Головна » Як відучити цуценя руйнувати предмети?
собака

Як відучити цуценя руйнувати предмети?

Як відучити цуценя руйнувати предмети? Маленька пухнаста грудочка приносить у будинок багато радості. На жаль, через деякий час після появи двірнята будинку з’ясовується, що цуценята не лише кусають руки та щиколотки своїх опікунів, а й знищують усе, що потрапляє їм у пащу. Як привчити маленького собаку кусати предмети? Ось кілька способів зробити пухнастих піраньї!

Як відучити цуценя кусати та руйнувати предмети?
Як відучити цуценя руйнувати предмети?

Чому щеня кусається?

Перш за все, ми хочемо вас запевнити: ваше щеня гризе все, з чим стикається, це абсолютно нормально. Це не обов’язково означає проблеми з агресією чи серйозні поведінкові проблеми. Маленька собачка теж не намагається вам на зло знищувати цінні та цінні речі. Кусання йому природна потреба, спосіб розслабитися і заспокоїтися. Крім того, жування цуценятами приносить полегшення, коли зуби, що прорізаються, починають свербіти й доставляти дискомфорт.

Часте кусання предметів також може бути ознакою нудьги та надлишку енергії. Ця проблема особливо актуальна для цуценят порід із високим драйвом, таких як тер’єри, бельгійські вівчарки та інші породи робітничих собак. У деяких особливо тривожних щенят кусання предметів також може бути ознакою страху.

Як відучити цуценя гризти речі?

Перш ніж ви почнете навчатися і пред’являти будь-які вимоги до свого пса, почніть із задоволення його природних потреб. Важко вимагати від собаки слухняності, коли він забраний енергією, а непереборна нудьга змушує шукати розвагу на власній лапі. Тому ви повинні не забувати забезпечувати свою дитину правильною дозою фізичної активності та невеликими розумовими зусиллями. Однак не слід занадто сильно напружувати собаку – надмірна втома може призвести до фрустрації, а надто інтенсивні рухи можуть завдати шкоди суглобам собаки.

Цікаво  Домашні собаки породи - топ 10

Також варто прибрати з оточення щеняти всі предмети, які можуть бути пошкоджені. Не тільки те, що цінне для вас, але насамперед те, що може бути смертельно небезпечним для вашого вихованця – кабелі, отруйні рослини, скляні чи пластмасові предмети та дрібні елементи. Натомість надайте собаці відповідну заміну – різні види натуральних проріджувачів або іграшок наповнених смачним вмістом, дозволять щеняті задовольнити потребу кусатися, не руйнуючи квартиру. Однак пам’ятайте, що прорізувані не повинні бути занадто жорсткими, а їх розмір повинен відповідати здібностям малюка.

Крім того, не дозволяйте собаці жувати старі предмети одягу, оскільки це може призвести до того, що згодом вона погризе одяг та взуття. Будь-які іграшки, призначені для цуценяти, повинні бути орієнтовані на його потреби й повністю безпечні.

Щеня гризе предмети – що робити? – Як відучити цуценя руйнувати предмети

Відмінним методом профілактики загострення проблеми кусання меблів та предметів побуту є тренування грудей. Привчання цуценя до клітини з раннього віку не тільки привчить собаку відпочивати, а й запобігатиме нещасним випадкам, коли вам доведеться на якийсь час відвести від неї погляд. Робити це потрібно поступово, користуючись моментами, коли вихованець уже втомився. Тоді вам не доведеться турбуватися про те, що навчитися користуватися будкою буде надто складно для цуценяти. Щобільше, це рішення має додаткову перевагу – воно позитивно впливає на навчання собак прибирання та догляду за фізіологічними потребами на відкритому повітрі.

Дуже важливо перенаправити інтерес щеняти до різних предметів на його іграшки. Коли ви бачите, що він починає кусати щось, чого не повинен, приверніть його увагу, чітко скажіть «ні» чи «не треба», а потім, як тільки він перестане кусатися, запропонуйте йому відповідну заміну – іграшку, прорізував або коротка гра з буксиром. Якщо ви будете постійно практикувати цей тип дресування і давати собаці можливість задовольняти свої потреби, щоб він не нудьгував, ви скоро зможете контролювати свої гострі, як шпильки, щенячі зуби.

Цікаво  Чи можна собакам помідори?

дивілься також: Новий член сім’ї – собака?

Прокрутка до верху