Головна » Пірсинг в губі – поради
Пірсинг в губі

Пірсинг в губі – поради

Пірсинг в губі – поради. пірсинг губи – це популярний вид бодіарту, який дає можливість виразити свою індивідуальність та створити оригінальний зовнішній вигляд. Цей вид пірсингу містить проколювання губ, після чого вставляється прикраса, яка повинна бути лабретом із титану.

 • Надовго губа розпухне після проколу? Зазвичай набряк тримається тиждень плюс-мінус три дні. Якщо прокол посередині – це не зіпсує зовнішній вигляд обличчя, якщо ж збоку – майте це на увазі, якщо від вашої зовнішності залежить робота.
 • Як це позначиться на їжі? Спочатку потрібно їсти акуратно, щоб з незвички не смикнути різко за лабрет.
 • Чи псуються зуби? Якщо не міняти прикрасу на коротку і часто грати ним, стукаючи по зубах, рано чи пізно емаль почне збиватися. Ми рекомендуємо через 4-6 місяців ставити короткий лабрет, який злегка вдавлюватиметься в губу зсередини. Так лабрет не треться об ясна і зуби, і вони в безпеці.

Що робити?

фото

У свіжий прокол губи летять мікроби та бруд із вулиці, а зсередини туди потрапляє все, що було у роті. Так що цей прокол ми розглядатимемо як два проколи одночасно – прокол на ліцеї прокол слизової оболонки у роті. Для повноцінного догляду знадобиться три речі – антисептик (Мірамістин), рідина для промивання (Фізрозчин) та ополіскувач для ротової порожнини.

Як доглядати у перші дні?

Пірсинг в губі
 • День 0-14: Вранці й ввечері промивай прокол фізрозчином або мірамістином зовні, щоб на прикрасі не засихали скоринки та не заважали гоїтися. Пару щодня промивай прокол зовні мірамістином. І щоразу після їди (але не частіше 3-4 разів на день) промивай рот ополіскувачем! Май на увазі, що якщо робити це занадто часто, можна змінити мікрофлору рота, тому намагайся не їсти занадто часто.
 • День 15-30: Продовжуємо промивати прокол 1-2 рази на день, фізрозчин можна замінити на слабкий мильний розчин. На 3-му тижні варто записатися до майстра на заміну лабрета на коротший. Це потрібно, щоб об лабрет не збивалася емаль зубів і не травмувалися ясна, бо набряк вже повинен пройти, і довга прикраса лише заважатиме.
 • День приблизно 31 і далі, до пів року: Накрутки можна міняти самостійно вже з 31 дня, первинне загоєння пройдено. Але якщо лабрет постійно смикати, крутити й виймати, шкіра всередині проколу може надірватися, і загоєння піде новою. А ще це може статися під час їжі, так що зазвичай прокол губи гоїться довше, ніж хотілося б. Через 3-4 місяці після почервоніння все має бути добре. Після цього можна замінити прикрасу і на кільце – але не раніше ніж майстер дасть добро. Якщо залишати в губі лабрет, то коли прокол стане більш-менш стабільним, краще зробити його ще коротшим, щоб він трохи вдавлювався в губу зсередини. Так ти вбережеш свої зуби та ясна від можливої руйнації про прикрасу. А ще в цей час почнеться процес адаптації – коли прокол почне ставати стійким і не стягуватиметься, якщо вийняти прикрасу. Це займає кілька років. Пам’ятай про те, що прокол загоює не мазі, а твій організм. Кілька разів на тиждень згадуй про нього, поки не заживе до кінця, йому все ще потрібно трохи промивання та догляду.
Цікаво  Як доглядати за пірсингом носа?

Пірсинг в губі – чого не робити?

фото
 • Не зачіпляти, не крутити, не виймати. Чим менше турбувати рану, тим швидше заживе прокол. А якщо прикрасу вийняти в перші 2-3 місяці, вставити самостійно не вийде, треба йти до майстра.
 • Не використовувати перекис, спирт, календулу, будь-які мазі. Спирт та перекис можуть дати новій шкірі хімічний опік, рана гоїться набагато довше, плюс це болісно. Народні настоянки найчастіше робляться на спирті, а мазі – це взагалі гарне живильне середовище для бактерій.
 • Косметика, парфуми, скраби, олії – все це невякому разі не повинно потрапляти в свіжий прокол! все це або заткне прокол, і в ньому почнуть накопичуватися виділення, Або викличуть алергічну реакцію та запалення.
 • Краще перший тиждень не курити, не пити кави, алкоголь та ліки, що розріджують кров. Усе це розширює кровоносні судини, що призводить до підвищеного кровотоку і сповільненого загоєння рани. Нікотин в цілому пригнічує загальний імунітет, збільшуючи час потрібний для загоєння удвічі. Не рекомендується відвідувати: солярій – 2 тижні, басейн – 4 тижні, лазні-сауни – 1.5-2 місяці.

Чи нормально:

Пірсинг в губі
 • Проколу місяць, навколо – білувате ущільнення: Це нормально. Просто шкіра натягнута навколо лабрета через його ковзання туди-назад. Сам канал ще гоїться місяці 2-3.
 • Я можу намацати навколо лабрета ущільнення: – А це ненормально. Швидше за все, неправильний догляд чи неякісна прикраса сповільнила загоєння, а це спровокувало гранульому. Лікується це візитом до досвідченого майстра.
 • Зсередини на губі диск закривається під наростом: Диск лабрета намагається трохи зануритися в губу зсередини, і це добре, зуби будуть цілішими. Те, що називають наростом – нормальне явище. Якщо це не гранульома, описана вище.
 • Диск лабрета всередині сильно натирає вуздечку: Якщо так сталося, можна попросити майстра підібрати лабрет з маленьким капелюшком, якщо прокол більше місяця-півтора. Буває навпаки – з великим капелюшком зручніше, ніж з маленьким.
Цікаво  Пірсинг хелікс - догляд, прикраси, загоєння.

Пірсинг в губі – поради та підказки

фото
 • Якщо набряк сильно проявляється і викликає біль, можна спробувати злегка охолодити область, вживаючи лід і пити холодну воду. Холод допоможе зменшити набряк та заспокоїти болючі відчуття.
 • Якщо потрібно приховати пірсинг, важливо відразу сповістити про це майстра. Єдиний вихід – заздалегідь перед процедурою вибрати непомітну прикрасу. Наприклад, імітацію родимки.
 • Якщо ви збираєтеся носити кільце, найкраще його відразу вибрати перед проколом. Майстер зробить розмітку проколу так, щоб воно після загоєння було так як ви й очікували.

Дивіться також: Прикраси для пірсингу – види

Прокрутити вгору