Головна » Види хижих птахів – різноманітність та особливості
Види хижих птахів - різноманітність та особливості

Види хижих птахів – різноманітність та особливості

Види хижих птахів. Хижий птах – це птах середнього або великого розміру, що має гачкуватий дзьоб, сильні гострі пазурі, відмінний зір і слух, він полює на дрібних ссавців, інших птахів та комах. Хижі птахи служать людині понад 10 000 років.

Хижаки в польоті – це приголомшливе видовище, птахи злітають і ширяють високо в небі, падають каменем вниз з разючою точністю, ловлять свою здобич у небі або на землі.

Багато видів птахів-мисливців майже повністю зникли. Завдяки зусиллям орнітологів населення хижих птахів поступово відроджується.

Агуя

Агуя

Агуйя. Дуже нетовариський й обережний птах, що уникає поселятися поблизу людського житла. Населяє рівнинні та гірські місцевості Південної Америки, особливо численна популяція мешкає в Чилі, через що хижий птах і отримав свою другу назву. Як хижий птах, агуйа харчується в основному кроликами, ссавцями, зміями, жабами, комахами, гризунами.

Балобан

Балобан

Балобан. Це великий, сильний хижий птах з великими ногами та загостреними крилами. Вони мають гострі вигнуті пазурі, використовувані переважно захоплення видобутку. Вони застосовують свій потужний дзьоб, щоб перерізати хребет жертви. Зустрічається в покритих лісами степах, напівпустелях, відкритих луках та інших посушливих місцях проживання з розсіяними деревами, скелями або електричними опорами, особливо поблизу води.

Беркут

Беркут

Беркут. Птах з вольовим та гордим виглядом. У неї потужні пазурі, якими вона захоплює видобуток і значний розмір тіла. Шия пернатого хижака здатна обертатись на 270 градусів, аналогічно як у сови. Мешкає практично у будь-якій місцевості. Вона може жити у гористій місцевості, рівнинах, лісових масивах, полях, степах тощо.

Цікаво  Хвороби папуг - розпізнавання симптомів

Бородач (Ягнятник)

Бородач (Ягнятник)

Бородач. Унікальний птах у прямому розумінні цього слова, адже у роді бородачів значиться саме цей єдиний вид. Харчуються свіжими кістками ссавців, які залишаються від столу людини або інших тварин і птахів, зрідка вони поїдають дрібних тварин – зайців, бабаків, свійську птицю.

Гарпія південноамериканська

Гарпія південноамериканська

Гарпія американська. Один із найбільших хижаків на землі. Їхнє безстрашне ставлення може вселити жах у серця багатьох видів у його середовищі. Очі складаються з кількох крихітних сенсорних клітин, які дозволяють виявити жертву з великої відстані. Харчується в основному ссавцями середнього розміру, включаючи лінивців, мавп, броненосців та оленів, великих птахів, великих ящірок та іноді змій.

Чорний гриф

Чорний гриф

Чорний гриф. Його вважають найбільшим представником пернатих хижаків. Це досить важкий птах з величезним розмахом крил. Вигляд птиці викликає захоплення його величністю. Вони відмінні санітари лісу, що очищають його від тварин, що розкладаються. Ведуть осілий спосіб життя на постійних територіях, але іноді здійснюють після гніздові кочівлі, великою масою вилітають на відкритий рівнинний простір.

Гриф-індичка

Гриф-індичка

Гриф-індичка. Поширюється майже всій Америці, від південної Канади до Вогненної Землі. Не можуть споживати занадто старі трупи, що вже практично розклалися. Тому стерв’ятники повинні якнайшвидше виявити трупи мертвих тварин. літають нескінченно довго, тримаючи крила значно піднятими, і розгойдуючись з боку на бік.

Королівський гриф

Королівський гриф

Королівський гриф. Свою назву отримали завдяки справді царському вбранню. Ці птахи – падальщики. Населяють переважно тропічні ліси Південної Америки, з півдня Мексики на північ Аргентини. Веде осілий спосіб життя. Живуть парами чи невеликими групами. Завдяки будові їхніх крил вони годинами ширяють у повітрі, практично не змахуючи крилами.

Дербник

Дербник

Дербник. Дрібний кремезний птах з короткими крилами та довгим хвостом, що веде, залежно від різновиду, кочовий або осілий спосіб життя. Основним видобутком дербника є дрібні птахи: горобці, жайворонки, ластівки, трясогузки. Особи ведуть потайливе життя, вважаючи за краще триматися якомога далі від людського житла.

Цікаво  Які птахи прилітають до моєї годівнички взимку?

Змієяд

Змієяд

Змієїд. Характеризується незвичайним для представників сімейства яструбиних зовнішнім виглядом і полохливим характером. За найменшої небезпеки, хижак намагається втекти від зовнішніх ворогів, а не вступати в бій, що говорить про неагресивний характер птаха. Живе птах у гніздах, що будуються високо від поверхні землі. Хижий птах воліє харчуватися будь-якими зміями, іноді ящірками.

Каракара

Каракара

Каракара. Досить великий птах, але водночас стрункий і підтягнутий. Це всеосяжний птах. Предметом її промислу часто стають маленькі птахи, плазуни, земноводні, гризуни, а також комахи (різноманітні жуки) та їх личинки. Живуть поодинці й лише зрідка парами. Осілий птах, який не любить тривалих перельотів.

Кобчик

Кобчик

Кобчик. Найменший птах у родині соколиних. Ареал проживання кобчиків по-справжньому величезний. Птахи чудово почуваються по всій території євразійського континенту. З однаковим успіхом здатні полювати в повітрі, хапаючи видобуток дзьобом, і на землі, піднімаючи комах міцними лапами. Ведуть денний спосіб життя. Має поступливу вдачу, і здатна уживатися з іншими видами птахів.

Чорний шуліка

Чорний шуліка

Чорний шуліка. Ці пернаті – хижаки, до того ж всеїдні. Чорні шуліки харчуються гризунами, комахами, плазунами й навіть падалью. Віддає перевагу близькості води та особливо охоче селиться в заплавах річок, поблизу заливних лук і озер. Необхідна умова перебування шуліки влітку — наявність високих дерев, на яких він гніздиться.

Кондор

Кондор

Кондор. Можуть досягати більш ніж метрової величини, маючи при цьому масу до 15 кг. Якщо додати до штрихів зовнішності потужний сталевий дзьоб у формі гачка, міцна статура і сильні лапи, то вигляд вийде значним. Має велику м’язову силу. Високо в небі він тримає свої величезні крила горизонтально, злегка піднявши вгору кінчики махового пір’я й обходячись без помахів більше пів години.

Цікаво  Декоративні птахи - фото, назви та догляд

Читайте також: Чим годувати пташок взимку?

Прокрутка до верху