Головна » Догляд за морською свинкою – рекомендації та поради
Догляд за морською свинкою - рекомендації та поради

Догляд за морською свинкою – рекомендації та поради

Догляд за морською свинкою. Якщо ви придбали морську свинку для дитини, необхідно пояснити, що з цими тваринами потрібно обходитися дбайливо. Морські свинки не люблять, коли їх здавлюють, тягнуть, трясе, вони люблять лагідне обходження. Ці пухнасті звірята люблять затишно влаштуватися на руках, щоб їх гладили та обіймали. Своєю поведінкою вони викликають захоплення та розчулення – випрошуючи смаколики, можуть пищати, демонстративно вгризатися зубами в клітину, ніби їх ніколи не годували.

Клітина

Для постійного проживання необхідно обладнати зручну клітину, розміром не менше 80х50х40 см. Клітина може бути виконана з пластику, металевих прутів (відстань між прутами – не більше 2,5 мм), у вигляді акваріума, вона має бути максимально просторою, але не високою, не багаторівневий. У клітці облаштують спальне місце у вигляді будиночка, годівницю та стаціонарну напувалку, має бути окреме місце для сіна та зеленого корму. Клітина для морської свинки має добре провітрюватися, не робіть стінки суцільними.

Ігри та спілкування

З іграшок у клітці можуть бути легкі м’ячики, дерев’яні фігурки, шматочки щільної тканини, похилі під невеликим кутом площини або сходи, через особливу анатомію хребта, морські свинки не люблять підбиратися як хом’яки по площинах під крутим кутом, а також не бігають у колесі. Можна покласти полінце фруктового дерева, гризун буде постійно зайнятий.

Улюблене заняття морської свинки, окрім поїдання ласощів, це біг та гра з різними предметами. Якщо в будинку немає кішки чи собаки, можна випускати її з клітки – вона із задоволенням бігатиме і стрибатиме, гратиметься з м’ячиком, тунелями, ховатиметься під коробками. На вулицю теж потрібно виходити гуляти, але тільки на шлейці або у невеликому вольєрі, інакше можете втратити вихованця. Морська свинка повинна проводити не менше однієї години поза клітиною, інакше вона нудьгує, а також почне набирати вагу.

Цікаво  Чим годувати хом'яка? - поради щодо харчування

Морські свинки можуть видавати різні звуки, якими намагаються привернути увагу. Найважливішим із них є свист, яким вони зустрічають людину, яка дає їжу. Свого роду шум вони виробляють, коли власник гладить їх, обіймає. Якщо між двома морськими свинками, особливо самцями, відбувається сварка, вони виробляють скрегіт зубами.

Основний догляд за морськими свинками полягає у забезпеченні збалансованого харчування, регулярному догляді за хутром (регулярно підстригайте довгу шерсть, розчісуйте м’якою щіткою) та кігтями (періодично підстригайте, не зачепивши нерви), проводите профілактику поява паразитів – глистів, бліх.

Помилки, яких слід уникнути

  • Щоб уникнути переохолодження та захворювання морських свинок пневмонією при провітрюванні приміщення, накривайте клітину щільною ковдрою.
  • Давайте сіно та свіжу траву порційно, щоб морська свинка не переїла.
  • Якщо ви помітили, що ваш вихованець не виявляє інтересу до чогось, не активний – йому не вистачає уваги. Щоб морська свинка не нудьгувала, її потрібно періодично погладжувати, розмовляти з нею, частіше грати.
  • Зміст тварини в тісній клітині також може викликати в неї апатію, звірятко буде млявим і сумним. Забезпечте морській свинці досить простору для пересування та гри, і вона порадує вас своїм активним спілкуванням.
  • Морські свинки – дуже товариські та миролюбні звірятка, вони погано переносять самотність, і якщо дозволяють ваші можливості, заведіть двох особин, а щоб уникнути сварок – краще самок.

Читайте також: Перуанська морська свинка – все що вам потрібно знати

Прокрутка до верху