Головна » Як уникнути укусів кліщів?
Що приваблює кліщів

Як уникнути укусів кліщів?

Як уникнути укусів кліщів? Що приваблює кліщів? Перш за все, сигнали, які посилає наше тіло: видихуваний вуглекислий газ, запах компонентів поту і тепло тіла. Деякі люди вважають, що певні запахи приваблюють кліщів. Перевірте, що приваблює цих павукоподібних, щоб запобігти укусу кліща.

Кліщі є дуже небезпечними павукоподібними, які можуть переносити такі захворювання, як хвороба Лайма або кліщовий енцефаліт. Всупереч поширеній думці, кліщі не падають з дерев. Вони живуть на низькій рослинності, звідки мігрують до своїх господарів. Найбільше їх на травах та інших рослинах, висота яких досягає максимум півтора метра. Як кліщі дізнаються про прихід потенційного господаря? Деякі з наших способів поведінки можуть бути приманкою для кліщів. Дізнайтеся, на що слід звернути увагу, щоб уникнути нападу кліщів.

Кліщі не бачать і не чують. У них найрозвиненіший орган чуття — щось на зразок нюху. У них є орган Галлера, який вони відчувають

  • Хімічні сигнали (наприклад, видихуваний вуглекислий газ, аміак),
  • механічний (наприклад, струшування, викликане тупотом),
  • теплові (тепло тіла).

Так вони вистежують своїх жертв. Кліщів також може привабити конкретна група крові або специфічні запахи.

Запахи приваблюють кліщів? – як уникнути укусів кліщів?

Повідомлень про те, чи приваблюють кліщів і які запахи, немає. Вважається, що солодкі запахи, такі як мускус або ваніль, є більш привабливими для кліщів, ніж цитрусові та трав’янисті, яких вони зазвичай уникають. Дослідження показують, що високу ефективність у відлякуванні кліщів мають м.ін. олії перцевої м’яти, орегано, чебрецю, цитронелол та гвоздики.

Чи приваблюють кліщів люди з діабетом?

Деякі вважають, що люди з діабетом приваблюють кліщів, тому що у них вищий рівень глюкози в крові. Немає вірогідний наукових доказів на підтримку цієї думки. Діабетики так само як і інші, схильні до ризику бути укушеними кліщем, але вони можуть гірше перенести захворювання, викликане цими павукоподібними, у разі можливого інфікування організму. Тому у разі діагностованих хронічних захворювань, які часто послаблюють імунітет, варто подбати про додатковий захист від кліщів.

Цікаво  Чи допомагає активоване вугілля від вірусів?

І все ж вважається, що одні люди частіше піддаються укусу кліщів, ніж інші. Ось що їх приваблює в нас:

Запах поту
Запах поту

Кліщі мають сильний нюх, який чутливий до запаху поту. Саме цей запах змушує кліща відчувати свою жертву. Особливо, якщо це супроводжується підвищенням температури тіла, наприклад, під час бігу. Тому, вирушаючи на тренування в ліс, варто захиститися від кліщів за допомогою захисних препаратів. Повернувшись додому, можна використовувати рулон з липкою стрічкою, який збере всіх непроханих гостей з одягу, в тому числі й взуття. Потім одяг має потрапити в пральну машину. Також добре прийняти душ.

Тінисті та вологі місця
Тінисті та вологі місця

Кліщі люблять тінисті вологі газони та чагарники, уникають сухих сонячних місць. Тому найбільша кількість кліщів зустрічається в лісі, на диких луках, а також на городах, розташованих поблизу лісів. Регулярне косіння газону допомагає запобігти зараженню кліщами. Для пікніка варто вибирати сонячні й досить сухі місця, щоб уникнути зустрічі з кліщами.

Духи
Духи

Кліщів не особливо приваблюють інші запахи, окрім запаху людського тіла, але припускається, що деякі синтетичні запахи, які виділяють духи, дезодоранти, пральні порошки чи креми, можуть привабити цих павукоподібних. Від духів краще відмовитися перед походом в ліс або на луг. Солодкі аромати, наприклад, ваніль, кокос і мускус, можуть бути особливо заохочувальними для кліщів.

Вигулювати собаку
Вигулювати собаку

Як уникнути укусів кліщів

Власники собак також більше схильні до ризику бути укушеними кліщами. Не тільки тому, що павукоподібних можуть занести у квартиру домашні тварини. Підвищують ризик і час вигулу собак – ранок і вечір. Особливо активні кліщі вранці та вдень (приблизно з 16 години до сутінків). Вирушаючи на прогулянку в ліс чи парк, варто пам’ятати про захист.

Цікаво  Чи можна робити інгаляції на ніч?
Група крові А
Група крові А

Кліща може залучити не тільки специфічний запах, але і конкретна група крові. Вчені перевірили, які люди є найбажанішим джерелом їжі для кліщів. Кліщі найчастіше вибирали кров групи A (36%), потім групи O і групи AB. Своєю чергою вони найменше обирали кров групи В. Тому людям з групою крові А слід особливо подбати про профілактику від кліщів.

Дефіцит вітаміну В
Дефіцит вітаміну В

Одна з теорій полягає в тому, що кліщі частіше кусають людей, у раціоні яких мало вітаміну B. Ця хімічна речовина змінює запах людського поту, що робить його відлякуючим для кліщів. Обов’язково вживайте достатню кількість продуктів, багатих на вітамін В (насіння соняшнику, крупи, дріжджі).

Подих людини
Подих людини

На жаль, ми не можемо контролювати все, що приваблює кліщів. До людини їх приваблює видихуваний вуглекислий газ, запах аміаку та феромонів. Павукоподібні відчувають тепло тіла та дихання, щоб визначити джерела їжі. Тому, навіть якщо ми уникаємо всіх привабливих запахів чи кольорів, кліщі знають, як нас шукати…

Читайте також: Здоров’я

Прокрутити вгору