Головна » Боротьба з водоростями в акваріумі
Боротьба з водоростями в акваріумі

Боротьба з водоростями в акваріумі

Боротьба з водоростями в акваріумі. Якщо в акваріумі утворюються водорості, це, в основному, є першою ознакою того, що екосистема порушена або навіть вийшла з біологічної рівноваги. Щоб непрохані водорості не розмножувалися безконтрольно, потрібні швидкі та цілеспрямовані дії. Зазвичай з водоростями можна легко боротися за допомогою природних засобів і уникнути за допомогою належного догляду за акваріумом.

Ось чому в акваріумі розвиваються водорості

Причини появи водоростей зазвичай криються в неадекватному догляді за мінібіотопом, але причиною також може бути пряме сонячне світло або поганий ріст рослин. Занадто велика популяція риби також призводить до підвищення рівня нітратів і фосфатів у воді, які, своєю чергою, служать основою для росту водоростей. Невідповідне або занадто тривале щоденне освітлення акваріума може сприяти росту водоростей так само як і надмірне удобрення води або надмірне годування.

Короткий огляд видів водоростей: нешкідливі чи небезпечні?

Існує багато видів водоростей, багато з яких нешкідливі, але деякі також небезпечні. До нешкідливих видів належать зелені водорості, а також бурі або діатомові водорості. Так зване цвітіння води — раптове розмноження водоростей або ціанобактерій (синьо-зелених водоростей). Їх поширеність у воді говорить про те, що акваріум не обслуговується належним чином і що в ньому занадто багато поживних речовин (наприклад, нітратів і фосфатів). Цвітіння водоростей призводить до того, що поверхня води стає зеленою, а в рідкісних випадках вода виглядає каламутною.

Цікаво  Рибки гуппі догляд

Боротьба з водоростями в акваріумі – уникайте використання хімікатів

фото

Найкращою профілактикою водоростей є оптимальний догляд за водою. Якщо вони все ж виникають, найкраще підійдуть природні засоби. Акваріумні мешканці та якість води також страждають від хімічних засобів боротьби з водоростями. Рослини, що вмирають, приносять у воду забруднювачі, які можуть спричинити її перекидання протягом дуже короткого часу та, своєю чергою, служити поживними речовинами для водоростей.

Краще: боріться з водоростями природним шляхом

Зазвичай з водоростями можна боротися природними засобами. Для цього можна використовувати різноманітних водоростей, особливо різноманітних равликів, таких як равлики зі сталевим шоломом або равлики з рогами. Далі йдуть креветки та, нарешті, деякі види риб, такі як карликовий сом. Здоровий і пишний ріст рослин головним чином допомагає стримувати поширення водоростей. Більшість рослин і водоростей потребують однакових поживних речовин. Добре посадка гарантує, що цих важливих речовин для водоростей більше не залишиться.

Боротьба з водоростями в акваріумі – водорості в новому акваріумі

Після того, як ви нещодавно облаштували свій акваріум, ви повинні щодня перевіряти його на наявність водоростей. Ви повинні негайно видалити відкладення водоростей на дні басейну або коріння рослин, а також нитки водоростей. Найкращий спосіб видалити водорості з води – вручну. Диск-магніт – практичний інструмент для забруднених стінок акваріума.

Дивіться також: Рибки

Прокрутити вгору