Головна » Чи допомагає активоване вугілля від вірусів?
Чи допомагає активоване вугілля від вірусів

Чи допомагає активоване вугілля від вірусів?

Чи допомагає активоване вугілля від вірусів

Чи допомагає активоване вугілля від вірусів? Активоване вугілля може допомогти при вірусних інфекціях, що викликають діарею та інші розлади травлення. Його дія обумовлена сильними адсорбційними властивостями. Він притягує як хвороботворні мікроорганізми, а й гази, деякі ліки, токсини. Вугілля активоване не рекомендується при діареї в дітей віком, оскільки може сповільнити виведення хвороботворних мікроорганізмів з організму.

Активоване вугілля – що це таке і коли його застосовують?

Активоване вугілля (активне, цілюще) – речовина, що використовується в медицині в основному як протиотрута при отруєнні токсинами, але також і для лікування діареї (при бактеріальних та вірусних отруєннях), розлади шлунка та метеоризму. Активоване вугілля входить до списку основних лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Дія активованого вугілля обумовлена його чудовими адсорбційними властивостями, які пов’язані з дуже великою площею поверхні й добре розвиненою пористою структурою поглинання. Тому препарати з вугіллям пов’язують патогенні мікроорганізми, кишкові гази, різні токсини, лікарські препарати (наприклад, парацетамол, саліцилати, антидепресанти, ібупрофен, нікотин, протизаплідні засоби та ін.). Вугілля малоефективне при отруєнні алкоголем, їдкими речовинами, розчинниками, сильними кислотами, літієм чи залізом.

Основним показанням до застосування активованого вугілля є отруєння (передозування) препаратами, що вимагають очищення травного тракту після ковтання токсину. Тоді найкраще, коли препарат вводять протягом години після вживання.

Активоване вугілля не всмоктується в організм травного тракту і повністю виводиться з організму.

Активоване вугілля проти вірусів – працює? – Чи допомагає активоване вугілля від вірусів

Ефективність активованого вугілля проти вірусів та діареї не доведена. Немає досліджень, які б однозначно вказували на ефективність приймання вугілля при вірусних інфекціях. Хоча в деяких людей приймання вугілля дійсно може полегшити діарею та скоротити тривалість хвороби.

Цікаво  Ісландський мох від кашлю - лікувальні властивості

Одне дослідження за участю дітей показало, що у пацієнтів, які брали активоване вугілля, діарея тривала 2 дні порівняно з 3 днями у контрольній групі.

Слід пам’ятати, що активоване вугілля діє механічно, викликає адсорбцію молекул, але не перешкоджає розмноженню вірусів або бактерій у системі травлення.

Слід також пам’ятати, що приймання вугілля може бути пов’язаний з потенційними побічними ефектами, наприклад, викликати блювання та перешкоджати всмоктуванню ліків.

Віруси, потрапивши в організм із їжею, проникають у клітини епітелію кишківника та розмножуються. Деякі з них після розмноження у травному тракті потрапляють у кров, досягають інших місць в організмі та призводять до захворювань різних органів.

Активоване вугілля від вірусів – як застосовувати?

Активоване вугілля при вірусній діареї застосовують перорально відповідно до інформації, що міститься у листку-вкладиші. В аптеках доступні препарати в капсулах та таблетках. Деякі слід змішати з водою та випити.

Рекомендоване дозування активованого вугілля:

  • при діареї: Дорослим й дітям старше 12 років приблизно 4 г одноразово (дозу можна повторювати кожні кілька годин),
  • при отруєннях ліками та іншими сполуками: дорослі та підлітки: близько 25-100 г одноразово, діти віком до 12 років: 0,5-1 г/кг маси тіла.

Активоване вугілля не можна приймати під час їжі, оскільки їжа послаблює його дію. Також не слід застосовувати його одночасно з іншими препаратами, оскільки він пригнічує їх всмоктування (рекомендується 2-годинна перерва у прийманні препарату).

Якщо після застосування лікувального вугілля протягом 2 днів пронос не зменшився або самопочуття хворого погіршилося, слід звернутися до лікаря.

Препарати на основі вугілля можна приймати самостійно при діареї, метеоризмі чи розладі шлунка. При отруєнні ліками та іншими хімічними речовинами приймати їх слід за погодженням із лікарем.

Цікаво  Як уникнути укусів кліщів?

Ціанобактерії в морі – які вони, як виглядають, чим небезпечні

Чи можна активоване вугілля від вірусів дітям

Віруси є найчастішою причиною гострої діареї у дітей. Використання активованого вугілля не рекомендується при діареї у дітей та немовлят, наприклад, при діареї. оскільки він може затримати виведення патогенних мікроорганізмів з організму та затягнути перебіг хвороби або погіршити її перебіг. Активоване вугілля також може маскувати симптоми серйозніших захворювань, змінюючи колір і вид випорожнення, що може зробити, наприклад, відсутність у ньому видимої крові.

Згідно з офіційними рекомендаціями, лікування діареї у дітей має бути симптоматичним і ґрунтуватися на дієті та споживанні рідини. У виняткових випадках (у разі бактеріального отруєння) лікар може призначити антибіотик. Застосування активованого вугілля для лікування діареї у дітей також не рекомендується.я ВООЗ чи Американською асоціацією педіатрів.

Увага! Наведена вище порада має лише рекомендаційний характер і не може замінити візит до фахівця. Пам’ятайте, що за проблем зі здоров’ям обов’язково потрібно звернутися до лікаря!

Міцного здоров’я!

Прокрутка до верху