Головна » Все про шиншилу – догляд, харчування та особливості утримання
Все про шиншилу - догляд, харчування та особливості утримання

Все про шиншилу – догляд, харчування та особливості утримання

Все про шиншилу. Шиншили – це чарівні вихованці, але вони дуже обережні й полохливі. Шиншила в домашніх умовах живе по 6-10 років. Самки шиншили зазвичай більші за самців. Маса тіла варіює від 400 до 600 г.

Довгохвості шиншили в природі зустрічаються в Андах в Південній Америці. Ці гризуни відомі за свої довгі вуха та м’яку розкішну вовну. У шиншил найбільш густа шерсть з усіх наземних тварин – понад 20 000 волосся на см2. У більшості тварин кожне волосся росте з окремої волосяної цибулини, тоді як у шиншил — понад 50 волосся в кожній. Не дивно, що за їх незвичайними шкірками почалося справжнє полювання.

Історія торгівлі цими шкірками почалася в 15 столітті та до кінця 19 століття шиншили практично зникли з дикої природи. Зараз шиншил все частіше розводять як домашніх вихованців.

Годування шиншили

Шиншили відносяться до травоїдних тварин, тобто вони їдять тільки рослинний корм. Травоїдним тваринам для уникнення проблем зі здоров’ям необхідно, щоб їжа постійно просувалася шлунково-кишковим трактом. Тому основну частину раціону має становити сіно, а комерційні гранули лише додають до раціону необхідні поживні речовини.

Сіно для шиншили

Різнотравне сіно абсолютно необхідне для здорового травлення вашої шиншили. Воно допомагає запобігати ожиріння, захворювання зубів, діарею та нудьгу. У вашої шиншили повинен бути необмежений доступ до якісного різнотравного сіна, а кількість споживаного сіна в день повинна бути вдвічі більша за розмір самої шиншили.

Поки сіно в клітці залишається чистим і не забруднене фекаліями та сечею, то й міняти його не потрібно. Заміна сіна може призвести до того, що вихованець почне переборювати в їжі!

Цікаво  Як доглядати за домашнім щуром?

Можна також додавати люцернове сіно в невеликих кількостях тим шиншилам, які мають підвищені потреби в поживних речовинах. У здорових шиншил люцерна повинна бути тільки як частування.

Вибір сіна

 • Різнотравне сіно має становити більшу частину дієти
 • Не пропонуйте весь час сіно одного типу, краще – різноманітність

Частування та овочі

Частування завжди є чудовим методом налагодити контакт з вашим вихованцем. Власникам подобається пригощати, а вихованцям подобається їсти. Однак основним призначенням частування має залишатися налагодження контакту між вами та шиншилою. Дача занадто великої кількості частування призводить до того, що вихованець починає відмовлятися від основної їжі й не отримує необхідних поживних речовин. Всупереч думці, що стояла, у шиншил нема потреби в постійній дачі моркви та солодких частувань у вигляді йогуртових крапельок і паличок з насіння. Пропонуйте такі частування тільки після того, як вихованець з’їв свій основний корм.

Зелень служить природною та здоровою складовою раціону. У ній також міститься багато вологи. Однак, зелень необхідно давати в обмеженій кількості – не більше розміру голови вашого вихованця на день. Хорошим вибором буде червоно-листяний салат, петрушка. Уникайте салату айсберг, оскільки в ньому мало поживних речовин, і він може викликати шлунково-кишкові розлади. Як і всю нову їжу, нові види зелені потрібно вводити поступово, щоб не викликати діарею.

Зміст та догляд за шиншилами

Зміст шиншили в будинку Шиншили дуже активні акробатичні тварини і їм потрібно багато місця. Рекомендується для них багаторівнева клітина, оскільки шиншили люблять лазити та стрибати як у горизонтальних, так і вертикальних напрямках. Мінімальні розміри клітини повинні бути 80х50х80 (довжина x глибина x висота).

 • Вибирайте клітинку, зроблену з дуже дрібної сітки, щоб не було травм лап або ступнів. Половина підлоги повинна бути зробити з суцільного матеріалу, а під частиною підлоги, що залишилася, – встановлений піддон для зручнішого чищення.
 • Дно клітини застилають соломою або тирсою (уникайте тирси хвойних дерев).
 • Оскільки шиншили полохливі, їм необхідно надати притулок. Притулок роблять із непористого матеріалу, який легко чистити та дезінфікувати, або ж можна зробити з картону, який легко замінити.
 • У дикій природі шиншили є окремими тваринами. За наявності достатнього місця шиншили однієї підлоги можуть жити разом. Також самця можна садити на якийсь час до однієї або двох самок. Декілька самців можуть почати змагатися один з одним за самку, між двома самками також може статися суперництво за одного самця.
Цікаво  Як доглядати за Сирійським хом'яком?

Клітина для шиншили

Клітка повинна стояти в добре освітленому місці й провітрюваному місці, де прохолодно і сухо. Оптимальна температура: 18-22 градуси тепла. Шиншила в домашніх умовах не переносить спеку та підвищену вологість. Ці нічні тварини не здатні потіти, тому перегрів для них може виявитися летальним.

 • Потрібно забезпечити дерев’яні блоки. чисті сухі картонні циліндрики (можна з-під туалетного паперу), щоб ваш вихованець міг їх гризти.
 • З гілок дерев також виходять гарні іграшки, але потрібно вибирати нетоксичні види дерева (шовковиця, груша). Уникайте гілки кедра, хвойних, цитрусових та черешні.
 • Шиншили насолоджуються іграми з полицями, коробками, паличками та іншими подібними матеріалами.
 • Якщо ставите колесо, його необхідно вибирати з погляду безпеки. Колесо має бути мінімум 38 см у діаметрі. Найменші за розміром колеса можуть призвести до травм спини. Бігова поверхня повинна бути гладкою, щоб не застрягли пальчики. Також уникайте коліс з підтримувальними поперечинами (спрямовані зверху вниз), оскільки вони також можуть призвести до травм.

Пилові ванни

Шиншила в домашніх умовах потребує регулярних пилових ванн для видалення надлишку масел і вологи з їхньої вовни. Такі ванни необхідно влаштовувати 1-3 рази на тиждень на короткий час. Для цього підійде котячий лоток або будь-яка інша місткість, досить глибока і велика, щоб шиншила змогла там вільно вивалюватися. Як наповнювач краще використовувати комерційні порошки, зроблені спеціально для шиншил на основі застиглої лави.

Вправи

Шиншил можна випускати з клітин тільки бувши впевненим, що ваш вихованець має спокійний характер і привчений до звернення. Пильне спостереження обов’язково! Шиншили дуже допитливі й більшість речей досліджують, пробуючи на зубок – а раптом смачно! Тому перед тим як випустити вихованця з клітини, переконайтеся, що в кімнаті немає нічого небезпечного.

Цікаво  Що їдять щури? - чим вони харчуються?

До потенційних небезпек для шиншили можна віднести:

 • Електричні дроти (загроза електричного опіку)
 • Відра з водою, туалет, наповнена ванна та раковина (загроза утоплення)
 • Обігрівачі (загроза опіку)
 • Попільнички (загроза отруєння)
 • Двері (краще тримати зачиненими, щоб не прищемити хвіст чи лапи, і щоб вихованець не втік)
 • Пластикові пакети, вироби із пластику, які шиншила може прогризти та проковтнути
 • Інші домашні вихованці (собаки та кішки повинні бути виведені з кімнати, коли шиншила гуляє на волі)

Читайте також: Як доглядати за шиншилою?

Прокрутка до верху