Головна » Що робити якщо собака боїться прогулянок?
Що робити якщо собака боїться прогулянок

Що робити якщо собака боїться прогулянок?

Що робити якщо собака боїться прогулянок? людей та інших тварин, сором’язливо реагує на спроби контакту з незнайомою людиною або навіть кусається від стресу? Зазвичай необхідний візит до біхевіориста. Однак спочатку спробуйте метод маленьких кроків і винагороджуйте собаку за найменші спроби піти.

Що робити, якщо собака боїться прогулянок? Що робити, якщо собака боїться людей? Скільки тварин, стільки й персонажів. Невелика сором’язливість може бути просто індивідуальною рисою, але якщо тварина боїться буквально всього і воліє не залишати тихий куточок, потрібно діяти. Цей стан може виникнути в минулому або бути наслідком проблем зі здоров’ям.

Собака, яка опинилася в новому середовищі, може спочатку злякатися і сховатися в безпечному місці. Однак з часом цей стан має поступитися місцем цікавості та все новій і новій цікавості, аж до повного приборкання.

У мене є собака, яка боїться людей та інших тварин, навіть мого кролика. Собаці майже 4 роки, вона не з притулку і раніше поганого поводження не мала. Я взяв її від того, кому довіряв. З самого початку вона була дуже вередливою та іноді кусалася, коли відчувала сильний стрес. Кожна прогулянка – справжнє випробування. Собака тоді неспокійна, весь час бігає як божевільна, озирається, іноді гавкає, але коли я підходжу до ближчого контакту, вона тікає, почепивши хвоста. Що я повинен зробити, щоб підбадьорити її? Чи обов’язково відвідувати біхевіориста?

Звідки проблема і як її вирішити?

собака

Страх, ймовірно, поглибився протягом чотирьох років, пес почав боятися все більше і більше речей і все сильніше. На її думку, її також можна було винагородити за свій страх – коли вона боялася на прогулянці, вона поверталася додому, тому поведінка була для неї ефективною.

Цікаво  Бійцівські собаки породи

Можливо, її страх виникає через відсутність достатньої соціалізації (до трьох місяців). Цей період надзвичайно важливий, тоді тварина повинна пізнати якомога більше людей, інших тварин, предметів, звуків і т. д. Якщо вона чогось не знала або, навпаки, чогось злякалася, вона могла це запам’ятати, боялася цього, і з часом її страх поглибився.

У такому випадку необхідно відвідати біхевіориста і скласти відповідний план дій. Можливо, біхевіорист направить власників до ветеринара за фармакологічними засобами, які можуть бути корисними на початковому етапі занять із собакою.

Що робити, якщо собака боїться прогулянок?

Що робити якщо собака боїться прогулянок

Такій поведінці може бути кілька пояснень:

  • Неправильна соціалізація (або її відсутність) у щенячому віці – собака не засвоїла багато подразників, тому їх боїться,
  • нещодавня подія, яка спричинила травму – згадайте, чи нещодавно ваша собака пережила неприємну подію під час прогулянки. Можливо, він негативно асоціює вихід з дому з цією ситуацією.
  • Як поводитися з собакою, яка боїться вийти з дому? Працювати з ним потрібно терпляче, винагороджуючи за кожну виконану команду на вулиці. З часом він повинен почати асоціювати вихід з чимось приємним.

Що робити, коли собака боїться всього?

фото

Думаю, кожен з нас знає собаку, яка боїться буквально всього – навіть власної тіні. Хоча здалеку це може мати смішний вигляд, це точно не те, над чим сміятися. Собака, яка боїться свого оточення, потребує багато терпіння, тепла та послідовності від свого господаря.

По-перше, ви не можете змусити собаку (наприклад, взяти її на руки та вивести на вулицю) робити що-небудь. Полохлива собака потребує заохочення та винагороди, і просуватися слід невеликими кроками. Хваліть собаку за кожну команду, яку вона виконує, але намагайтеся утримуватися від негативних коментарів у разі невдачі. Собаки чудово відчувають настрій господаря, і в такому випадку вони можуть впасти духом, а їх тривога може посилитися.

Соціалізацію з оточенням необхідно проводити з самого початку, в тихому для собаки місці.

Основою роботи з лякливим собакою є терпіння та організація навчання в спокійній обставині. Чим воно нейтральніше, тим краще. Спочатку виберіть відокремлене місце, де собака не буде піддаватися впливу багатьох подразників – запахів або звуків. З часом (після освоєння наступних команд) обережно переходьте з ним на нові місця, де буде більше людей або інших тварин. Не карайте собаку за страх. Тварина повинна відчувати вашу послідовність, але не може відчувати тиск – це тільки поглибить наявну проблему.

Цікаво  Як зрозуміти що собака захворіла?

Якщо занепокоєння вашої собаки не зникає, попри терплячу роботу з вашого боку, проконсультуйтеся з ветеринаром або біхевіористом. Вони допоможуть діагностувати джерело страхів собаки й підберуть адекватні методи лікування, а при необхідності та медикаментозне лікування.

Читайте також: Що робити якщо собака падає і трясеться?

Прокрутити вгору