Головна » Дресування цуценя – перші тижні
Дресування цуценя

Дресування цуценя – перші тижні

Дресування цуценя – перші тижні. Дресування цуценя може бути складним завданням, але кілька практичних порад з дресування в будинку, на повідку та при спілкуванні з незнайомцями допоможуть і вам, і вашому цуценяті досягти успіху.

Дресування цуценя
Дресування цуценя

Дресування цуценя включає прогулянки на повідку. Цуценя в будинку – бентежний час як для всіх сім’янин, так і для самого собаки. Однак цей фантастичний новий член сім’ї повинен, як і будь-яка молода тварина, навчитися дотримуватися певних правил. З чого почати дресування цуценя?

Чи не відкладайте навчання. Дресування цуценя в домашніх умовах, дресування на послух, контакт з іншими тваринами та людьми — всі ці елементи створюють низку компетенцій, які потрібні собаці та з якими не слід відкладати. Навчання цим навичкам вимагає послідовності, терпіння та позитивної мотивації, які закладуть основу правильних звичок та створять міцний зв’язок між власником та твариною.

Дресування щеня крок за кроком

Дресування цуценя в домашніх умовах слід починати якомога раніше. Хоча основні команди та поведінка можна вводити вже у восьми тижневим віком, на цьому етапі ще зарано чекати негайного успіху. Щоб побачити результати, потрібно від чотирьох до шести тижнів і до 12-місячного віку можуть статися нещасні випадки; так що радимо запастися терпінням.

Тренування вдома: день і ніч – дресування цуценя

Варто сприймати день і ніч як окремі часи домашніх тренувань. Протягом дня восьми тижневим щеня, ймовірно, писатиме кожну годину, а випорожнюватиметься він відразу після кожного приймання їжі. Часто ведіть його на прогулянку протягом дня, щоб створити у вашого вихованця відчуття регулярності та почати формувати певні звички. Не забувайте підтримувати прогрес собаки додатковими тренуваннями вдома.

Цікаво  Найкращі породи собак - розумні, віддані, красиві, великі та сильні

Зразковий план домашніх тренувань може мати такий вигляд:

  • Перше, що я роблю з ранку
  • Після кожного приймання їжі
  • Щоразу, коли щеня п’є більше води
  • Кожну годину
  • Перед сном

Місце, де знаходиться собачий туалет, має бути трохи далі від іграшок. Не грайте зі цуценям, доки він не зробить свою справу. Похваліть його одразу після того, як він закінчить. Пам’ятайте, однак, що собачі фекалії сповнені паразитів і бактерій, тому негайно викиньте їх в одноразовий пакет і викиньте у відро для сміття.

Якщо ваше щеня відмовляється випорожнюватися під час прогулянки, віднесіть його назад у барліг (тварини запрограмовані не випорожнюватися там, де вони сплять), а потім повторіть спробу через кілька хвилин. У нас є для вас практична порада: повільний тривалий свист, який супроводжує вашого собаку щоразу, коли він мочиться, незабаром стане дієвим стимулом, завдяки якому ваш вихованець навчиться писати у відповідь на сигнал. Це дуже практичний метод, що особливо добре працює перед сном і перед поїздкою на автомобілі.

Мета навчання – по можливості запобігти нещасним випадкам, навіть у такому юному віці. Згодом вашому собаці потрібно буде менше мочитися протягом дня.

Цуценя зазвичай довше не мочиться вночі, ніж вдень. Восьми тижневе цуценя може протриматися чотири – п’ять годин між виходами на прогулянку. Цей час збільшиться до шостої години, коли щеняті виповниться близько 12 тижнів. До чотирьох місяців ваше цуценя має спати всю ніч, не виходячи з дому.

Для нічних домашніх дресировок варто використовувати клітку або загін, відокремивши лежанку собаки від решти її простору. Ваше цуценя має з’їсти своє останнє приймання їжі за кілька годин до сну. Щоб уникнути неприємних подій уночі, не давайте собаці заснути, доки вона не виконає всі свої потреби.

