Головна » Чим годувати цуценя?
Чим годувати цуценя?

Чим годувати цуценя?

Чим годувати цуценя? Привезти цуценя додому – велика справа. Більшість опікунів хочуть найкращого для свого вихованця. Тому не дивно, що в їхніх головах виникають питання про те, чим годувати цуценя.

Що давати маленьким собакам?

Раціон для маленьких собак в новому будинку

Коли щеня мрії приходить до нас додому з розплідника, ми зазвичай отримуємо з ним невеликий запас їжі. Завдяки цьому, потрапивши в новий дім, малюк не напружується, змінюючи свій раціон, їсть звичне для нього. Однак не завжди те, що дав заводчик, буде відповідати нашим вимогам. Іноді ми отримуємо дуже неякісну їжу в відсадку, тому що заводчик не має уявлення про правильне харчування собак. В інших випадках дієта, запропонована заводчиком, може виявитися для нас надто важкою та трудомісткою.

Якщо ми хочемо перевести собаку з вологого корму чи домашньої їжі на сухий корм, ми повинні спочатку давати його у вигляді ласощів під час навчання. Наступний крок — замінити один із кількох приймань їжі порцією нової їжі та поступово збільшувати кількість щодня, поки ви не отримаєте 100 відсотків їжі з новою їжею. Протягом усієї зміни корму ми спостерігаємо за цуценям і перевіряємо, чи немає побічних реакцій, діареї, блювоти тощо. У разі проблем уповільнюйте процес переходу або змініть корм на інший.

Так само слід вчинити при переході з сухого корму на вологі (пропускаючи етап дачі у вигляді ласощів) і при зміні сухої або вологої марки. У другому випадку можна дозволити собі змішати стару і нову їжу в одній мисці. З різними видами їжі (сухими й вологими) цього робити не рекомендується через можливі проблеми з травленням.

Цікаво  Декоративні породи собак - елегантність та чарівність

Пам’ятайте, що цуценя не можна перегодовувати й контролюйте його фігуру. Зайва вага та ожиріння у тварини в молодому віці можуть плачевно позначитися на суглобах тварини, тому варто тримати руку на пульсі.

Чи повинні маленькі собаки їсти м’ясо? – Чим годувати цуценя?

Яким має бути харчування цуценя?

Хоча ми не завжди це усвідомлюємо, наші собачі товариші все ще залишаються запеклими м’ясоїдними тваринами. Попри те, що собаки можуть перетравлювати крохмаль на відміну від котів, їхній травний тракт і анатомія на 100 відсотків пристосовані для перетравлення м’яса. Ця особливість лише доводить, що собаки пристосовані до виживання навіть при дуже поганому харчуванні. Цікаво, що здатність перетравлювати крохмаль залежить від активності амілази, і її рівень може змінюватися в залежності від породи собаки. Примітивні собаки, такі як гренландська собака, мають найменшу здатність перетравлювати рослини. Що це означає для нас як власників і опікунів?

Їжа для цуценят повинна складатися переважно з м’яса, субпродуктів і продуктів тваринного походження. Добре, якщо додавання рослин в композиції буде якомога менше. Інгредієнт, якого ми повинні уникати, – це кукурудза: через низький вміст цінного триптофану та високий рівень тирозину вона може блокувати секрецію серотоніну, що, своєю чергою, може призвести до збільшення поведінкових проблем у собаки.

Якщо їжа хорошої якості, ви можете відмовитися від продуктів з позначкою «цуценя» і годувати цуценя кормом для дорослих собак. Однак варто звернути увагу на рівень білка і калорійність корму, яка у продуктів, призначених для собак до року, зазвичай значно вище.

Чи потрібно включати молоко в раціон цуценяти? – Чим годувати цуценя?

Цуценя з м'ясом
Чим годувати цуценя?

А що, якщо нам попадеться покинуте немовля, якого неможливо вигодувати материнським молоком? У цьому випадку ми можемо шукати годівницю, вдатися до перевірених комерційних замінників молока для цуценят або приготувати відповідну суміш вдома.

Цікаво  Добрі породи собак - фото та опис породи

В основі домашнього молока для цуценят має бути знежирене козяче молоко (250 мл), яєчний жовток і додавання неактивних пивних дріжджів (одна рівна чайна ложка). Після другого тижня життя до суміші також можна додати невелику кількість риб’ячого жиру як добавку.

Дивіться також: Годування цуценят і кошенят: поради щодо харчування

Прокрутка до верху