Головна » Що робити якщо собака падає і трясеться?
Що робити якщо собака падає і трясеться

Що робити якщо собака падає і трясеться?

Що робити якщо собака падає і трясеться? це може бути спричинено бабезіозом. Симптоми бабезіозу у собак легко сплутати з симптомами інших захворювань.

Коли собака падає, не може стояти й супроводжується високою температурою, не можна ігнорувати тривожні симптоми. Це може бути бабезіоз.

Бабезіоз собак – це захворювання, яке передається кліщем, яке також називають піроплазмозом. Не всі кліщі передають це захворювання, але, на жаль, воно стає все більш поширеним.

Кліщ найчастіше вибирає такі місця на тілі собаки, як пах, за вухами, під нашийником і на голові.

Інфіковані кліщі при укусі виділяють найпростіші в кров собаки. Цей найпростіший проникає в еритроцити, де розмножується і призводить до їх руйнування. Це викликає у собаки анемію.

В результаті розпаду великої кількості еритроцитів особливо навантажуються органи, відповідальні за очищення організму від шлаків, – печінка і нирки, через що вони можуть бути навіть незворотно пошкоджені. Наслідки можуть бути навіть летальними.

Варто знати, що собака може хворіти на бабезіоз багато разів. Попри те, що щеплення від бабезіозу не є обов’язковим щепленням для собак і є платним, воно захищає вашого улюбленця на 6 місяців.

Важливо, що бабезіоз – хвороба зі швидким перебігом, і симптоми бабезіозу у собаки повинні спонукати вас терміново звернутися до ветеринара. Що може вас хвилювати?

Собака падає і трясеться

фото

До симптомів бабезіозу відноситься дивна, апатична поведінка собаки. Коли собака падає і трясеться, варто звернутися до ветеринара.

Цікаво  Чи підходить Конг іграшка для цуценяти?

Подумайте, чи не виявили ви кліщів на шкірі свого улюбленця за останні кілька тижнів. Симптоми бабезіозу, такі як судоми та падіння, можуть з’являтися в різний час, залежно від імунітету собаки.

Собака невпевнено стоїть на ногах

Що робити якщо собака падає і трясеться

Якщо ваша собака невпевнено стоїть на ногах або не хоче гуляти, хоча зазвичай їй подобається бігати, не відкладайте візит до лікаря. Якщо ваша собака хитається і поводиться так, ніби вона п’яна, це також може бути симптомом бабезіозу.

Собаці важко триматися на ногах, її круп хитається і падає набік, собаці важко встати. Не чекайте, поки подібні симптоми зникнуть самі по собі – вилікувати бабезіоз неважко, якщо лікування буде проведено досить швидко.

Що робити якщо собака падає і трясеться? – темна сеча, діарея та втрата апетиту

собака

Відсутність апетиту, часто дуже висока температура (вище 40 градусів) і коричнева сеча – інші тривожні симптоми у собаки, які не можна ігнорувати.

Темна сеча є результатом розпаду еритроцитів і свідчить про запущену стадію захворювання. В цьому випадку пронос у собаки може бути викликаний великою кількістю токсинів в організмі.

Що робити якщо собака падає і трясеться? – чим лікують бабезіоз?

Що робити якщо собака падає і трясеться

Якщо ви підозрюєте, що ваша собака хвора на бабезіоз, вам необхідно якомога швидше звернутися до лікаря, щоб зробити аналіз крові (загальний аналіз крові з мазком), завдяки якому лікар діагностує захворювання та оцінить стан анемії, нирок і печінки. Також рекомендується аналіз сечі.

Лише негайне введення ліків – тих, що вбивають найпростіших, захисних антибіотиків і, як правило, очисних крапельниць – може усунути наслідки хвороби.

Швидка реакція дуже важлива, оскільки з часом найпростіші атакують таку велику кількість клітин крові, що анемія або інші серйозні наслідки захворювання можуть стати незворотними. Якщо ви пропустите бабезіоз, ураження організму вашої собаки може бути смертельним.

Після бабезіозу рекомендується провести контрольні аналізи крові та сечі для спостереження за одужанням собаки.

Також варто задуматися, чи варто робити щеплення від бабезіозу. Ця вакцинація собаками старше 6 місяців. Імунітет з’являється через 3 тижні після щеплення і захищає 6 місяців (не від інфекції, а від важкої форми захворювання).

Однак ви повинні знати, що вакцинація має побічні ефекти, тому це не завжди хороший вибір.

Читайте також: Блювота у собаки – що робити?

Прокрутка до верху