Головна » Породи собак – від вірних друзів до відданих помічників
Породи собак - від вірних друзів до відданих помічників

Породи собак – від вірних друзів до відданих помічників

Породи собак. Кожна порода має свої особливості, які роблять їх унікальними: від спеціалізованих робочих собак до пристрасних сімейних улюбленців. Деякі породи славляться своєю вірністю та захистом, інші – своєю енергією та грайливістю. Незалежно від того, чи ви шукаєте компаньйона для активних виходів або спокійного вечора біля каміна, існує порода, яка відповідає вашим потребам та стилю життя.

Пам’ятайте, що фізично карати псів за невиконану команду, чи ще щось категорично не можна!

Золотистий ретривер

Золотистий ретривер

Золотистий ретривер — це пес із класичними собачими рисами, характером та нескінченною відданістю господареві. Ідеальний компаньйон, особливо для дітей. Розумне, легко навчається, врівноважене та слухняне створення. Загалом пес — мрія.

Ретривер охоче піддається дресування, із задоволенням виконуючи команди господаря. Причому, якось запам’ятавши ці команди, може виконувати їх через деякий час. «Працює» ретривер не за «смаки», а за ідею: похвалу та схвалення господаря.

Лабрадор

Лабрадор

Якщо ви зустрічали незрячу людину, що йде містом разом із собакою-поводирем, ви напевно бачили лабрадора. Ця порода, як ніяка інша, підходить для ролі поводиря. Лабрадор-ретрівер – найкращий супутник для безпорадних і самотніх людей. Це дуже уважний, розумний, слухняний та делікатний пес. Прямо ангел-охоронець на повідцю.

Лабрадори тримають домінантні позиції практично в будь-якому рейтингу “най-най” собак. Вони мають чудові робочі якості (наприклад, дуже тонкий нюх), тому вони можуть служити в правоохоронних органах, високий рівень інтелекту і неймовірна доброта. Спровокувати лабрадора на атаку може лише реальна загроза для членів його сім’ї.

Бордер-Коллі

Бордер-Коллі

Цю породу розводили для випасу худоби, а зараз це один із визнаних компаньйонів. Щоправда, «замашки» пастуха у бордер-коллі так і залишились у характері, особливо це проявляється, коли бордер гуляє з дітьми. Він куч куватиме діток у «стадо» і опікуватиме їх, не випускаючи за межі безпечної зони.

Цікаво  Якого вихованця вибрати?

Розумний, контактний, слухняний пес із гарною пам’яттю, швидко запам’ятовує та виконує команди. Причому, як лабрадори й ретривери, прагне отримати моральне заохочення від господаря, а чи не матеріальне. Хоча якщо щось смачне в кишені завалялося, хто ж відмовиться?

Німецька вівчарка

Німецька вівчарка

Ці собаки також часто використовуються як службові для роботи в поліції або на митниці. Німці беззаперечно визнають авторитет господаря, це дуже слухняні собаки, які підходять навіть початківцям собаківникам.

Німецькі вівчарки, як і лабрадори та ретривери, здатні в екстрених ситуаціях приймати самостійні рішення, не чекаючи наказів людини.

Пудель

Пудель

А цих собак найчастіше можна побачити у цирку, бо дресувати пуделя – одне задоволення, фахівці це знають. У собак цієї породи розвинене наслідування, вони копіюють поведінку своїх господарів. Якщо ви постійно розмовлятимете з собакою, вона збере непоганий словниковий запас, відомо, що пуделі запам’ятовують понад 70 слів і зазвичай не плутаються при виконанні команд.

Якщо ви регулярно прибираєте за собою речі, пудель теж швидко привчиться забирати свої іграшки в ящик. Якщо ви вранці любите пробігтися замість зарядки, пудель бігтиме з вами. Підете на пляж – ваш пес становитиме вам компанію й у воді. Єдина проблема — за шерстю пуделя треба ретельно доглядати.

Шелті

Шелті

Шелті вкрай прив’язані до своїх господарів. Заради похвали людини ці пси можуть гори згорнути, не дивіться, що шетландські вівчарки маленькі (їх ще називають – міні-коллі). Слухняні, добрі та розумні, шелті посідають 6 місце у списку найрозумніших порід.

Шелті – чудовий психолог, він вловлює настрій людини з першого погляду. Дресувати шелті має одна людина і починати це можна робити з 2-4 місяців. Собака легко піддається дресування, за винятком одного «але». Ці пси відрізняються сором’язливістю, тому намагайтеся заохочувати кожну правильно виконану дію цуценя та намагайтеся не звертати увагу на його промахи. Хазяїна собаки цієї породи вибирають самі на все життя. Пам’ятайте про це. Часто шелті, яких покинули їхні господарі, вмирають у притулках від туги.

Цікаво  Чи можна собакам горіхи?

Ньюфаундленд

Ньюфаундленд

Рятувальник, поліційний, поводир – далеко не весь список «професій» ньюфаундлендів. Ця порода виводилася для складних умов та допомоги людині, тому собаки вийшли зовсім неагресивними, слухняними та доброзичливими. Ньюфи мають дуже гарний розум, вони здатні, швидше, навіть передбачити бажання господаря. Це ввічливі та делікатні собаки, але вони також вимагають і делікатності стосовно себе.

Великі ньюфи відмінно вибудовують добрі стосунки з усіма вихованцями, вони не скривдять ні вашу кішку, ні папугу. Є в них нестача — вони не дуже рухливі. З іншого боку, це не так і погано, якщо ви живете у квартирі. Уявіть, якщо вашому велетню раптом заманеться повеселитись?

Читати також: Домашні породи собак – топ 20 улюблених компаньйонів

Прокрутити вгору