Головна » Перуанська морська свинка – все що вам потрібно знати
Перуанська морська свинка - все що вам потрібно знати

Перуанська морська свинка – все що вам потрібно знати

Перуанська морська свинка. Багато людей чули про перуанських морських свинок. Але коли ви замислюєтеся про те, щоб у вашій родині з’явився новий вихованець, вам краще бути готовим до його потреб.

Господар повинен знати, які його життєві звички, яка їжа має купуватися і так далі. У цій статті ми розповімо все про перуанську морську свинку, щоб ви могли бути повністю готові до її покупки.

Загальна інформація

Як одну з найкрасивіших порід морських свинок, перуанську досить рідко можна знайти в зоомагазині.

Перуанські свинки народжуються з короткими волосками, але потім виростають довгими. Шерсть красиво облягає тіло морської свинки, відділяється вздовж хребта.

Через довгу вовну, перуанцям знадобиться якісний догляд, який має на увазі миття та розчісування частіше, ніж іншим породам свинок.

Кольори перуанської морської свинки можуть бути надзвичайно різноманітними. Наприклад, існують двоколірні або навіть триколірні морські свинки, а на їх шерсті може бути багато кольорів і візерунків.

Однотонний варіант фарбування вважається рідкісним. Двоколірний – досить поширений, в основному майже кожна свинка буде пофарбована у два різні відтінки.

Триколірний – найрідкісніший. Триколірна перуанська морська свинка ідеально підходить для людей, які планують відвідувати спеціалізовані виставки.

Найбільш поширені кольори, які ви можете знайти в перуанцях, це: світло-коричневий, темно-коричневий, білий і чорний. Крім того, є і сірі перуанці, але ці морські свинки трапляються не так часто.

Люди, які хочуть завести собі перуанську свинку – часто помиляються з іншою породою, а точніше з абіссінською морською свинкою, бо вони виглядають однаково, у маленькому віці. Тому варто купувати гризуна у перевірених заводчиків або в розплідниках.

Цікаво  Як потрібно доглядати за хом'яком?

Перуанські свинки живуть від 5 до 6 років, а самки можуть почати розмножуватися віком від 20 тижнів до 1 року. У середньому кількість дитинчат становить 3, 6 чи навіть більше.

Їх рекомендують людям старшого віку, тому що вони потребують додаткового догляду, і дитині буде важко доглядати перуанську морську свинку. Свинку потрібно періодично мити й чистити, оскільки шерсть завжди має бути чистою, охайною та гладкою. Інакше немає сенсу заводити саме цю породу.

Характер

Перуанець – маленька цікава морська свинка. Ці істоти пильні та люблять досліджувати своє оточення.

Спочатку морська свинка може бути полохливою, тому найкраще мати додатковий час, щоб довше поспілкуватися і пограти з нею.

А коли перуанці освоїться, вони любитимуть вас і видаватимуть всілякі милі звуки.

Перуанці – є соціальними породами, тому рекомендується заводити відразу два звірята. Однак, ви повинні переконатися, що клітина досить велика, щоб запобігти домінуванню і бійки.

Догляд

Щоб не заповнити клітину волоссям, шерсть слід розчісувати щодня або хоча б раз на тиждень. Якщо уникати цієї процедури, шерсть свинки буде заплутаною та неохайною.

Морську свинку з сильно заплутаним волоссям слід купати перед розчісуванням. Таким чином легше розплутати волосся, використовуючи пальці, дитячий шампунь та кондиціонер.

Після того, як ваш вихованець буде акуратно висушений, можете розчесати морську свинку. Ви повинні притримувати волосся руками, спочатку розчісувати кінці сплутаної вовни, обережно просуваючись до шкіри.

Але купання може бути досить стресовим для морських свинок, і не рекомендується. Більшості морських свинок це навіть не потрібно, якщо тільки у них немає вошей, вони занадто смердючі, брудні або мають дуже заплутане хутро.

Процедура догляду повинна починатися, коли ваша морська свинка ще дуже молода, щоб вони звикли до цього досвіду та вчилися отримувати від нього задоволення.

Цікаво  Догляд за їжаком в домашніх умовах

Раз на тиждень ви повинні доглядати вовну за допомогою ножиць і тонкого гребінця. Звертайте увагу, коли ви розрізаєте шерсть вашого вихованця, може легко постраждати.

Раціон

Раціон перуанської дієти не сильно відрізняється від раціону будь-якої морської свинки.

Вони любитимуть гарну, суху суміш продуктів для морських свинок, до якої входять білки, волокна та мінерали. Оскільки морські свинки не мають вітаміну С, необхідно давати свіжу їжу, яка містить цей вітамін. Ви можете давати їм фрукти чи овочі, але не у великих кількостях.

Тепер виникає питання: «Які фрукти та овочі я повинен давати своєму вихованцю?» Не турбуйтеся, ми маємо всі відповіді.

Фрукти, такі як полуниця, яблука, диня, чорниця та банани, можуть стати чудовим частуванням для вашого маленького приятеля.

Переконайтеся, що вода змінюється щодня, тому що вона може легко забруднитись, і ваш маленький друг може захворіти.

Читайте також: Американська морська свинка – особливості та догляд

Прокрутка до верху