте холоднокровність – додаткові емоції точно не допоможуть і будьте обережні, щоб не отримати рикошет. Схвильована собака в запалі бійки або оборони також може вкусити господаря. Найбезпечніший спосіб відокремити кусаючих собак — відтягнути їх один від одного за задні лапи – хоча це теж не найпростіше завдання. Пам’ятайте також, що коли собака на повідцю намагається напасти на нашу на повідцю, не можна переходити між собакою або брати її на руки. Іноді в такій ситуації варто відпустити й власну собаку, адже на прив’язі у неї, на жаль, немає шансів ні захиститися, ні втекти. На щастя, в більшості випадків таке протистояння виглядає тільки небезпечним і собаки після декількох гарчань приходять до згоди – якби ж такі ситуації траплялися з нами!

Собака лежить на подушкі

Як відучити собаку гавкати?

Багато власників собак відповіли б, що найкращим рішенням буде обміняти його на кота – і, на жаль, в цьому є велика частка правди. Собаки гавкають, тому що вони собаки, і іноді ви повинні прийняти цей факт. Однак, якщо ми бачимо в цьому проблему, але все ж хочемо мати собаку, варто вибирати породи, які принаймні зразково менше гавкають – зазвичай діє правило, що чим менша собака, тим вона голосніша, але, звичайно, є тут немає жорстких правил. Собака постійно гавкає в будинку? Може, йому нудно? Щоб собаці було трохи спокійніше, варто подбати про її активність – як фізичну, так і розумову. У випадку з першими, звичайно, ідеальними будуть тривалі прогулянки й собачий спорт. У випадку з останнім відмінно підійдуть всілякі собачі ігри. Якщо наша собака раптом стала більше гавкати, варто також перевірити, чи не пов’язано це з її здоров’ям – будь-які різкі зміни в поведінці часто є приводом для звернення до ветеринара.

Цікаво  Чи можна собакам полуницю?

Як заспокоїти схвильовану собаку?

Собака, особливо велика, яка стрибками зустрічає гостей, може стати справжньою проблемою. Як з цим боротися? Перш за все – ігноруйте собаку і просіть про це гостей. Привітання з вашою собакою тільки ще більше збудить її. Також добре винагороджувати цуценя за спокійну поведінку або залишатися в ліжку, коли хтось заходить у будинок. Як це зробити? Найпростіше з ласощами. Принцип простий: щоразу, коли лунає стукіт або дзвінок у двері, ми кличемо собаку в лігво і даємо частування. На початку варто підтримати себе за допомогою друзів під час навчання і робити такі «навчальні» візити протягом певного часу. Ласощі потрібно давати собаці завжди, коли зустрічаєш гостей, щоб собака навіть не платила за те, щоб покинути лігво. Подібне навчання триватиме не день і не тиждень – іноді на це йде навіть кілька місяців, тому варто озброїтися терпінням і великого упаковування улюблених ласощів. Винагорода за позитивну поведінку є єдиним методом дресування собак, який ми підтримуємо.

малєнька собака

Як заспокоїти собаку під час грози?

Контролювати страх собаки – дуже важке завдання для господаря – часом навіть неможливе. Що варто робити? Намагайтеся відрізати собаку від подразників, яких вона боїться. Можна включити радіо, розташувати ліжко у ванній. Улюблені іграшки та ласощі для зосередженості вашої собаки також можуть бути корисними. У разі серйозних страхів також варто проконсультуватися з ветеринаром, який зможе порекомендувати заспокійливі препарати, придатні для нашої собаки. Ні в якому разі не можна ігнорувати страхи собаки в надії, що вона звикне до неї.

Як заспокоїти собаку в машині?

Собаки можуть не любити їздити на автомобілі з кількох причин. Здебільшого вони її не люблять, бо ходять лише до ветеринара. Господар, побачивши, що собака погано переносить подорожі, їде лише туди, куди треба – тобто до лікаря, – і коло замикається. Тому варто з щенячого віку показувати собаці, що подорож може стати початком чудової прогулянки. З перших тижнів також потрібно знайомити собаку з машиною – спочатку вимкненою, потім для коротких приємних поїздок – обов’язково з ласощами. Друга важлива причина небажання собаки подорожувати – це заколисування – тоді варто подбати про те, щоб собаці було комфортно – потрібна правильна температура і хороша вентиляція. Також для комфорту подорожі важливі часті зупинки, щоб собака могла справляти нужду, пити воду і спокійно дихати. Звичайно, важливі також умови транспортери – в них також варто покласти улюблену іграшку або ковдру, щоб собака почувалася безпечніше.

Цікаво  Чим годувати цуценя?

Читайте також: Як відучити собаку рити ями?

Прокрутка до верху