Головна » Як почистити акваріум в домашніх умовах?
Як почистити акваріум в домашніх умовах

Як почистити акваріум в домашніх умовах?

Як почистити акваріум в домашніх умовах? Ось і справа у власниках тварин – перед покупкою можна лише перераховувати переваги їх наявності, але коли ти щасливий власник – починають з’являтися побутові проблеми – наприклад, догляд за гігієною цих тварин та чистотою місця, де вони залишаються. Гігієна акваріума дуже важлива.

Занадто слабкий фільтр не фільтруватиме воду достатньою мірою, а надто великий призведе до надмірної циркуляції в акваріумі.

Необхідне обладнання

рибки

Деякі вважають, що почистити акваріум нескладно – просто вилийте брудну воду і налийте нову. Якщо хтось із вас коли-небудь робив це, ви вже знаєте, що зробили помилку. Але чому?

Бо джерело зараження – не вода, а частинки їжі та екскременти риб, які залягають у щілинах між гравієм, у закутках коренів та замків. З іншого боку, риби та рослини, які деякий час пробули у воді, подбали про необхідні бактерії – про них теж потрібно пам’ятати, щоб не вбити під час чищення акваріума. Тому перед тим, як розпочинати чищення акваріума, зберіть відповідне обладнання.

Вам знадобляться: скребок для скла – магнітний або пластиковий, для видалення водоростей, також можна використовувати лезо бритви, вода під високим тиском – для видалення відкладень і водоростей з рослин і декоративних елементів, пилоочисник, засіб для миття акваріумного скла – можна оцет, також може знадобитися новий фільтрувальний картридж.

Як почистити акваріум в домашніх умовах? – етапи роботи

Як почистити акваріум в домашніх умовах

Найважливішими питаннями, пов’язаними з чищенням акваріума, є його підтримання в чистоті та збереження хоча б частини колоній корисних бактерій. Тому виконайте наступне, щоб дотримуватися цих принципів.

Цікаво  Як вибрати корм для акваріумних рибок?

Спочатку вийміть рибок з акваріума і помістіть в іншу місткість. Тепер мийте вікна. Ваша головна мета зараз – очистити вікна від водоростей і відкладень. Ви можете зішкребти їх лезом бритви або пластиковим скребком. Магнітні очисники також досить популярні – одну частину скребка ви розміщуєте всередині акваріума біля скла, а іншу частину – з зовнішньої сторони скла. Завдяки магнітам обидві частини з’єднані між собою – рухаючись зовнішнім елементом, друга частина скребка очищає скло зсередини.

По-третє, промийте рослини та інші елементи декору – бажано під проточною водою. Намагайтеся не використовувати мийні засоби, навіть невелика їх кількість може нашкодити вашій рибі.

Читайте також: Що потрібно для акваріума?

Прокрутка до верху