Головна » Як підготувати акваріум для рибок?
Як підготувати акваріум для рибок?

Як підготувати акваріум для рибок?

Як підготувати акваріум для рибок? Одного разу ви пішли в зоомагазин, щоб купити рибок і акваріум – що вам ще потрібно? Що ж, потрібно набагато більше.

Перш за все, запам’ятайте, перед тим як пустити рибок в акваріум, підготуйте воду, рослини та субстрат. Ці елементи повинні залишатися разом протягом деякого часу, щоб мати можливість виробляти бактерії, корисні для риб. По-друге, в цьому процесі повинен бути залучений фільтр – саме тут значною мірою осідають життєдайні бактерії. Час, потрібний рослинам для акліматизації та вироблення мікроорганізмів, може зайняти до кількох тижнів, тому запасіться терпінням.

Перші жителі

рибки

Якщо ви вперше облаштовуєте акваріум, вибирайте види риб, стійкі до умов навколишнього середовища. Відкладіть ніжні та вимогливі види акваріумних рибок на потім. Ви ж не хочете щодня ловити мертву або хвору рибу. Тому, перш ніж освоїти вміння підбирати температуру, експозицію та якість води для конкретних видів риб, почніть з вибору стійких риб, таких як гуппі. Також запам’ятайте важливе правило – через кілька тижнів стабілізації умов навколишнього середовища в акваріумі – заселяйте в нього тільки половину запланованої кількості риб – якщо вони погодяться з умовами, можна пускати інших мешканців.

Як підготувати акваріум для рибок? – важливі правила

Як підготувати акваріум для рибок?

Як початківець акваріуміст, ви повинні дотримуватися деяких важливих правил, пов’язаних з утриманням риб.

  • Виберіть місце для свого акваріума – це має бути міцна опора: полиця, стіл – пам’ятайте, що акваріум з водою важкий. Визначте раз і назавжди, куди поставити акваріум – переміщення його разом з вмістом може закінчитися катастрофою.
  • Пам’ятайте, що краще забезпечити рибам постійні умови, підсвічуючи їх спеціальним освітленням і обігрівачами, ніж змінювати місце їх проживання в залежності від сезону. Тому не ставте акваріум біля вікна – протягом року рибкам іноді буде занадто холодно, а іноді занадто жарко.
  • Уникайте розміщення акваріума в місці, де він буде піддаватися ударам – біля гучномовців або грюкаючи двері.
  • Спочатку купіть акваріум і все обладнання, і тільки через 2-3 тижні запросіть туди рибок.
  • Як вибрати розмір акваріума? Ви можете використовувати коефіцієнт перерахунку: 1 літр води на кожен 1 см пливучий в ній риби.
Цікаво  Рибки гуппі догляд

Читайте також: Як почистити акваріум в домашніх умовах?

Прокрутити вгору