Головна » Чому кішка не хоче обійматися?
Чому кішка не хоче обійматися?

Чому кішка не хоче обійматися?

Чому кішка не хоче обійматися? Не кожна кішка є домашньою. Це залежить від багатьох факторів і, на жаль, іноді доводиться змиритися з тим, що кішка не хоче обійматися і не готова виявляти таке кохання. Чи можна змінити характер кошеня та його ставлення до людей? Чому кішка не хоче обійматися з нами?

кіт спить

Що робити, якщо кіт не хоче обійматися? Визначившись з кішкою, ми маємо уявлення про загальну ідилію, засновану на взаємному і міцному коханні, збагаченому ласками, погладжуваннями й тим самим блаженним муркотінням. Тим часом деякі пухнасті кошенята по-іншому дивляться на повсякденну реальність і роблять ставку на індивідуальність. Як із цим впоратися та змінити кошеня по-своєму?

Що психологічно відрізняє кішку від інших тварин, то це її сильний і специфічний характер. У порівнянні з товариським собакою, не всяка кішка відноситься до вірних вихованців, які люблять, коли їх носять на руках, лежать на колінах або нескінченно гладять. Хоча за задумом вони товариші за іграми, більшість із них має свій характер, який не завжди може відповідати очікуванням. Якщо кішка не хоче обійматися, це може стати навіть приводом для розчарування господаря.

Немає жодної гарантії, що кішка, яку ви вирішите привести у свій будинок, буде м’якою іграшкою, що муркотить, і з радістю погодиться на прямий фізичний контакт.

Чому моя кішка не хоче обійматися?

Той факт, що кішка дозволяє себе погладити, є вивченою реакцією на дії людини, а не типовою поведінкою дорослих кішок (ці тварини завжди зберігають певний запас дикості). Деякі, однак, взагалі не в змозі прийняти тісний фізичний контакт із людьми, тримаються на відстані й живуть згідно з власним поглядом на світ. Вони чудово почуваються невтомними спостерігачами, пришитими десь на гардеробі. Однак не все втрачено. Варто знати приймання, які дозволять вам зрозуміти свого вихованця.

Чому кішка не хоче обійматися?

Кіт не хоче обійматися

Чинники, що впливають на характер кішки

Перш ніж взяти кошеня, варто знати, що зробити, щоб він захотів ласки. Ви також повинні знати, що деякі фактори можуть ускладнити контакт вашого вихованця з його власником. Всі ці аспекти не є постійним фактором, а залежать від особливостей конкретної особини, адже в кінцевому варіанті саме кішка визначає характер взаємовідносин та частоту контактів із людиною.

Цікаво  Як привчити домашніх тварин до туалету?

Порода та вік кішки

Молоді кошенята та зрілі кішки можуть бути більш схильні обійматися один з одним, ніж кішки середнього віку. Раса також дуже важлива риса. Деякі породи товариські й ласкаві, ніж інші. Купуючи представника тієї чи іншої породи, можна спочатку очікувати, що він виявить характеристики, характерні для цієї породи. Кожна кішка, як і кожна людина, є індивідуалістом, але рамки поведінки тут досить фіксовані й чітко визначені.

Якщо ви очікуєте, що ваш вихованець завжди буде веселим, грайливим і вічно молодим, вибирайте трохи більш екстравертні породи, такі як норвезька лісова кішка, сибірська кішка, корніш – рекс або девон. Ці породи «балакучі» і дуже товариські, а крім того, вони дуже активні та грайливі. Вони не будуть годинами лежати на дивані, а брати активну участь у житті своєї людської сім’ї. Вони ідеально підходять для емпатичних людей, які перебувають у родинних стосунках зі своїм вихованцем, які потребують тісного контакту з підопічним.

Котячий персонаж

Достатньо провести кілька хвилин з кішкою або просто подивитися їй у вічі, щоб мати змогу визначити, чого ми можемо від неї очікувати або який у неї характер. Як і людина, вона може бути екстравертом, інтровертом чи флегматиком.

Породи кішок, які люблять обійматися

чому іт не хоче обійматися

Процес соціалізації кошеня

Цей аспект також пов’язаний із віком. Якщо кошеняті 7-9 тижнів, воно відкрите для різних відчуттів, його бере на руки опікун кілька разів на день, чіпає, гладить – він засвоює, що дотик людської руки приємний і може залишатися з ним назавжди. Також це залежить від того, скільки ласки ви вливаєте в кішку і чи оточуєте її належною турботою та увагою під час зростання. Однак, якщо наш вихованець у минулому контактував з людьми, які ставилися до нього тиранічно або ігнорували їх, звертаючись з ним як з рибою, контакти яких обмежувалися типово фізіологічними питаннями, його характером буде почуття відособленості та самотності. Тут котяча психіка функціонує аналогічно до людської, постраждала кішка буде недовірливою, а іноді навіть неприємною чи відчуженою. Якщо ви спробуєте вплинути на характер кішки, то зможете полегшити цей стан потрібною дозою уваги, але ви не перетворите його на миле диванне муркотіння.

