Головна » Американська морська свинка – особливості та догляд
Американська морська свинка - особливості та догляд

Американська морська свинка – особливості та догляд

Американська морська свинка – це одна з найпоширеніших порід. Саме таких морських свинок найчастіше можна зустріти у зоомагазинах. У них коротка, блискуча вовна, гладка без розеток. Забарвлення може бути будь-яким: одноколірним або з поєднанням різних кольорів.

Це надзвичайно популярна і настільки поширена по всьому світу порода, що дуже часто таких свинок називають звичайними або навіть безпородними (у нас найчастіше можна зустріти назву “проста морська свинка” або “проста гладкошерста”). Водночас американська морська свинка (American Guinea Pig) є однією з офіційно визнаних порід у всіх країнах світу, поряд із дуже схожою американською сатиновою (Satin American Guinea Pig).

Фактично можна сказати, що американська морська свинка – це порода, яка є символом усіх морських свинок для широкої публіки.

Якщо ви, не розібравшись як слід у породах морських свинок, захочете придбати собі цього милого і ласкавого вихованця, то в 90% випадків ви станете власником свинки американської породи, оскільки в зоомагазинах продаються в переважній більшості саме американці, адже вони прості у змісті та дуже невибагливі. Хоч як це дивно, але американських морських свинок часто називають ще англійськими. У деяких джерелах цю породу так і називають: американська/англійська морська свинка.

Особливості та зовнішній вигляд

Американська морська свинка – це короткошерста і гладкошерста порода. Вовна у свинок пряма, гладка і щільно прилягає до тіла. На шерсті немає ніяких завихрень.

Порода Сатинова американська, або сатинова гладкошерста, загалом дуже схожа з американською. Головна відмінність – це особливий блиск вовни, який переливається на світлі й створює враження глянсового свічення.

Цікаво  Догляд за морською свинкою - рекомендації та поради

Як американські, так і американські сатинові свинки можуть мати забарвлення будь-якого кольору як однотонного, так і з поєднанням кольорів. Усі комбінації кольорів прийнятні.

Характер

Добродушний і доброзичливий характер американських морських свинок є однією з причин їхньої популярності в усьому світі. Мало хто з любителів домашніх вихованців захоче заводити складну в плані утримання, вперту та клопітну тварину. Американські морські свинки зовсім не такі. Заводчики та звичайні власники свинок цієї породи в один голос твердять про те, що вони найдружніші та найслухняніші тварини. Будь-яку агресію стосовно людей ці свинки виявляють лише в крайньому разі, коли дуже налякані чи відчувають біль. Дуже рідко можна почути, щоб свинка когось вкусила. Хоча кусаються навмисно морські свинки вкрай рідко, але іноді з цікавості можуть скуштувати ваш палець на смак, прийнявши його за ласощі, якщо ви просунете його в клітку. Навіть якщо це станеться, не лякайтеся. Свинка рідко прокушує шкіру до крові, це вам не хом’як.

Досить часто можна спостерігати, як діти граються зі свинками, і як терпляче свинки переносять цю гру, нічим не видаючи свого невдоволення.

Іноді морські свинки можуть бути агресивні стосовно своїх родичів, особливо якщо підсадити до свинки нового друга, але зазвичай у таких випадках всі проблеми легко вирішуються шляхом збільшення площі клітини.

Американські морські свинки дуже кумедні, за ними цікаво спостерігати. Все, що стосується їхньої поведінки, від звуків, які вони видають, до того, як вони реагують на людей, виглядає смішним та веселим!

Ще раз повторю, морські свинки взагалі, і американські зокрема дуже люблять людей. Вони зустрічатимуть вас вранці після сну або ввечері з роботи таким квиканням, що ви не зможете не посміхнутися. Вони люблять, коли їх беруть на руки та гладять, вони люблять сидіти на колінах і тихенько хрюкають від задоволення.

Цікаво  Що можуть їсти щури? Улюблені продукти щурів

Кому підходить американська морська свинка?

Американська порода – ідеальний варіант для новачків. Не дарма ця порода є найпопулярнішою у світі, адже вона, безумовно, найлегша у плані догляду.

Якщо ви плануєте купити морську свинку для свого сина чи дочки, не роздумуючи, беріть американську. Діти люблять американців, а американці люблять дітей. Ця порода буде найкращою для них.

Але не обов’язково бути дитиною, щоби завести собі таку морську свинку. Тим, хто працює в офісі з 9.00 до 18.00 і не має вільного часу для догляду за твариною, така морська свинка теж підійде. Звичайно, у цьому випадку морській свинці буде нудно весь час однієї, тому оптимальним варіантом буде завести пару одностатевих свинок. І вам добре, і їм весело!

Догляд та зміст

Один із найбільш стомливих моментів у плані догляду за певними породами морських свинок (особливо за довгошерстими) — це необхідність приділяти багато часу їх очищенню та розчісуванню. Але, бо в американської морської свинки шерсть відносно коротка, вони чудово наводять власну шерстку самостійно. Взагалі морські свинки великі чистюлі, і швидше за все вам доведеться клітину прибирати раз на 3-4 дні.

Ось і весь догляд у принципі. Все, що потрібне цим морським свинкам – це правильне харчування і досить простора клітина. Свинки досить активні тварини, їм хочеться побігати та пострибати, а зробити це у маленькій клітці досить проблематично.

Американські морські свинки живуть від 8 до 10 років за умови правильного утримання, тому, замислюючись і про те, щоб завести собі вихованця, тверезо оцініть свої можливості. Чи зможете ви бути віддані стільки років? Немає нічого гіршого, ніж покинуті своїми господарями домашні тварини.

Цікаво  Як дресувати морську свинку?

Невідомо, чому, але американські морські свинки більш стійкі до різних захворювань, ніж їхні родичі інших порід. Вони досить рідко хворіють, але при виникненні ознак хвороби найкраще звернутися до ветеринара для встановлення точного діагнозу.

У теплу пору року морських свинок можна випускати поїсти трави на галявину або газон. Але тільки під наглядом, інакше вони можуть втекти, наїстися чогось недозволеного або навіть стати здобиччю хижого птаха. Оптимальним варіантом для літніх прогулянок є спеціальні загони для свинок.

Отже, як ви бачите, існує безліч причин, чому свинки цієї породи є такими чудовими домашніми тваринами й чому рік у рік зростає їхня популярність серед любителів домашніх тварин у всьому світі.

Читайте також: Все про морських свинок – поради, догляд, харчування та здоров’я

Прокрутка до верху