Головна » Білка дегу догляд
Білка дегу догляд

Білка дегу догляд

Білка дегу догляд. Дегу – невелика домашня тварина. Для нього потрібна відповідна, багаторівнева клітка. Це гризун з Південної Америки, колір якого зазвичай коричневий з можливим освітленням шерсті. Його зовнішність схожа на хом’яка, піщанку і шиншилу. Його розміри від 12 до 20 см без урахування хвоста.

Сам хвіст може досягати приблизно 17 см. В середньому дегу важать до 300 г, що робить їх невеликими тваринами. Вони також бувають пісочного, чорного або блакитного кольорів. Характерним кольором є агуті – саме такий колір найчастіше зустрічається у диких гризунів. Їхній хвіст покритий шерстю з ніжною структурою. Він оброблений збільшеною кількістю хутра, що нагадує щітку.

Клітка

дегу

Дегу стають все більш популярними домашніми тваринами, яким необхідно забезпечити відповідні умови для правильного розвитку.

Їх утримання не дороге і не вимогливе, що робить їх придатними практично для кожного заводчика.

Кращим вибором стане багаторівнева клітка, що забезпечує простір і свободу пересування. Через їхню схильність до розгризання елементів конструкції більш ефектним вибором буде скляний. Пластикові та дерев’яні можуть бути вкрай недовговічним рішенням.

Клітку потрібно наповнити сіном, тирсою або брикетами. Не забудьте про гілки яблуні, груші або липи, які послужать «інструментом» для сточування різців.

Ще один важливий елемент – спеціальний пісок, який виконує функцію догляду. Помістіть його в контейнер у клітку 2-3 рази на тиждень приблизно на 30 хвилин, щоб дегу міг чистити в ньому свою шерсть.

Харчування

Білка дегу догляд

Найголовніше, щоб у раціоні дегу було мало вуглеводів і жирів. Їх висока чутливість до цукру викликає схильність до розвитку цукрового діабету, який є одним з найпоширеніших захворювань цих гризунів.

Цікаво  Чим можна годувати хом'яка - цікаві поради

Таких добавок, як сухофрукти, горіхи, сушений буряк і морква, слід звести до мінімуму і розглядати їх як ласощі або нагороду за виконання завдання.

Основу раціону цих тварин становлять сіно, трави й сушена зелень. Особливим делікатесом є листя малини та смородини. Також можна купити готовий корм для дегу, який є в зоомагазині.

Явище копрофагії досить поширене й абсолютно нормальне явище. Така поведінка дозволяє дегу компенсувати дефіцит вітамінів.

Білка дегу догляд – хвороби

фото

Хвороби, які вражають цих гризунів, включають: діабет, паразити, травми або переломи кінцівок, пухлини або діарея.

Цукровий діабет

Білка дегу догляд

Діабет у дегу виникає через надлишок цукру в раціоні. Хвора на діабет тварина п’є багато води та більше мочиться. Найпростіший спосіб запобігти діабету – годувати цих тварин їжею без додавання цукру.

Паразити

фото

Якщо ви помітили, що ваш вихованець часто чухається, а на його шкірі з’явилися залисини, ймовірно, дегу заражений паразитами. Це можливо, якщо вона мала контакт з іншими особинами або іншими тваринами, наприклад, щурами. Тоді обов’язково сходіть до ветеринара.

Білка дегу догляд – травми

Білка дегу догляд

Якщо у вас велика кількість особин, іноді між ними можуть виникати бійки, що може призвести до травм. Найчастіше через кілька днів тварина повертається в форму самостійно, але іноді необхідна консультація лікаря.

Читайте також: Як приручити хом’яка? – поради

Прокрутити вгору