Головна » Як гратися з котом?
Як грати з котом?

Як гратися з котом?

Як гратися з котом? Немає нічого простішого! Це може кожен. Ти впевнений? Гра з кошеням – це не тільки радість і розвага для вашого вихованця, а й тренування координації та соціальних навичок. Така активність дозволяє йому залишатися в хорошій фізичній і психічній формі, знімає такі емоції, як стрес і робить кота щасливим!

Чому потрібно грати з маленьким кошеням?

У всіх котів, навіть домашніх, є свої потреби. Вони є результатом їх природи та генів. Кошенята народжуються з сильним інстинктом, який допомагає їм виживати в дикій природі. Попри те, що нашому коту ніколи не доведеться шукати їжу, його мисливський інстинкт спрацює. У побутові обставини наш вихованець буде ганятися, метатися і ловити «жертву» у вигляді іграшкової мишки.

Кошеня, якого занадто рано відлучили від посліду, не мав шансу виробити правильні звички під час гри з іншими кошенятами, тому вам належить навчити його гарними манерами й правильній поведінці. Якщо ви не дасте йому ситуацій, в яких він зможе задовольнити свої інстинкти, він може стати гіперактивним, агресивним або депресивним. Ось чому так важливо навчитися грати зі своїм котом.

У що пограти з кошеням? – як гратися з котом

Якщо ви дбаєте про здоров’я свого вихованця, варто не тільки навчитися грати з котом, а й чим з ним грати. Кошенята люблять полювати, ганятися за здобиччю, лазити, ховатися і стрибати, тому спробуйте використовувати це в іграх зі своїм вихованцем. Ось деякі пропозиції.

Цікаво  Загадкова краса: Американська короткошерста кішка

Іграшки-ручки, вудки або лазери найкраще підходять для полювання та розваги. (Ніколи не світіть лазером в очі тваринам і завжди дозволяйте коту схопити іграшку в кінці гри.) Також стануть в пригоді аксесуари для лазіння, щоб кошеня вправлялося в рівновазі та спритності.

Дряпка необхідна – вона задовольнить природний інстинкт кошеня точити кігті. Плюс: Вашому улюбленцю не буде цікаво дряпати меблі.

Не забувайте про іграшки, які ваше кошеня може сприймати як здобич, і тренуйтеся атакувати «здобич» на них.

Популярні іграшки для кошенят

Ваше кошеня буде радіти іграшкам, як дитина. Ось деякі з найпопулярніших котячих іграшок:

  • Плюшеві миші або кульки : це завжди яблучко. Кіт може катати їх лапою, ганятися за ними, ловити й носити в роті. Вони сподобаються вашій киці. Просто переконайтеся, що ви купуєте іграшки, призначені для кішок. Уникайте занадто дрібних предметів, які можна проковтнути – щоб ваше кошеня могло грати без зайвих турбот.
  • Інтерактивні головоломки : об’єкти, які з’являються та зникають в отворах, – справжня розвага для вашого вихованця. Це стимулюватиме його допитливість і загострить його інтелект. Якщо ви ще покладете всередину ласощі, ваша іграшка напевно сподобається вашому кошеняті.
  • Іграшки для котів з пір’я, пряжа та стрічки : Стимулюйте природний мисливський інстинкт вашого кошеняти та рефлекс переслідування та хапання здобичі. Завжди слідкуйте за своїм кошеням, яке грається з пряжею та стрічками, оскільки вони можуть заплутатися на шиї вашого улюбленця та спричинити кишкову непрохідність, якщо їх проковтнути.
  • Картонні коробки, тунелі та паперові пакети : кошенята виявляють здорову цікавість до паперових пакетів і картонних коробок, які ідеально підходять для гри в хованки. Просто переконайтеся, що шурхотливі поліетиленові пакети знаходяться поза їх досяжністю, щоб кошенята могли безпечно грати.
Цікаво  Краса у чотирилапих - гарні породи котів

Нарешті, у нас є для вас ще одна важлива порада про те, як грати з котом. Ваші пальці рук і ніг не призначені для ігор, тому не дозволяйте вихованцеві ставитися до них як до іграшки. Запровадьте це правило з самого початку, і ви не подряпаєтеся, і ця хвороблива звичка не потрапить йому в кров. Якщо ваше кошеня починає проявляти агресію щодо вас – наприклад, ховатися і раптово нападати на вас, коли ви проходите повз – станьте на місці й відвертати його увагу іграшкою.

Коли грати з кошеням? – як гратися з котом

Кошенята зазвичай найбільш активні рано вранці та пізно ввечері – скористайтеся цим, щоб пограти зі своїм вихованцем. Грайте з його улюбленими іграшками часто, але недовго – по 10-15 хвилин хоча б двічі на день. Таким чином ви побудуєте зв’язок зі своїм вихованцем і задовольните його гостру потребу розрядити мисливський інстинкт. Тож він може провести решту дня, досліджуючи світ самостійно, граючи чи по дрімаючи.

Що можна і не можна робити під час гри з кошеням? – як гратися з котом

Однозначно так:

Грайте з ним протягом 10-15 хвилин кілька разів на день. Нехай він «полює» на іграшку в кінці кожної гри, щоб задовольнити свій хижацький інстинкт.
Давайте йому різні іграшки, особливо ті, що нагадують здобич (наприклад, мишей).

Точно ні:

Не дозволяйте кошеняті ставитися до ваших пальців рук і ніг як до іграшок. Ви не хочете, щоб у нього виникла погана звичка, яка буде для вас болючою.
Ніколи не бийте і не кричіть на кошеня, коли воно завдає неприємностей або нападає. Бурхливі реакції можуть його налякати.
Не змушуйте улюбленця грати – нічого силоміць. Одні кошенята вважають за краще витрачати на ігри менше часу, інші більше. Відчуйте темперамент свого вихованця, щоб підтримувати правильний баланс.
Якщо ви навчите кошеня бути дружнім під час гри, це не тільки допоможе уникнути болючих подряпин, які важко загоюються, але й допоможе зміцнити зв’язок між вами та вашим вихованцем. Завдяки грі кошеня вчиться правильним рефлексам і координації. Нехай заняття будуть короткими й позитивними, і ваше кошеня виросте щасливим і здоровим котом.

Цікаво  Як заспокоїти собаку під час грози?

Дивіться також: Як весело провести час з цуценям

Прокрутка до верху