Головна » Годування цуценят і кошенят: поради щодо харчування
Годування цуценят і кошенят

Годування цуценят і кошенят: поради щодо харчування

Годування цуценят і кошенят: основні поради щодо харчування. Дізнайтеся, як дати вашому цуценяті чи кошеняті збалансовану, корисну дієту, як часто їх годувати та чого уникати?

Щоб процвітати, як цуценятам, так і кошенятам потрібна збалансована дієта, яка відповідає віку та життєвому циклу. Їхні індивідуальні харчові потреби можуть відрізнятися залежно від породи чи розміру. Важливо розробити здорову та поживну дієту для вашого нового вихованця. Завдяки цьому ви можете бути впевнені, що забезпечуєте його всіма поживними речовинами, необхідними для підтримки правильного темпу росту, рівня енергії, добробуту та здоров’я. Так що ж таке правильне годування цуценят і кошенят?

Збалансований раціон для цуценят

Правильно годувати цуценят – справжнє випробування. Якщо ви хочете, щоб ваш вихованець був повним сил і виріс здоровою собакою, вам необхідно подбати про його збалансоване і поживне харчування. Пам’ятайте, що те, що він їсть зараз, впливає на все його життя. Щоб забезпечити його всім необхідним відповідно до принципів здорового харчування, потрібно враховувати кілька основних моментів, таких як: поживні речовини, якість їжі, кількість і розмір порцій. З нашими порадами ви дізнаєтесь, як це зробити.

Корм для цуценят – годування цуценят і кошенят

Високоякісні готові корми, які є у продажу, створені спеціально для цуценят. Вони забезпечать їх усіма необхідними поживними речовинами, які забезпечать швидкий і правильний розвиток.

Цікаво  Чому собака тікає з дому?

Корм адаптований для собак різних порід і розмірів

Переконайтеся, що ваш вихованець отримує корм, рекомендований для породи або розміру собаки. Годуйте його в потрібних кількостях, щоб він набирав вагу пропорційно швидкості свого росту.

Свіжа, чиста вода

Чиста свіжа вода є обов’язковим продуктом у раціоні цуценят. Не давайте вихованцеві молоко, оскільки воно може викликати діарею. Не забувайте регулярно міняти воду в мисках і стежити, щоб вони не стояли в них понад добу.

Не годуйте цуценя тим, що їдять люди – годування цуценят і кошенят

Годування цуценят в домашніх умовах – відповідальна справа. Якщо ви ділитеся їжею зі своїм вихованцем, не робіть цього! Те, що добре для людини, може зашкодити тварині. Їжа, призначена для людей, часто є причиною шкірних захворювань, алергії та ожиріння у собак. Смачні, жирні шматочки, такі як ковбаса та бекон, можуть призвести до панкреатиту, тому не давайте їх своєму цуценяті.

Говорячи про здоров’я: попросіть фахівця з догляду за зубами та яснами вашого цуценяти порадити. Спеціальні дієти, ласощі та домашня чистка зубів допоможуть зберегти зуби вашого цуценяти міцними та здоровими. Виховуйте ці звички протягом усього життя свого цуценяти та дорослого. 

Скільки разів на день годувати цуценя без мами?

Розділіть страви на кілька рівних порцій і подавайте їх в один і той же час протягом дня. Якщо ви хочете перевести свого цуценяти на іншу дієту або перейти на корм для дорослих собак, коли він підросте, вводьте його поступово протягом тижня, щоб запобігти розладу шлунку.

Ось кілька загальних порад щодо годування цуценят, яких відлучили від грудей:

 • Три-чотириразове харчування до 12-тижневого віку
 • Дво-триразове харчування до шестимісячного віку
 • Один-два прийняття їжі на день старше пів року
Цікаво  Дресування цуценя - перші тижні

Чим не можна годувати цуценя?

