Головна » Як почистити клітку хом’яка?
Як почистити клітку хом'яка

Як почистити клітку хом’яка?

Як почистити клітку хом’яка? Регулярне прибирання клітки вашого хом’яка має важливе значення для того, щоб ваш вихованець почувався комфортно та був здоровим. Це не складне і не дуже трудомістке завдання, але вимагає систематичності. Основне – прибрати з дому сміття з сечею та зіпсовані припаси. Подивіться, що ще вам потрібно знати!

Як часто потрібно чистити клітку хом’яка?

фото

Чим менше клітка, тим швидше з неї вийдуть неприємні запахи. Клітка для хом’яка повинна бути досить великою – в першу чергу для щастя тварини. Чим більша клітка, тим більше підстилки ви можете додати – і це найбільше впливає на усунення неприємного запаху сечі. Він просто вбирається у велику кількість сміття, і ви не відчуваєте його в кімнаті. Туалет хом’яка потрібно чистити щодня, видаляючи його екскременти. Завдяки цьому з клітки не буде виходити неприємний запах.

Миска для їжі

Як почистити клітку хом'яка

Це елемент клітки, який слід чистити щодня. Хом’яки, як правило, чисті тварини – вони дуже піклуються про гігієну своєї шерсті. Під час їжі вони часто йдуть в миску цілком – іноді відразу після відвідування туалету. У них на лапах можуть бути залишки сечі, які вони переносять на їжу. Його не можна залишати в мисці довше 24 годин.

Щодня спорожнюйте миску і додавайте стільки їжі, скільки ваш хом’ячок повинен з’їсти за раз. Для сирійського хом’яка це 1 столова ложка в день, для маленьких – 1 чайна ложка. Варто кожен день мити миску під проточною водою.

Цікаво  Як захистити кабелі від гризунів?

Як почистити клітку хом’яка? – миска для води/поїлка

фото

У хом’яків дуже чутлива травна система. Тому важливо щодня міняти воду на свіжу, як в поїлці, так і в мисці. З міркувань гігієни та зручності очищення рекомендується давати хом’якам воду з миски. Його легко ретельно промити під проточною водою, щоб видалити осад, який утворюється на дні. Ретельно очистити лійку від осаду, бактерій і накипу в принципі неможливо. Замінювати поїлку на нову варто приблизно раз на рік.

Чистка клітини хом’яка поетапно

Як почистити клітку хом'яка

Якщо ви чистите унітаз або миски, не потрібно витягувати гризуна з клітки, а приберіть лише ті предмети, які хочете очистити. Однак якщо ви хочете ретельно вимити всю клітку і замінити тирсу, вам доведеться перенести її в безпечніше місце. Ваші руки в клітці хом’яка можуть викликати у нього стрес, в результаті чого гризун стане агресивним або просто втече з відкритої клітки.

Перш ніж почати чистити клітку, вийміть хом’яка з клітки. Якщо тварина ручна – не біда. Однак, коли етап соціалізації ще попереду, рулон туалетного паперу/паперових рушників буде корисним. Використовуйте його, щоб перемістити хом’яка в безпечне місце. Що? Це залежить від того, що у вас є. Для початківців власників найкраще підійде спеціальна переноска для гризунів.

Ви також можете помістити хом’яка у високу коробку, але будьте обережні, щоб не прокусити її. Висока миска або каструля також може бути корисною. Щоб хом’ячок не переживав, можна насипати туди старих тирси та покласти туди його улюблену іграшку.

Справа вирішується приємним способом, випустивши хом’яка вибіжу. Все, що вам потрібно зробити, це безпечно і міцно з’єднати разом 4 дошки – достатньої довжини й достатньої висоти, щоб хом’як через них не перестрибнув. Не забудьте захистити підлогу від сечі та зубів хом’яка, дайте йому колесо та іграшки, і ваш малюк забуде про весь світ. За цей час ви легко зможете навести порядок у своїй квартирі.

Цікаво  Як дресувати морську свинку?

Миття окремих елементів

фото
  • Переходимо до миття клітки: Виймаємо її рухоме обладнання. Розстібаємо його верхню частину (раз на місяць миємо гарячою водою).
  • Очищення лотка: Коли справа доходить до чищення лотка, просто викиньте будь-яку забруднену підстилку та будь-яку зіпсовану їжу з комори вашого хом’яка (особливо фрукти та овочі). Можна промити місце сечовипускання спиртом або горілкою, щоб продезінфікувати його. Більше нічого робити з лотком не потрібно. Втручатися в гніздо хом’яка дозволяється тільки при прибиранні залишків зіпсованої їжі. В інших випадках категорично не варто турбувати його притулок – а це і є гніздо.
  • Очищення пластикових елементів: Промийте гарячою водою пластикові частини кліткового обладнання. Залиште їх висохнути або ретельно витріть. Дерев’яні елементи не вимагають частого миття – якщо тільки вони не забруднені. Потім їх можна промити під проточною водою і залишити висохнути.
  • Дезактивація клітки та обладнання: Може статися, що вся клітка і її обладнання потребують дезінфекції. Найчастіше це відбувається при шкірних захворюваннях або паразитарної інвазії.
  • Потім всю підстилку потрібно викинути, а кожен елемент клітки промити гарячою водою і застосувати спеціальний безпечний для тварин.

Як почистити клітку хом’яка? – заміна тирси

Як почистити клітку хом'яка

Пам’ятайте, що ніколи не викидайте все сміття! Хом’як, поміщений в абсолютно чисту клітку, позбавлену власних запахів, буде відчувати себе дуже некомфортно.

Замінювати все тирсу варто кожні 7-10 днів, в залежності від того, чи йде неприємний запах з клітини. Вирішувати самі, чи пора – по запаху. Замінюйте тирсу навколо ящика для сміття вашого хом’яка щодня або кожні два дні. Якщо ви маєте справу зі справжнім очисником і протягом 2-3 тижнів з клітки немає неприємних запахів, тирса не потрібно так часто міняти.

Цікаво  Догляд за їжаком в домашніх умовах

Читайте також: Чим не можна годувати хом’яка?

Прокрутка до верху