Головна » Хочу кота — 5 порад власникам-початківцям
«Хочу кота» — 5 порад власникам-початківцям

Хочу кота — 5 порад власникам-початківцям

«Хочу кота» — 5 порад власникам-початківцям. Від вибору породи до прийняття нового вихованця, перш ніж купити кішку, ознайомтеся з цим списком з п’яти найкращих порад, які допоможуть вам зробити правильний вибір та забезпечити здоров’я та щастя вашого кошеняти з моменту його появи.

Вітаємо – ви визначилися з кошеням! Починаючи з пошуку відповідного кошеняти, і закінчуючи створенням для нього нового ігрового майданчика – варто переосмислити кілька речей і зробити все з головою. Перш ніж принести додому свій новий пухнастий м’яч, обов’язково перевірте всі пункти нашого списку порад для нових власників кішок.

Маленьке кошеня з вовняною іграшкою, яку теж потрібно купити перед покупкою кота

Яку расу вибрати?

У світі стільки ж порід, скільки й кішок, тому вирішити, яка з них краща для вас, — справжня проблема. По-перше, подумайте про кілька важливих речей: Скільки годин на день ви проводитимете зі своїм кошеням? Це буде домашня чи вулична кішка? Чи житиме він з іншими домашніми тваринами? Якої довжини має бути хутро? Як часто ви розчісуватимете свого вихованця? Список вимог і переваг допоможе вам знайти кошеня, яке ідеально підходить вам і вашому способу життя. Як відомо, деякі породи набагато схильні до певних захворювань, ніж інші, тому з цього питання варто звернутися за консультацією до ветеринара.

Вік кошеня старше 12 тижнів?

На думку фахівців, кошенята мають перебувати з матір’ю до 12-13-тижневого віку. До цього віку вони багато в неї вчаться і набувають основних життєвих навичок, таких як самостійне харчування та використання лотка.

Цікаво  Породи рудих котів - сонячні улюбленці

Ви належним чином підготовлені? – Хочу кота

“Хочу кота” – думаєте ви, а чи готові ви до цього? Що мені потрібно підготувати, перш ніж я куплю кошеня? – Це правильне питання. Перед тим, як забрати вихованця, потрібно добре підготувати будинок до його приїзду – картонна коробка або кошик з м’якою підстилкою, поставлена в тихому місці, миски з їжею і водою, лоток обов’язково. Також буде корисно мати безпечне перенесення для кішок, в якому ви зможете принести її додому. Також не забувайте про іграшки та ласощі, і обов’язково запасіться їжею, що відповідає його віку та стадії розвитку.

Пам’ятайте, що кошенята всюдисущі та дуже цікаві – немає місця, куди б вони не дісталися! Переконайтеся, що вони не уникнуть, заблокувавши всі можливі шляхи відступу. Правильно захистіть все, що може становити небезпеку: місця зберігання токсичних засобів для чищення, відкриті електричні кабелі або отруйні рослини в горщиках. Подумайте про заміну мийних засобів на ті, які безпечні для котів. І не забувайте, що крім захисту вашого кошеняти від небезпек вашого будинку, ви також повинні захищати свій будинок від свого кошеняти! У цьому вам допоможе кігтеточка, адже ви точно не хочете, щоб ваш новий вихованець точив кігті про ваш диван!

Ви вже обрали ветеринара?

Як тільки ви візьмете нове кошеня, відразу ж віднесіть його до ветеринара, щоб він перевірив його на наявність бліх і глистів і за необхідності пролікував. Вам також необхідно оберігати його від паразитів протягом усього життя, тому запитайте у ветеринара, який метод боротьби з паразитами буде найзручнішим та найефективнішим для вашого вихованця. Обов’язково проведіть загальний огляд: зважте кошеня та перевірте стан його очей, вух та зубів. Щеплення – дуже важливий елемент у житті кожної кішки – першу потрібно зробити, коли кошеняті виповниться дев’ять тижнів, і повторювати не рідше одного разу на рік. Не виключено, що кошеня вже чиповане, але якщо ні, то варто його отримати якнайшвидше. Крім того, не забудьте стерилізувати його, коли йому виповниться чотири місяці.

Цікаво  Рідкісні породи котів - незвичайні улюбленці

Чи готові ви морально? – Хочу кота

Нове кошеня в будинку – це не тільки мила плюшева грудочка, яка солодко спить у вас на колінах і мило виглядає на фотографіях, а й обов’язок. Догляд за малюком може бути напруженим, трудомістким і стомливим — і це не так відрізняється від догляду за немовлям! Чекайте пробудження посеред ночі й на світанку, коли ваше кошеня звикне до свого нового будинку, і кілька невдач, перш ніж він навчиться користуватися лотком і кігтечкою. Кішки цікаві, незалежні та всюдисущі, тому варто з самого початку встановити кілька основних правил. Звичайно, не все буде йти гладко і будуть деякі збої, але ви будете винагороджені масою веселощів і чудовим муркотінням. Сперечаємося, ви не пошкодуєте про своє рішення.

Прокрутка до верху