Головна » Все про декоративних кроликів
Все про декоративних кроликів

Все про декоративних кроликів

Все про декоративних кроликів. Скільки живе мініатюрний кролик? Як його приручити й доглядати? Це маленька тварина, яка є чудовим компаньйоном у домі. Особливо активний вночі та рано вранці. Мініатюри бувають багатьох різновидів. Як їх приручити і скільки живуть мініатюрні кролики?

Мініатюрний кролик – популярна домашня тварина. Для цього потрібно небагато: просто простора клітка, корм та іграшки для кролика. Однак головною проблемою виявляється покупка самого кролика. Хоча ціна на мініатюрного кролика невисока, легко натрапити на шахраїв, які називають тварин, що виростають до нормальних розмірів, мініатюрними.

Скільки живе мініатюрний кролик?

фото

Тривалість життя мініатюрного кролика може досягати 10 років, але вони рідко живуть довше 7 років. Порівняно з кішкою чи собакою він набагато менший, але порівняно з морськими свинками чи хом’яками тривалість життя мініатюрного кролика зовсім не коротка.

Тривалість життя мініатюр також може відрізнятися в залежності від породи.

Вирішуючи купити мініатюрного кролика, варто вибрати професійного заводчика. Купуючи кролика у випадкового продавця, розміщеного в Інтернеті, ви легко можете купити тварину, яка в майбутньому може мати серйозний генетичний дефект. Також може виявитися, що мініатюрний кролик зовсім не карликова порода.

Мініатюрний кролик – популярна тварина, тому його також можна знайти в багатьох зоомагазинах.

Популярні породи

Все про декоративних кроликів

Існує багато різних порід мініатюрних кроликів, їх кількість перевищує 100. Найбільш популярні з них:

  • Ангора: Довга шерсть і короткі відстовбурчені вуха – його відмінні риси. Ангорська порода дуже популярна, але вимагає частої стрижки (кожні 3 місяці) і регулярного розчісування.
  • Мініатюрний лев: Інша назва цієї породи кроликів кролик-лев. Характеризується довшою шерстю на голові, морді та на кінці хвоста.
  • Міні рекс: Дуже популярна порода мініатюрних кроликів, має бархатисту, пухнасту шерсть. Комунікабельний мініатюрний кролик буває багатьох барвистих різновидів.
  • Тедді: Дуже легкий, його вага коливається в межах 800-1700 г. Має густе, щільне хутро, але за ним не легко доглядати.
Цікаво  Чим не можна годувати хом'яка?

Мініатюрний кролик почувається найкраще, коли має компанію. Тому, якщо ви проводите багато годин далеко від дому, варто купити відразу 2 мініатюрних кролики.

Все про декоративних кроликів – клітка

фото

Його мінімальні розміри 100х50х50 см. Клітка для мініатюрного кролика повинна мати рівне дно, а також всередині повинен бути будиночок, де кролик зможе сховатися. Основне обладнання клітини для кроликів також включає годівницю, миску і поїлку. Також знадобиться лоток з підстилкою. Також варто придбати для кролика мініатюрні іграшки – м’ячики, ролики, тунелі та ін.

Що їсть мініатюрний кролик?

Все про декоративних кроликів

Кролики травоїдні. Харчуються в основному сіном, яке становить до 70% їх раціону. Також варто давати вашому мініатюрному кролику тверді овочі, щоб він міг подрібнити зуби й гілочки плодових дерев.

Їсть кролик овочі (морква, шпинат, буряк, петрушка) і фрукти (яблука, груші, банани, полуницю). Фрукти не можна давати частіше 2-3 разів на тиждень. Також мінікролик їсть трави (кріп, меліса, листя кульбаби, м’ята,). Вода в поїлці завжди повинна бути свіжою і підлягає заміні щодня.

Все про декоративних кроликів – як його приручити?

фото

Деякі породи мініатюрних кроликів товариські та грайливі, інші менш. Мініатюрний кролик найбільш активний вночі та рано вранці, що не означає, що він не буде охоче гратися вдень.

Однак ви повинні почекати кілька днів після того, як принесли його додому, щоб приручити свого мініатюрного кролика. Тварині спочатку потрібно звикнути до нової обставини, пізнати закутки клітки, йому потрібен лише уважний догляд і годування.

Лише через кілька днів варто починати ніжно гладити кролика і заохочувати його ласощами. Варто подбати про те, щоб не злякати його. Підходити до нього потрібно повільно і не робити різких рухів. Категорично не варто брати його на руки в перші тижні – це може налякати кролика і зробити його більш недовірливим до вас пізніше.

Цікаво  Чим можна годувати хом'яка - цікаві поради

Згодом клітку кролика можна буде відкрити. Якщо він вирішить, що готовий до екскурсії по квартирі, він піде сам. Однак вам потрібно закріпити кабелі та бути обережними, щоб не наступити на них під час гри.

Читайте також: Гризуни

Прокрутка до верху