Головна » Як привчити домашніх тварин до туалету?
Як привчити цуценя й кошеня до туалету?

Як привчити домашніх тварин до туалету?

Як привчити домашніх тварин до туалету? Вирішуючи придбати чи усиновити домашнього улюбленця, ми повинні враховувати, що перші дні в новому домі можуть бути важкими. Догляд за цуценятами та кошенятами є одним із найважливіших завдань для нового власника. Як це зробити швидко і безболісно?

Навчання чистоті кошенят – як привчити домашніх тварин до туалету?

У більшості випадків привчання до лотка вже організувала для нас мама кота. Саме вона вчить малюка користуватися лотком, завдяки чому кішка, яка приходить до нас, вже давно навчена. Гірше, якщо кішка була розлучена з мамою до 12-тижневого віку і пішла в новий будинок занадто рано. Зазвичай це відбувається в результаті знаходження самотнього кошеня або усиновлення з притулку чи фонду, а також коли «сільський» кіт приїжджає в новий дім і розлучається з мамою, коли харчується самостійно. У таких ситуаціях кошеняті потрібен особливий догляд, а також навчитися користуватися лотком.

Якщо кошеня раніше жив в будинку, то варто забезпечити йому точно таку ж підстилку, що і в попередній квартирі. Лоток повинен мати низький вхід і знаходитися в тихому місці з легким доступом для кішки. Якщо вихованець раніше не мав справи з лотком, варто вибрати найдрібнішу бентонітову підстилку, яка за консистенцією буде схожа на землю або пісок. Тоді велика ймовірність, що кіт зрозуміє, що йому робити. Варто уникати силіконової підстилки, яка шкодить лапам, і ароматизованої підстилки, яка може дратувати ніздрі вихованця. Ви також повинні пам’ятати про те, щоб часто чистити лоток, тому що багато котів не захочуть використовувати брудну підстилку.

Цікаво  Найменша порода собак у світі - чихуахуа

Якщо ваше кошеня потрапило в нещасний випадок, не кричіть на нього і не засовуйте його обличчя в екскременти. Додатковий стрес може тільки посилити проблему дефекації поза лотком, травмуючи кота. Якщо проблема повторюється регулярно, вам слід відвідати свого ветеринара та провести основні тести, які допоможуть діагностувати причину.

Навчання чистоті цуценят

З привчанням цуценя до чистоти справа не така проста. На відміну від кошенят, собаки не вчаться цьому від матері, і через необхідність кожного разу виходити на вулицю весь процес навчання займає набагато більше часу.

Перше правило — навчитися вести свій бізнес прямо на вулиці. Хоча на початку він вимагає особливого догляду, у зв’язку з поствакцинальним карантином варто звернути увагу на те, де цуценя може справляти нужду. В ідеалі у нього є власний сад. В іншому випадку виберіть місце, яке не надто часто відвідують собаки. Використовувати килимки та підкладки в цей період не варто – вони ускладнюють навчання прибирання, привчаючи собаку до того, що вона може мочитися на інші м’які поверхні в будинку і значно подовжують весь процес.

На самому початку фізіологічні прогулянки повинні бути якомога частіше. Вихід на вулицю має бути обов’язковим після кожного приймання їжі, сну та ігор. Безумовно, також буде корисно встановити певний ритм дня, завдяки якому інтервали між прогулянками будуть більш-менш рівними. Кожну ситуацію, коли пес справляє нужду на вулиці, потрібно винагороджувати, завдяки чому пес швидко зрозуміє, чого хоче господар.

Будь-які негаразди господар повинен ігнорувати – не карайте цуценя за них, не суньте йому ніс в кал і не кричіть. Просто ретельно очистить сміття, витерши його начисто та використавши нейтралізатор запаху, щоб уникнути розмітки на цій ділянці.

Цікаво  Як зрозуміти що собака захворіла?

Якщо привчання займає багато часу, це може означати, що у собаки емоційні проблеми, або це симптом хвороби. Потім слід провести відповідні тести та проконсультуватися з біхевіористом для застосування відповідного лікування та методів роботи з собаками.

Також цікаво: Кіт й Собака

Прокрутка до верху