Головна » Як робити сальто вперед і назад?
Як робити сальто назад і вперед?

Як робити сальто вперед і назад?

Як робити сальто вперед і назад? Сальто спереду і сальто назад є базовими гімнастичними вправами. Вони не складні, але можуть завдати неприємностей. Для їх правильного виконання необхідна правильна координація рухів і динаміка руху. Вам не потрібно бути дуже сильним або особливо розтягнутим. Проте можуть знадобитися допоміжні вправи, які використовуються в методичному навчанні зворотів.

Фронт сальто і сальто назад у просторіччі називаються сальто і є чудовою гімнастикою не тільки для дітей. Навчатися виконанню найкраще з допомогою інструктора з гімнастики або вчителя фізкультури й в тренажерному залі на матраці. Суть полягає не в тому, щоб набратися шкідливих звичок і займатися спортом у безпечному середовищі. Кваліфікований фахівець виявить будь-які помилки й підкаже, що потрібно виправити, щоб сальто вийшло ідеально.

Правильна техніка переднього сальто:

 1. Початкове положення стоячи з піднятими над головою руками, спина пряма або пряма з положення навпочіпки – див.
 2. Опустіть руки й зігніть ноги в положення глибокого присідання. Покладіть руки на підлогу перед собою, долоні приблизно на ширині плечей, лікті випрямлені.
 3. Піднімаючи стегна, перенесіть вагу тіла на руки й нахиліть голову вперед – підборіддям до грудини.
 4. Зігніть лікті й упріться потилицею в землю.
 5. Злегка відірвіть ноги від землі та перекотіть спину по підлозі, ноги зігніть, стегна притисніть до тулуба.
 6. Перекотіться на ноги з поштовхом і покладіть руки на землю, присівши з опорою (іноді вам потрібно взятися за гомілки на етапі перекату).
 7. Встати, підняти руки над головою, випрямити спину. Опустіть плечі.
Цікаво  Вправи на руки в залі

Вчимося перекочуватися вперед

Методика навчання переднього сальто включає вправи, які дозволяють освоїти окремі технічні елементи, з яких складається передній сальто. Навчають контролювати рухи тіла на різних етапах виконання цієї гімнастичної вправи.

хлопець робе кувирок
Як робити сальто вперед і назад?

Методика навчання переднього перекату – як робити сальто вперед і назад?

Робіть кожну вправу кілька разів. Переходьте до наступного, коли відчуєте впевненість у вправі, яку виконуєте. Наступний набір вправ може бути використаний як схема для навчання передньому сальто.

 1. Прийміть положення навпочіпки. Випряміть ноги, перенісши вагу тіла на руки, і поверніться в опорний присід.
 2. Почніть з присідання з опорою, ноги на носках. Більш динамічним рухом випряміть ноги, перенесіть вагу тіла на руки й на мить відірвіть стопи від землі, зігнувши коліна. Приземліться, поставивши ноги на підлогу, і поверніться в присідання з опорою.
 3. Сядьте на килимок. Підтягніть коліна до грудей і обхопіть їх руками. Піднесіть підборіддя до грудини. Поверніться спиною на землю (від сідниць до лопаток і шиї), похитуючи вперед-назад.
 4. Почніть у положенні навпочіпки. Перекотіться з нього назад на спину (не тримаючи колін) і назад до опорного присідання. Ноги завжди зігнуті.
 5. Покладіть складену ковдру на підлогу так, щоб вона була перед вами, коли ви приймете положення навпочіпки. Покладіть на нього руки. Спробуйте сальто спереду, поклавши потилицю на ковдру та перекотившись вперед. Дуже важливо наблизити підборіддя до грудини, щоб не торкатися верхівкою землі. Повторіть, намагаючись котитися прямо вперед.

Попрактикувавшись, ви зможете уникнути торкання головою до землі й відразу м’яко «приземлитися» на верхню частину спини. Для цього необхідно контролювати згинання ліктів, щоб тіло не надто різко опускалося на землю.

Перекид вперед

Виконується аналогічно передньому сальто. Перша частина така сама, зміни відбуваються у другій фазі.

