Головна » Чи можна робити інгаляції на ніч?
Чи можна робити інгаляції на ніч?

Чи можна робити інгаляції на ніч?

Чи можна робити інгаляції на ніч? Чи можна робити інгаляції вночі, залежить від типу вдихуваної речовини. Деякі препарати категорично не можна використовувати перед сном, інші види інгаляцій можна робити незадовго до сну. Важливо уникнути кількох помилок.

Інгаляції є одним з основних методів лікування захворювань дихальних шляхів. Особливо вони подобаються дітям. Інгалятор можна використовувати для введення ліків та інших речовин, які допомагають полегшити респіраторні симптоми, найчастіше кашель. Щоб лікування було ефективним, важливо правильно робити інгаляції й правильно користуватися інгалятором. Здавалося б, це не філософія, але ми не завжди знаємо, як це зробити.

Чи можна робити інгаляції на ніч?

У більшості випадків можна робити інгаляції на ніч. Винятком є ​​інгаляції відхаркувальними засобами, які слід проводити не менше ніж за 4 години до сну (до 17 години вечора). Відхаркувальні засоби стимулюють епітелій дихальних шляхів до видалення залишків секрету і знижують його в’язкість, що викликає посилене відхаркування. Проведення такої інгаляції перед сном завадило б спокійно відпочити.

На ніч можна робити парові інгаляції, фізіологічні розчини й навіть стероїди. Однак слід пам’ятати, що після інгаляції з фізіологічним розчином рекомендується поплескати спину, щоб полегшити виведення виділень з дихальних шляхів. Після інгаляції зі стероїдами необхідно прополоскати рот, вимити обличчя і бажано також почистити зуби. Завдяки цьому ми запобігаємо таким проблемам, як захриплість і мікоз ротової порожнини, які сприяють приймання стероїдів.

фото дівчини з інгалятором

Яких помилок слід уникати при інгаляції на ніч?

Хоча зазвичай інгаляції можна робити на ніч, але для того, щоб вони були ефективними, варто дотримуватися кількох правил. Ось чого не можна робити та чому:

  • Не робити вдихів лежачи. Лежачи під час інгаляції означає, що ліки недостатньо глибоко проникають у дихальні шляхи в тій кількості, в якій повинні. Маленьку дитину можна покласти на груди або в напівлежачи, а старшу дитину на вдиху слід сидіти. Якщо хворому доводиться лежати, то для інгаляції в таких випадках використовують інші небулайзери.
  • Не лягайте спати відразу після інгаляції. Після введення препаратів, що розріджують слиз, необхідно спочатку погладити спину і відкашлятися. А після стероїдів вмийте обличчя і прополощіть рот.
  • Не робіть інгаляції «на відстані». Щоб полегшити дитині інгаляції, батьки іноді тримають маску тільки в області обличчя. Це помилка. Маска повинна щільно прилягати до обличчя і закривати ніс і рот (інакше в легені потраплятиме менше ліків). Туман необхідно вдихати ротом, а не носом. Як тільки дитина набуде здатності вдихати ліки через мундштук (приблизно у віці 3 років), слід привчати мундштук до інгаляції.
Цікаво  Як уникнути укусів кліщів?

Хоча ми краще не їмо на ніч, також варто пам’ятати, що незадовго до і після інгаляції не можна їсти або пити занадто багато. Особливо це стосується приймання відхаркувальних засобів або фізіологічного розчину. Підвищений кашльовий рефлекс може викликати блювоту, коли шлунок наповнений.

Читайте також: Як уникнути укусів кліщів? й Як швидко вилікувати застуду?

Прокрутити вгору