Головна » скільки живе джунгарський хом’як?
скільки живе джунгарський хом'як

скільки живе джунгарський хом’як?

скільки живе джунгарський хом’як? Джунгарський хом’як – популярний вихованець з роду гризунів. У сплячку не впадає, але в природних умовах змінює колір хутра на білий. Він доброзичливий і товариський, в одній клітці може мати кілька товаришів. Як доглядати за цим видом хом’яків, що йому потрібно і про що варто пам’ятати?

Джунгарський хом’як – дуже рухлива і надзвичайно допитлива тварина. У клітці у нього повинні бути іграшки та окреме місце для лотка і мисок для їжі. Йому також подобається товариство інших хом’яків. Перш ніж взяти цього гризуна під свій дах, ознайомтеся з його потребами.

Джунгарский хом’як: клітка

Джунгарські хом’яки мають довжину всього кілька сантиметрів і важать від 19 до 45 грамів. Однак потрібно знати, що в природі, як і інші види хом’яків, вони щодня долають навіть кілька кілометрів. Варто подбати про те, щоб клітка для хом’яка була великою й оснащена колесом.

У ньому також можна покласти тунелі, але не двоповерхові або підвісні. Хом’яки не завжди оговтуються після падінь з платформ.

Найважливішими характеристиками відповідної клітки для хом’яка є:

  • Розміри основи: мінімум 60 х 40 см;
  • відстань між прутами клітки: 0,7 см – 1 см;
  • відсутність пластикових труб;
  • будинок, тобто місце, де він може сховатися;
  • котушка діаметром не менше 20 см.
хом'як

Що таке джунгарский хом’як?

Джунгарські хом’яки схильні до цукрового діабету, тому в їх раціоні не повинно бути занадто багато цукру. Основа – якісне харчування (збалансоване, без кольорових чипсів і гранул), а також делікатеси у вигляді сушених овочів і зелені.

Цікаво  Яка повинна бути клітка для хом'яка?

Через ризик діабету слід бути обережними з подачею фруктів. Досить невеликого шматочка, 1 – 2 рази на тиждень. Овочі можна подавати частіше, але також у розумних межах і чергуючи з фруктами (наприклад, раз на тиждень фрукт і один раз овоч). Особливо хом’яки люблять редис, моркву, огірки і салат. Можна також давати їм паростки.

Джунгарский хом’як: характер – скільки живе джунгарський хом’як?

Найбільш доброзичливим і легким в прирученні є сирійський хом’як. Однак це не правило – все залежить від характеру і досвіду вихованця. Велике значення ставатися до покупки хом’яка. Хом’яки, народжені в розпліднику (зареєстрованому, а не псевдорозпліднику в гаражі), контактуючи з людиною з раннього віку, набагато більш доброзичливі й навіть тяжіють до людини. Куплені в зоомагазині можуть мати проблеми з адаптацією до нового місця і приручити хом’яка складніше.

Джунгарські хом’яки можуть бути такими ж чудовими вихованцями, як і сирійські. Якщо ви хочете бути впевненими в характері тварини, варто вибирати хом’яків з розплідників або тимчасових притулків. Вони вже приручені та відомі їхні характер і звички. Пам’ятайте, що хом’яки найбільш активні вночі, а вдень потребують відпочинку. Не дозволяйте дитині змушувати його грати, коли він цього не хоче.

джунгарський хом'як

Скільки живе джунгарський хом’як?

На жаль, часто кажуть, що виховання собаки чи кішки вчить дітей відповідальності, турботи, почуття обов’язку, але хом’як неодмінно навчить їх, що таке смерть. Жорстока правда полягає в тому, що хом’яки зазвичай живуть досить недовго.

Середній вік джунгарського хом’яка близько 2 років. Звичайно, бувають винятки й не бракує хом’яків цього виду, які живуть до 3 років і більше. Все залежить від генів і спадкових схильностей, а також від відповідальності та пильності господаря.

Цікаво  Як почистити клітку хом'яка?

Джунгарский хом’як проживе довше, якщо:

  • Буде уникати стресів – не будіть його вдень, не змушуйте;
  • отримає відповідні умови утримання – велику та безпечну клітку, щоденний та постійний доступ до свіжої води;
  • матиме збалансоване харчування – що складається з натуральних компонентів, без хімічних, штучних добавок;
  • ви відвідаєте ветеринара, який спеціалізується на лікуванні екзотичних тварин, коли хом’як захворів, необхідно відвідати ветеринара;
  • ви подбаєте про свою щоденну дозу фізичної активності поза кліткою (перегони, на безпечному ліжку або в спеціально побудованому загоні).

Якщо ви приймете наведені вище поради близько до серця, ваш джунгарський хом’як буде здоровим і щасливим, а ви будете насолоджуватися доброзичливим, грайливим вихованцем.

Читайте також: Як поводиться хом’як перед смертю?

Прокрутити вгору