Цікаво  Вправи після тренування

Як зробити передній сальто:

1. Ви, мабуть, уже опанували звичайний перекид вперед.
2. Коли ви робите це, після відскоку ногами, спочатку перекочуючись спиною на землі, 3. тримайте ноги разом і прямими.
4. Потім (продовжуючи котитися) зробіть крок нарізно. Як тільки ваші ноги торкнуться землі, негайно покладіть вузькі руки на землю перед собою і, сильно відштовхнувшись руками (і використовуючи імпульс від перекату), відірвіть сідниці від землі, переходячи в широку стійку.
5. У цьому положенні ви можете випрямитися та підняти руки вгору або, знову спираючись руками на землю, підстрибнути, щоб звести ноги разом у положення присідання з опорою, і встати.

Як зробити сальто назад? – як робити сальто вперед і назад?

 1. Почніть з присідання з опорою, ноги на носках.
 2. Сильно відштовхніться руками, піднесіть підборіддя до грудини й поверніться спиною на підлогу назад. Одночасно перемістіть зігнуті руки так, щоб ви помістили руки біля вух – пальці спрямовані назад, зап’ястки сильно зігнуті, лікті спрямовані вперед. Ноги зігнуті, стегна притиснуті до грудей.
 3. Перекочуючись, упріться руками в підлогу.
 4. Поставте лопатки на землю (стегна вгору), злегка випряміть ноги до землі, витягнувши ступні за голову, стопи повернуті вгору.
 5. Коли пальці ніг торкнуться землі (ви все ще котитеся), відштовхніться руками та випряміть їх, піднявши верхню частину тіла та зігнувши коліна. Це приведе вас до положення навпочіпки.

Вправа повинна виконуватися досить динамічно, перекидаючись через голову і плечі.

Навчання сальто назад слід проводити після освоєння сальто спереду. Як і з ним, краще почати з кількох вправ, які допоможуть вам освоїти техніку окремих елементів сальто на спині.

Як навчитися сальто назад?

Зробіть від кількох до дюжини повторень кожної вправи. Переходьте до наступного, коли відчуєте себе комфортно з попереднім.

 1. Почніть у присіданні з опорою. Піднесіть підборіддя до грудини. Відштовхніться руками й перекотіться зігнутими назад ногами на спину і спину, тримаючись руками за гомілки. Покатайтеся спиною на землі (від сідниць до лопаток і шиї) вперед і назад.
 2. Почніть у присіданні з опорою. Піднесіть підборіддя до грудини. Відсуньте руки назад і перекотіться зігнутими назад ногами на спину і назад. Перекочуючись назад, помістіть руки за вуха, а перекочуючись вперед, перемістіть їх вперед.
 3. Виконайте ту ж вправу, але під час перекату випряміть ноги назад до підлоги так, щоб ступні досягли землі за головою. Торкаючись пальцями ніг землі, дайте колінам зігнутися. Повторіть зі збільшенням діапазону рухів назад.
 4. На матраці спробуйте зробити сальто назад із присідання з опорою в присідання з опорою.
  У наступному відео розглядаються вправи для підготовки до сальто назад.
Цікаво  Вправи для тренування вдома

Сальто назад з прямими ногами

Це складний варіант сальто назад. Вимагає великої динаміки рухів. Найкраще починати вивчати сальто назад з прямими ногами, коли ви освоїте звичайне сальто назад.

Як виконати сальто назад з прямими ногами – як робити сальто вперед і назад?

 1. Встаньте спиною до матраца.
 2. Зробіть динамічний нахил вперед прямого тулуба, витягнувши руки назад біля ніг, і почніть втрачати рівновагу назад.
 3. Тримаючи ноги прямими, дозвольте сідницям наблизитися до підлоги. Міцно обіпріться руками на матрац і, торкнувшись сідницями матраца, продовжуйте відхиляти тулуб назад, одночасно динамічно піднімаючи прямі ноги від землі.
 4. Підтягніть підборіддя до грудини, розташуйте руки біля вух і динамічно рухайте прямими ногами назад, при цьому перекочуючись спиною на землі, спираючись на неї руками.
 5. Коли ваші ноги торкнуться землі, зігніть коліна та продовжуйте, як у класичному сальто назад.

Також цікаво: Фітнес і дієта

Прокрутка до верху