Головна » Як приручити хом’яка? – поради
Як приручити хом'яка? - поради

Як приручити хом’яка? – поради

Як приручити хом’яка? – поради. Приручення хом’яка – це процес, який вимагає терпіння – почніть з того, що дасте йому ласощі та поговоріть з ним. Пам’ятайте, що не можна робити різких рухів навколо тварини, які можуть її налякати.

Приручити хом’яка нескладно, адже хом’яки надзвичайно милі та смішні тварини. Маленькі пухнасті клубочки, незграбно пересуваються на коротких ніжках, цікавляться всім навколо, швидко завойовують симпатії сім’янин.

Проте від першого дня вдома до гри з хом’яком проходить деякий час. В основі лежить правильний підхід – процес нудний, але вартий усіх зусиль.

Приручення хом’яка крок за кроком

хом'як

У перші 2-3 дні необхідно утримуватися від бажання поцілувати й погладити вихованця. Зміна навколишнього середовища для хом’яка є надзвичайно стресовою. Раптом він опинився серед сотень дивних запахів і в клітці, де нічого не знав.

Перші дні – перш за все спокій

Як приручити хом'яка? - поради

Перші кілька днів ваші заняття з вихованцем повинні обмежуватися лише підміною води та додаванням їжі. Ймовірно, тварина буде уникати вас і вийде зі своєї схованки, коли згасне світло. Це нормально, дайте йому спокій і час познайомитися зі своїм новим домом.

Починати приручати хом’яка варто з розмови, щоб він почав впізнавати ваш голос. Вони розумні тварини й швидко почнуть наближатися до вас, як тільки почують вас!

Як приручити хом’яка? – знайомство зі своїм запахом

фото

Коли ваш хом’як перестане уникати вас, ви можете повільно почати звикати його до вашого запаху. Ретельно вимийте руки, бажано з милом без запаху. Дайте йому ласощі зі своєї руки через ґрати. Через кілька разів ваш вихованець почне асоціювати ваш запах з хорошою їжею! Коли він перестане тікати, побачивши вас, ви можете спробувати засунути руку в клітку – покласти її на підстилку, а зверху покласти ласощі.

Цікаво  Як доглядати за шиншилою?

Готовий до наступного етапу приручення хом’як впевнено полізе вам у руку, щоб без страху схопити ласощі. Потім ви можете спробувати його ніжно погладити.

Якщо хом’як відчує запах чужої тварини, він може стати агресивним і не дасть доторкнутися до нього. У хом’яків поганий зір, але хороший нюх, тому до них потрібно «підходити» з цим чуттям.

Найкраще для приручення хом’яка вибрати вечірній час, коли тварина оживає. Тренуйте свого хом’яка щодня в один і той же час. Досвід показує, що молодих хом’яків легше приручити – старші більш недовірливі. Найлегше приручити сирійських хом’яків.

Прийміть це за горіх і яблуко

Як приручити хом'яка? - поради

Візьміть шматочок яблука або горіха і суніть руку в клітку. Зачекайте, поки хом’як підійде до вас. Спочатку він може взяти ласощі з вашої руки та споживати його таємно, але з часом він буде їсти з вашої руки. Ваші рухи повинні бути спокійними й м’якими. Ні в якому разі не можна ловити хом’яка! Це може призвести до того, що хом’як відступить і не захоче наближатися знову. Ніколи не хапайте тварину зверху – це асоціюється з нападом хижака і хом’яки завжди будуть боятися такої хватки!

Гладити хом’яка в клітці

фото

На жаль, у багатьох клітках дверцята розташовані вгорі. Його довіру потрібно завойовувати повільно. Через деякий час він дозволить вам торкнутися його, не даючи йому ласощі. Хом’як почне спостерігати за вами та зустріне вас, коли ви підійдете до клітки. Ніжно погладжуйте його по боках і спині. Якщо він тривалий час спокійно реагує на ваші дотики, можете акуратно взяти його на руки.

Як приручити хом’яка? – пора брати його в руки

Як приручити хом'яка? - поради

Хом’яка беруть на руки й тримають посередині тіла. Своїми руками створіть кошик, щоб хом’як не впав на підлогу. Важливо не мучити хом’яка, не змушувати або відразу передавати іншим людям. Для нього це занадто сильний шок. Обмежте контакт зі своїм хом’яком лише для себе. Витягніть його з клітки максимум на 10 хвилин.

Цікаво  Яка повинна бути клітка для хом'яка?

Повторюйте ці вправи до тих пір, поки ваш хом’як не залізе на вас без будь-яких ознак страху і дослідить все своїм носом. Тільки після цього можна відпускати хом’яка гуляти поза кліткою і знайомитися з іншими людьми.

Можлива проблема зі старими хом’яками, купленими в інших. Їх складніше привчити до нового господаря, особливо якщо вони не мали хорошого досвіду в попередньому будинку. Потрібно приділяти більше часу звикання до них і підходити до них з більшою увагою.

Читайте також: Чим годувати хом’яка? – поради щодо харчування

Прокрутка до верху