Головна » Як доглядати за лапами собаки взимку?
Як доглядати за лапами собаки взимку?

Як доглядати за лапами собаки взимку?

Як доглядати за лапами собаки взимку? Собачі лапи, піддані впливу солі на тротуарах взимку, чутливі до інфекції та болю. Лапи собаки будуть захищені від солі й піску, препаратів з воском і парафіном – їх потрібно мити після прогулянки.

Тротуари та вулиці взимку посипають сіллю та піском. Дорожня хімія не корисна не тільки для автомобілів і взуття. Страждають і тварини. Варто берегти лапи собаки взимку і піклуватися про них як ніколи.

Як захистити лапи собаки?

собака
  • Перед виходом на прогулянку змастіть лапи (подушечки) собаки кремом, маззю або іншим засобом, що захищає від несприятливих погодних умов (краще вибирати препарат на основі воску або чистого вазеліну).
  • Придбайте для собаки спеціальне взуття (проте пам’ятайте, що воно корисне лише в екстремальних ситуаціях, а не для щоденних прогулянок).

Як доглядати за лапами собаки після прогулянки?

Як доглядати за лапами собаки взимку?

Після повернення з прогулянки, де ваш пес бігав по тротуарах, посипаних сіллю та піском, ви повинні почистити йому лапи. Якщо поранити лапи, собака неодмінно почне злизувати сіль, що може їй нашкодити.

Після тривалої прогулянки бажано помити лапи собаки водою або протерти подушечки вологою серветкою.

Лапи собак з білою шерстю найбільше піддаються впливу дорожньої солі та морозу. Саме на подушечках їх лап найчастіше з’являються хворобливі рани та виразки, які можуть призвести до запалення.

Перевірте, чи не застрягло в лапах стороннє тіло. Очистить щілини між пальцями. Нанесіть бальзам на чисті подушки, щоб захистити їх від висихання та розтріскування.

Якщо ви помітили, що:

  • Собака не може стояти на одній нозі або кульгає,
  • інтенсивно облизує лапу,
  • має опухлу лапу або потріскані подушечки,
  • не дозволяє торкнутися лапи,
  • з ранки сочиться кров або гній,
Цікаво  Ласкаві супутники: найдобріші породи собак

варто сходити до ветеринара. Може знадобитися медикаментозне лікування.

Як доглядати за лапами собаки взимку? – як доглядати за собакою взимку?

фото собаки

Не перегрівайте собаку, коли вона вдома протягом дня. Лежак домашнього улюбленця не можна розташовувати близько до радіаторів опалення, їх слід пригвинтити. Інакше через велику різницю температур ваш вихованець може отримати обмороження лапок під час прогулянки.

Бажано до настання морозів собаці підстригти кігті, а також трохи вкоротити шерсть на волохатих лапах. Це запобіжить утворенню кубиків льоду, які можуть поранити лапи. Це прямий шлях до бактеріальних інфекцій і болю – не потрібно пояснювати, що відбувається, коли сіль потрапляє у відкриту рану.

Якщо ви хочете купати собаку взимку, вибирайте шампунь для собак з великою кількістю змащувальних речовин.

Читайте також: Що робити якщо собака боїться прогулянок?

Прокрутка до верху