Головна » Голландський кролик – догляд, харчування та зовнішність
Голландський кролик - догляд, харчування та зовнішність

Голландський кролик – догляд, харчування та зовнішність

Голландський кролик, якого ще називають Датським, належить до давніх порід. Вперше вона була виведена ще у XIX столітті, у Великій Британії. Сьогодні ця порода надзвичайно поширена у багатьох країнах світу. Ця порода була завезена в нашу країну тільки в 1970 році й відразу ж завоювала величезну кількість шанувальників, в них гармонійно поєднується надзвичайно красиве хутро, а також чудове м’ясо, яке вражає своєю ніжністю та вишуканістю.

Особливості зовнішнього вигляду

Голландські кролики славляться надзвичайно спокійним, миролюбним і ласкавим характером. Фото Голландських кроликів наочно розповість про зовнішній вигляд цих звірів. Вони відрізняються порівняно невеликою вагою та дуже красивими забарвленнями шкурок.

Маса тіла у дорослого кролика зазвичай становить від 4 до 6,5 кг. Тварини мають міцну і м’язисту статуру, задні лапки помітно довші, ніж передні. Форма голови у кроликів Голландської породи – округла, а сам тулуб має дещо циліндричну форму. Вушка у тварин мають вертикальне розташування та досить довгі (близько 18 см). Шия виражена слабо, а показник середнього обхвату грудей варіюється в межах 36-39 см. Своєю чергою довжина тулуба може досягати до 63 см.

Забарвлення вовни у звірків може бути різним – встановлено, що Голландські кролики ставляться до тих надзвичайно рідкісних порід, які мають понад 25 варіантів забарвлень вовни. Варіації можуть бути різними, як традиційними, так і дуже незвичайними – чорно-білими, коричневими, яскраво-рудими, попелясто-блакитними, сріблясто-сірими та інші. Хутро Голландських кроликів високо цінується у сфері виробництва хутряних виробів завдяки ефектному та нестандартному забарвленню та чудовій якості.

Як розмножуються?

Маленькі голландські кролики Голландські кролики відрізняються незвичайною витривалістю та відмінною здатністю адаптуватися до будь-яких умов утримання. Крольчихи плідні та мають досить багато молока, щоб виростити велике потомство. Вони скрупульозно дбають про своє молоде потомство. В одному посліді може бути 7-9 кроленят, які народжуються зовсім крихітними – не більше 85-90 г. За наявності гарного догляду та якісного харчування кроленята у віці 3-х місяців вже мають вагу близько 2,8 кг. Починаючи з 4-го місяця життя зростання стрімко прискорюється і в 8-ми місячному віці вони вже досягають ваги дорослих особин. Напрочуд, але за добрих умов утримання середня довжина життя Голландського кролика може становити понад 10 років.

Цікаво  Все про шиншилу - догляд, харчування та особливості утримання

Чим годувати?

Голландські кролики дуже невибагливі тварини. Вони з радістю їдять практично все, що їм дають – свіжоскошену траву, тонкі гілки дерев. Обов’язково введіть у раціон своїх вихованців свіжі паростки кульбаб, конюшину, подорожник, лопух та інші трави, злакові культури, також необхідно включити в меню буряк, моркву, яблука. Під час зими кроликам можна давати соснову або ялинову хвою, сіно, тонкі гілочки різних дерев – осики, акації, сливи.

Але слід пам’ятати, що Голландські кролики практично ніколи не відмовляються від їжі, тому щоб уникнути ожиріння звірків слід суворо контролювати кількість їжі, яку вони вживають. У тварин завжди повинна стояти питна вода – міняйте воду два рази на день.

Зміст та догляд

Як уже говорилося вище, ця порода надзвичайно витривала і здатна адаптуватися практично до будь-яких умов проживання. Головне правило догляду за тваринами – це простір та чистота. Звірят необхідно утримувати в просторих і чистих клітинах і чистити їх слід регулярно – не забувайте, що це допоможе вам уберегти тварину від величезної кількості різних захворювань. Хороше та повноцінне харчування, достатня кількість питної води, просторі та чисті клітини – ось основні правила утримання кроликів Голландської породи.

Читайте також: Чим годувати декоративного кролика? – що можна, а що не можна давати кролику?

Прокрутка до верху