Цікаво  Граціозні породи собак з довгими вухами

Ми також нагадуємо вам ніколи не карати щеняти, якщо з ним стався неприємний інцидент. Вчиняючи так, ви тільки навчите його тому, що випорожнюватися неправильно і що він може відмовитися співпрацювати навіть на вулиці.

Соціалізація цуценят – дресування цуценя

Є багато речей і ситуацій, до яких ваше щеня ще не звикло. Ми маємо на увазі дітей, шум та інших тварин. Рання соціалізація вашого цуценяти допоможе йому адаптуватися до людського середовища. Добре соціалізовані собаки менш схильні до розвитку поведінкових проблем. Правильна соціалізація також допоможе запобігти багатьом страхам і фобіям. Ми також попереджаємо вас, щоб ви не лякали собаку без необхідності, наприклад, увімкнувши поряд з нею пилотяг.

Познайомте цуценя з якомога більшою кількістю різних людей та ситуацій. Привчіть його до звуків вуличного руху, натовпу і дайте йому поспостерігати за предметами, що рухаються.

Собаці повинен бути дозволений контакт з іншими тваринами й тут знадобиться, наприклад, дитячий садок для собак. Однак варто переконатися, що собаці вже зроблено всі щеплення та проведено перевірку здоров’я (особливо дегельмінтизацію). Намагайтеся тримати щеня на безпечній відстані від інших собак і не примушуйте до контакту. Пам’ятайте, що незалежно від ситуації, молодого собаку завжди слід винагороджувати за збереження спокою.

Як привчити цуценя ходити на повідку?

Кожен собака повинен навчитися ввічливо ходити на повідку. Це важливо як для вашої власної безпеки, так і дотримання закону. Незважаючи ні на що, багато собак відриваються від своїх господарів, роблячи прогулянку неможливим. Щоб привчити цуценя ходити на повідку, почніть із прогулянки в закритому приміщенні з повідцем, прикріпленим до нашийника вашого малюка. Не затягуйте його – натомість дозвольте вашому собаці вільно бігати “у своїй тарілці”.

Як тільки щеня звикне до ситуації, візьміть повідець і нагородіть його ласощами. Якщо собака раптом починає чинити опір, відпустіть її й повторіть спробу через 5-10 хвилин. Згодом щеня звикне до нової обставини й можна буде навчитися ходити на повідку.

Цікаво  Американський бульдог - сила, відданість та краса

Рух на вільному повідку дозволить цуценяті вільно дослідити територію, не смикаючи й не смикаючи при цьому. Як тільки собака навчиться слідувати за своїм провідником таким чином, ви можете почати знайомити її з різними типами місцевості, такими як трава, гравій, тріски тощо.

Як навчити собаку команді «нога»?

Коли молода собака освоїла пересування на повідку, настав час переходити до навчання виконання команд. “Нога” – важлива команда для прогресу цуценя, але для переходу до цього етапу може знадобитися деякий час.

Почніть з укорочування повідця, щоб він мав провисання близько 5 см. Довший повідець дозволить собаці вирватися на волю, що ми намагаємося усунути. Крім того, переконайтеся, що ваш вихованець завжди ходить з одного і того ж боку вашого тіла. Це убереже собаку від плутанини. Почніть гуляти з собакою у зручному для вас темпі, і якщо повідець ослаб і він не тягне його, похваліть його за хорошу поведінку словами «Добре» та «Відпусти».

Варто уявити, що ми намагаємося тримати за руку маленьку дитину, прогулюючись по жвавій площі. Нам потрібно бути одночасно спокійними та твердими, не дозволяючи дитині взяти нас під контроль чи тягнути нас у будь-якому напрямку. Навчання на прогулянці з собакою засноване на тому ж принципі, і тільки коли ми досягаємо місця, де наш вихованець може насолоджуватися свободою, ми повідомляємо про це словесним стимулом і «здаємо в оренду».

Дресування цуценят, однак, насамперед приносить масу задоволення як собаці, так і її власнику. Небагато терпіння та часу, і це буде чудовий досвід, який ви запам’ятаєте на все життя.

Дивіться також: Як відучити цуценя руйнувати предмети?

Прокрутка до верху