Головна » Чому тварини сліпі при народженні?
Чому тварини сліпі при народженні?

Чому тварини сліпі при народженні?

Чому тварини сліпі при народженні? Новонароджені цуценята і кошенята здаються абсолютно безпорадними. Вони часто повзають із закритими очима і голосно кричать у пошуках матері, вимагаючи доступу до молока. Проходить багато днів, перш ніж ці маленькі сліпі кульки перетворюються на повноцінних дитинчат. Чому це відбувається? Що викликає сліпоту у цуценят і кошенят після народження?

Розвиток цуценят і кошенят – вплив еволюції

Чому природа дозволяє цуценятам і кошенятам народжуватися абсолютно беззахисними? Адже у таких маленьких солодких кульок немає жодного шансу вижити, коли мама зникає на кілька годин і поруч немає людини, яка могла б їм допомогти. Це може здатися абсолютно непрактичним з еволюційної точки зору. Однак насправді він має важливе стратегічне значення для розвитку видів.

Звичайно, ви бачите, що деякі ссавці народжуються майже повністю готовими до самостійного життя. Лошата або телята вже через кілька годин після народження здатні гарцювати самостійно, на власних лапах чи копитах. Тим часом кошенята та цуценята протягом кількох тижнів практично повністю залежать від матері. Це пояснюється тим, що в процесі еволюції хижаків набагато важливіше було максимально скоротити термін вагітності тварини шляхом неповноцінного потомства. В результаті вагітність самки кішки набагато коротше, ніж у кобили або корови, але на відміну від лошат або телят, кошенята і цуценята народжуються не зовсім здоровими й не до кінця сформованими.

Чому така різниця? У природі й котячі, і собаки є хижаками, які добувають собі їжу полюванням. Занадто довга вагітність могла істотно знизити працездатність матері, знизивши її шанси на успішне завершення полювання, тому необхідно було максимально скоротити цей термін.

Цікаво  Чому собака тікає з дому?
цуценя
Чому тварини сліпі при народженні?

Як розвиваються цуценята?

Вагітність у собаки триває від 58 до 63 днів. Після цього часу народжуються цуценята, у яких багато основних органів ще не повністю сформовані. І мозок, і очі або вуха маленьких собак при народженні не повністю розвинені. З цієї причини цуценята народжуються із закритими очима, щоб захистити незрілий орган, що розвивається, від шкідливих зовнішніх факторів.

Такий стан у цуценят триває близько двох тижнів. Після цього часу малюки починають повільно відкривати очі, але орган зору ще розвивається і пройде ще багато днів, перш ніж він досягне належної стадії розвитку. Подібним чином розвивається і слух у цуценят. Відразу після народження слухові проходи закриті й лише поступово починають відкриватися з часом. У цей момент дуже важливо не піддавати малюків занадто гучним звукам і занадто яскравому світлу, щоб уникнути ускладнень.

кошеня
Чому тварини сліпі при народженні?

Як відбувається розвиток кошенят? – чому тварини сліпі при народженні?

Те саме стосується і маленьких кішок. Вагітність триває від 58 до 67 днів, після народження кошенята, як і цуценята, мають закриті очі й слухові проходи. Це означає, що в перші дні вони повністю сліпі й глухі, крім того, не можуть підтримувати правильну температуру тіла і потребують постійного догляду та обігріву. Покакати також проблематично – кішці доводиться масажувати животики своїх малюків після їди, щоб допомогти їм випорожнитися.

Очі кошенят відкриваються приблизно через 10 днів, але тоді тварини бачать погано, і реальність трохи затуманюється, оскільки орган зору постійно розвивається. Цікаво, що в цей час у всіх кошенят блакитні або сірі очі. Колір райдужної оболонки не починає змінюватися приблизно до 4-5-тижневого віку. Це відбувається через неактивні меланоцити – пігментні клітини, що відповідають за цільовий колір очей.

Цікаво  Кімнатні породи собак - топ 5

Своєю чергою, слух у кошенят не розвивається приблизно до 3-тижневого віку. До того часу малюки використовують головним чином нюх, необхідний для відстеження своєї матері та котячих братів і сестер.

Також цікаво: Коли можна віддавати кішок і собак?

Прокрутка до верху