Головна » Як доглядати за шиншилою?
Як доглядати за шиншилою

Як доглядати за шиншилою?

Як доглядати за шиншилою? Шиншила в розпліднику живе досить довго для гризуна – навіть 20 років. Шиншила потребує правильної клітини, навіть багатоярусної, і спокою. Вона стадна тварина, тому відразу варто купити пару шиншил.

Шиншила – милий вихованець, який може стати другом сім’ї. Він любить компанію, але також цінує спокій. Вдень здебільшого спить, але також любить побігати по кімнаті. Можна купити будиночок, іграшки для шиншил та інші аксесуари, але це потребує перш за все уваги.

Випускаючи шиншилу з клітки, не забудьте закрити двері та вікна – вона може легко втекти. Шиншили – гризуни, тому не допускайте їх до кабелю, вони також можуть пошкодити меблі.

Клітка для шиншил

Якщо ви хочете придбати шиншилу, вам спочатку знадобиться відповідна клітка. Ті, у кого раніше були хом’яки, цікавляться, чи може шиншила жити в колишній клітці для хом’яків.

Шиншила – досить великий гризун (її довжина близько 20 см і вага до 1 кг), тому клітина для хом’яка не впорається зі своїм завданням.

Для шиншили потрібна клітка розміром не менше 40х70х100 см. Чим більше поверхів (полиць), тим краще. При розведенні пари шиншил варто мати більше підлог, ніж тварин.

Клітка повинна включати наступне обладнання:

  • Полиці, що перекриваються,
  • поїлка (досить однієї трохи більше),
  • миска для їжі,
  • годівниця для сіна,
  • будинок,
  • субстрат (тирса, підстилка з целюлозного волокна, суха підстилка, м’яка ковдра або деревні гранули),
  • лоток (не обов’язково),
  • іграшки для шиншил, жувальні іграшки, гамак.

Шиншили можуть навчитися справляти нужду в лотку, але якщо ви не хочете його купувати, вони виберуть постійне місце для справляти нужду. Однак не забувайте регулярно міняти підстилку і випускати шиншил побігати хоча б на годину вдень.

Цікаво  Білка дегу догляд

Шиншили дуже стежать за гігієною, тому варто придбати плавку, в яку можна додати спеціальний вулканічний попіл або дрібнозернистий пісок. Шиншили люблять сухі ванни.

Шиншилу з довгою шерстю варто розчісувати, тому вам знадобиться гребінець.

Втрата ваги шиншили може бути першою ознакою того, що ваш вихованець хворий, тому бажано регулярно зважувати шиншилу.

Куди поставити клітку для шиншил?

Розташування клітини дуже важливо – шиншилам потрібен спокій і місце, де вони зможуть заспокоїтися. Притулок для гризунів допомагає зменшити стрес тварин.

Найкраще поставити клітку на підлогу, біля однієї зі стін, але в не дуже темному місці.

Не ставте клітку для шиншил біля радіатора (занадто висока температура недоречна) або в місці, куди мають доступ інші домашні тварини – кішка, собака.

Шиншила – не найкраща ідея для людей, які рідко бувають вдома – шиншили люблять компанію інших шиншил і опікуна.

Що таке шиншила? – як доглядати за шиншилою?

Шиншили є травоїдними тваринами й харчуються в основному сіном. У їх раціоні не повинно бути браку жирів і білків, які забезпечить спеціальний корм для шиншил.

Також шиншилам можна давати насіння соняшнику, сушені яблука, родзинки, мигдаль, моркву, сливи та навіть банани. Однак не можна переборщувати з кількістю цих ласощів – шиншили можуть захворіти на цукровий діабет.

Дивіться також: Гризуни

Прокрутка до верху