Головна » Як швидко вилікувати застуду?
Як швидко вилікувати застуду?

Як швидко вилікувати застуду?

Як швидко вилікувати застуду? Хоча тривалість застуди може бути різною, багато людей шукають відповіді на питання: як швидко вилікувати застуду. Бажано протягом одного дня. Найкращий спосіб скоротити час застуди — відпочити, пити рідини, полоскати горло та ніс, робити інгаляції, зволожувати повітря та приймати ліки проти симптомів інфекції.

Багато людей шукають в Інтернеті способи вилікувати застуду за день. Хоча це легка інфекція, вона може ускладнити функціонування та виконання повсякденних завдань. На жаль, усунути симптоми інфекції за такий короткий час неможливо, але є методи, які допоможуть нам скоротити тривалість хвороби та полегшити такі нездужання, як нежить, кашель та лихоманка.

Швидше питання має полягати у тому, чи можна швидко вилікувати застуду. Ефективних ліків проти застуди не існує. Хворобу викликають понад 200 різних вірусів (найбільш поширені риновіруси). Застуда триває в середньому 7 днів, а деякі симптоми можуть тривати до 10-14 днів. Ми мало що можемо зробити, щоби значно скоротити цей час.

Деякі люди швидше одужують від застуди. Тяжкість і тип симптомів можуть змінюватись в залежності від індивідуальних особливостей і в залежності від того, який вірус атакував. Наприклад, пропасниця часто зустрічається у дітей, але рідше зустрічається при застуді у дорослих.

Як швидко вилікувати застуду

Пік гостроти захворювання посідає 1-3 добу після появи перших симптомів.

Окремі симптоми застуди можуть тривати:

  • Біль у горлі: 8 днів,
  • біль голови: 9-10 днів,
  • нежить: понад 14 днів,
  • кашель: понад 14 днів.

Попри посередні перспективи швидкого одужання, пам’ятайте, що є легкодоступні засоби, що допомагають полегшити симптоми та покращити самопочуття. Швидкодійні засоби від застуди, які працюють

Цікаво  Як уникнути укусів кліщів?

Якщо ми вже застудилися, то маємо враховувати, що це не пройде протягом дня чи двох. Це не означає, що ми маємо піддатися хворобі. Ці способи зменшать симптоми застуди:

Рясне питво – правильний рівень гідратації організму дозволяє краще зволожувати дихальні шляхи, завдяки чому симптоми менш неприємні,

зволоження повітря – сухе повітря сушить слизові оболонки носа та горла і порушує роботу місцевого імунітету в носі,

Як швидко вилікувати застуду

відпочинок – дозволяє організму сконцентруватися на боротьбі з інфекцією, а не на виконанні повсякденних обов’язків,

мед – приймання перед сном може заспокоїти кашель (мед не слід давати дітям до 12 місяців через ризик ботулізму),

промивання носа та придаткових пазух – знімає нежить і зволожує слизову оболонку носа,

полоскання горла – зменшує біль у горлі, і залежно від того, що ми використовуємо для полоскання (сіль, трави), воно може також зняти запалення, набряк, видалити віруси та бактерії,

інгаляції – заспокоюють нежить і кашель, оскільки розріджують залишковий секрет та полегшують його виведення,

назальні деконгестанти – зменшують нежить,

протикашльові препарати – вони ефективні при кашлі, але не повинні застосовуватися у дітей віком до 6 років,

безрецептурні знеболювальні та жарознижувальні (наприклад, ібупрофен, парацетамол) – вони зменшують біль та лихоманку, але не полегшують інші симптоми застуди.

Декілька продуктів показали деякі властивості холодного шортингу, але наукові докази їх ефективності суперечливі. Це, наприклад:

Як швидко вилікувати застуду

Вітамін С – працює на клітинному рівні (стимулює імунну систему), але суттєво не скорочує тривалість простудних захворювань протягом року

цинк – деякі дослідження показують, що пероральне приймання цинку скорочує тривалість простудних захворювань та зменшує тяжкість симптомів у дорослих, але результати не вражають; перед застосуванням краще проконсультуватися з лікарем, оскільки цинк може викликати шкідливі побічні ефекти,

Цікаво  Домашні засоби від кашлю - прості та ефективні методи

ехінацея – результати досліджень суперечливі; деякі припускають, що це може скоротити тривалість застуди.

Найкраще використовувати різні методи й комплексно доглядати за собою під час застуди. Питна рідина, легка дієта, зволоження повітря та відпочинок – найкраще, що ми можемо зробити для себе в цей час.

Домашні засоби від пазух катара носа. Як позбутися його природним та безпечним способом?

Загальні ліки, які можуть допомогти при схожих симптомах, але не діють при застуді, включають:

Антибіотики – вони ефективні проти бактерій, але з проти вірусів, які викликають застуду; їх використання підвищує стійкість до антибіотиків і може спричинити побічні ефекти,

антигістамінні препарати – з досліджень не впливають на тривалість простудних захворювань; проте вони ефективні при лікуванні алергічного риніту.

При використанні лікарських засобів у дітей (у тому числі тих, що відпускаються без рецепта), завжди читайте інформацію, що міститься в листку-вкладиші. Деякі можуть бути шкідливими. Навіть, здавалося б, легкі ліки проти кашлю або нежиті можуть бути небезпечні для найменших.

Профілактика застуди – що ефективно?

Більшості з нас не уникнути застуди. Дорослі хворіють 2-3 рази на рік, а малі діти навіть 8 разів на рік. Літні люди застуджуються в середньому щорічно. Однак ми можемо зробити кроки, щоб рідше хворіти. Найефективніший спосіб профілактики застуди – мити руки, прикривати рота та уникати контактів з хворими людьми. Дослідження також показують, що цинк може ефективно знижувати кількість простудних захворювань на рік, особливо в дітей віком. Але тут результати досліджень не зрозумілі та ризик побічних ефектів. У профілактиці простудних захворювань також корисні пробіотики та часте полоскання рота та горла.

Профілактика та лікування застуди: осмислення доказів.

Цікаво  Як використовувати лавровий лист від кашлю?

Добавки із цинком скорочують тривалість застуди серед здорових дорослих: систематичний огляд рандомізованих контрольованих випробувань із добавками поживних мікроелементів.

Прокрутка до верху