Кішка природа

Цікаво  Зміна харчування кота - поради

Деякі вважають, що можна навчити кішку виявляти любов, взявши її насильно навколішки й змусивши пестити. На жаль, цей метод іноді може працювати для маленьких кошенят, але точно не для дорослих. Деякі кішки навіть переносять ці вимушені ласки з філософською холоднокровністю чи тікають, чи захищаються для власного спокою. Навіть ті кішки, які добровільно стрибають до них на коліна та із задоволенням піддаються ласкам, самі регулюють час контакту.

Деякі в якийсь момент сигналізують своїм тілом, тобто характерним рухом хвоста, вух, зіниць або напругою м’язів, що з них вистачить. Погано, коли ми ігноруємо ці сигнали, тому що зазвичай це закінчується тим, що роздратована кішка ловить руку, гладячи її зубами.

Кішка не домашня тварина

гладять кота

Захисний інстинкт – Чому кішка не хоче обійматися

Для деяких кішок (пам’ятайте, що кішки самі є хижаками, на них також можуть полювати великі хижаки) це може здатися занадто небезпечним, коли вони розслабляються і раптово почуваються вразливими. Через змішування протилежних почуттів безпеки та страху кішки реагують оборонною агресивною позицією та хапають руку, яка їх гладить. У цьому випадку кішка зазвичай швидко зістрибує з колін і сідає поряд, намагаючись заспокоїтися.

Не карайте кішку, це тільки посилить ситуацію. Краще дати йому спокій і наступного разу уважніше стежити за його поведінкою у вас на колінах. Також варто пам’ятати, що шкіра кішки дуже іннервована та реактивна, а в деяких особин навіть надчутлива.

Подвійне життя котів

Варто відзначити, що жодна інша тварина, одомашнена людиною, не живе з нею в таких фамільярних відносинах, користуючись при цьому такою великою свободою. Кішка незалежна і йде своїм шляхом. Майже всі ведуть подвійне життя. З одного боку, він живе з чоловіком у дуже фамільярних відносинах, а з іншого – зберігає виняткову незалежність. Ви можете дізнатися про це, спостерігаючи, як ваш вихованець бере участь у котячому житті.

Кішки – особи. Дикі кішки незалежні й не дуже товариські. Домашні кішки мало чим від них відрізняються. Як і всі домашні тварини, вони залежать від того, що їх годують, чистять їх лоток тощо, але вони залишаються незалежними.

Кіт не хоче обійматись: чи можна його змінити?

Якщо ви хочете заздалегідь уникнути котячої індивідуальності, подбайте про те, щоб тварина звикла до вашої компанії та дотиків. Також важливо не почуватися самотнім. Залишившись один на день (або, що ще гірше, на ніч), він почуватиметься покинутим.

Цікаво  Чи можна кошенятам коров'яче молоко?

Ніхто не любить самотності, навіть кішки. Всі вони різні, але є ризик, що засмучений пухнастий кіт буде злим, а іноді й агресивним на помсту. Якщо вам потрібно надовго відійти, постарайтеся скоротити час далеко від дому або надайте йому товариша по іграх (у вигляді іграшки або іншого кота).

Кіт не притискається як це змінити?

кіт с кружкою

Нічого силоміць!

Кішка, як відчуваюча й мисленна тварина, має свої потреби (навіть трохи більше, ніж інші домашні вихованці), тому змушувати її щось робити, тим більше пестити, не має жодного сенсу. Щобільше, це може обернутися проти вас, що змусить вашого вихованця уникати вас.

Якщо ваша кішка не хоче обійматися, дайте їй перепочинок. Буде краще, якщо ви послабите відносини на деякий час. Ще краще, якщо кіт відчує відсутність інтересу. Якщо давати спокій та віддати їй ініціативу в контактах, це може дати гарний ефект. Також не забувайте завжди цінувати будь-які висловлювання бажання близького контакту. Це може бути бажання знаходитися в одній кімнаті, сидячи поруч із людиною на дивані або в кріслі. Якщо кішка помітить і раптом пропустить, вона змінить своє ставлення і почне поступово просити близькості. Це буде ваш успіх.

Кішки стають домашніми улюбленцями з віком

Часто буває так, що «літній» кіт, який раніше не вставав на коліна, раптом починає це робити й приймає позу пухнастого, цього разу флегматичного та терплячого пухнастого кота, який починає крутитися під ногами, як тільки вартовий перебуває в межах досяжності. Однак це вимагає часу і терпіння, а також примирення з реальністю, але з точки зору перспективи дозволяє вам «достукатися» до вашого вихованця та створити відносини, що влаштовують обидві сторони. Звичайно, не кожна кішка стане любителем обійматися на старості, але це часто трапляється.

Кіт не хоче обійматися що робити

обіймають кота

Породи котів, які люблять обійматися

Ось ідеальні породи кошенят, для яких вічне погладжування – ідилія щастя. Вони часто будуть раді відплатити за додаткову дозу ніжності.

Сибірська кішка

Сибірські кішки – сімейні кішки. Вони люблять бути серед людей, але й інших кішок чи собак теж не тікають. Вони терплячі й поступливі, тому добре ладять з іншими домашніми тваринами. Їхнє терпіння також чудово у спілкуванні з дітьми. Вони зберігають самовладання.

Дивіться також: Що їдять морські свинки?

Прокрутка до верху