Годування собак іншою їжею, крім цуценят, може призвести до проблем зі здоров’ям. Не годуйте цуценя:

 • Корм для дорослих собак (не забезпечує достатньо поживних речовин для зростального цуценяти)
 • Обрізки столу (через високий вміст жиру) 
 • Варені кістки (можуть пошкодити зуби й призвести до перфорації кишківник)

Також пам’ятайте, що не можна давати тваринам токсичні для собак продукти:

 • Шоколадні цукерки
 • шоколад
 • цибуля
 • часник
 • авокадо
 • Горіхи
 • виноград
 • Ласощі з печінки такі ж смачні, як і людські закуски, але набагато корисніші для вашої собаки.

Кошенята на повноцінному і збалансованому харчуванні розвиваються здоровими
так само як і цуценята, кошенятам також потрібна правильна їжа в правильних порціях і з правильними інтервалами. Щоб забезпечити їм правильний розвиток і здоров’я протягом усього життя, варто скористатися наступними порадами, як правильно годувати кошенят.

Корм для кошенят – годування цуценят і кошенят

На перший рік найкращим рішенням будуть спеціально розроблені, готові корми для кошенят, доступні для широкого продажу.

Невеликі порції

Регулярно годуйте кошенят невеликими порціями – не перестарайтеся, оскільки це може спричинити діарею, блювоту та збільшення ваги. 

Прісна вода

Слідкуйте за тим, щоб кошеня завжди мав доступ до свіжої води та часто її міняйте. 

Їдальня в тихому та безпечному місці – годування цуценят і кошенят

Поставте миску кошеняти з їжею в чистому, безпечному місці трохи далі від джерел шуму, щоб вони могли спокійно їсти.

Поговоріть зі спеціалістом з охорони здоров’я тварин, щоб дізнатися, який корм найкращий для вашого кошеняти. Всупереч зовнішньому вигляду, домашня їжа не є кращим варіантом, оскільки в ній відсутні омега-3 жирні кислоти, необхідні для правильного розвитку мозку та очей. Таке годування може призвести до нестачі таурину і, як наслідок, до сліпоти й серцевої недостатності кошенят.

Цікаво  Бійцівські собаки породи

Високоякісний корм для кошенят містить правильний баланс усіх необхідних поживних речовин, амінокислот, вітамінів і мінералів. Однак не всі корми преміумклас є корисними та збалансованими, тому перед покупкою нового корму для кошеняти чи кішки уважно читайте етикетку.

Якщо ви хочете в якийсь момент змінити раціон свого кошеняти або перейти на корм для дорослих котів, вводьте його поступово протягом тижня, щоб уникнути можливих розладів шлунка. 

Скільки разів на день годувати відлученого кошеняти?

Розумно плануйте домашнє годування свого кошеняти, щоб виробити хороші харчові звички на все життя та запобігти нездоровому набору ваги.

Ось рекомендований план годування кошенят, яких відлучили від грудей:

 • Триразове харчування, коли кошеняті виповниться три-шість місяців
 • Дворазове харчування, коли кошеняті виповнилося пів року і старше

Чим не можна годувати кошеня?

Якщо ви не хочете, щоб у кошеняти були проблеми зі здоров’ям, не давайте йому:

 • Молоко та молочні продукти (у більшості кошенят непереносність лактози) 
 • Тунець (постійна дієта на основі тунця може призвести до недоїдання та отруєння ртуттю)
 • Обривки столу та кісток (жир може викликати проблеми з травленням, а дрібні шматочки кістки можуть призвести до перфорації або затикання кишківник)
 • Корм для собак або цуценят (не забезпечить кошенят належними поживними речовинами)

Продукти, які взагалі не можна давати кошенятам і кішкам, оскільки вони для них токсичні:

 • Кофеїн
 • Шоколад
 • Виноград і родзинки
 • Цибуля і часник

Правильна дієта – це лише частина підтримки здоров’я вашого нового цуценя чи кошеняти. Зверніться до свого ветеринара, щоб організувати програму вакцинації для вашого вихованця. Також не забувайте про регулярну дегельмінтизацію та ефективний захист від паразитів. 

Дивіться також: Коли можна віддавати кішок і собак?

Прокрутка до верху