Головна » Яка повинна бути клітка для хом’яка?
Яка повинна бути клітка для хом'яка

Яка повинна бути клітка для хом’яка?

Яка повинна бути клітка для хом’яка? Хом’яки, хоч і маленькі, але пред’являють специфічні вимоги до умов утримання. У зоомагазинах клітини за клітинами, але рідко яка з них відповідає основним вимогам! Що до них належить?

Попри те, що хом’яки невеликі тварини, вони мають особливі вимоги до їжі та утримання. Найважливішим питанням при виборі клітки є її розміри. Клітка повинна відповідати мінімуму, необхідному для того, щоб тварина почувалася в ній комфортно. Важливо пам’ятати, що хом’яки – наземні тварини, і в природі вони щодня долають кілька кілометрів.

Клітки для хом’яків – основні вимоги

фото

У зоомагазинах не бракує різноманітних клітин: вони чарівні та різноколірні, а ще оснащені котушками, тунелями, полицями. Але варто знати, що жодна з них насправді не відповідає необхідному мінімуму!

  • Карликовий хом’як (джунгарський, роборовський, китайський) – 60х40 см
  • Сирійський хом’як – 80х40 см.

Не в кожній клітці є ящик для сміття саме таких розмірів – деякі можуть бути, наприклад, 77×47. Найважливіше, щоб визначити, чи клітка в порядку, це розрахувати загальну площу поверхні:

  • Карликовий хом’як – 2400 см2
  • Сирійський хом’як – 3200 см2.

Дослідження, проведені вченими, довели, що клітки, які не відповідають мінімальним вимогам, є прямою причиною агресії, страху та невпевненості хом’яків. Занадто маленьке місце безпосередньо виливається в труднощі приручення хом’яка, а також викликає небезпечне захворювання – стереотипність. Хом’як, який живе в крихітній квартирі, буде розчарований (тому, що йому нікуди втекти), замкнутий, апатичний і напружений.

Друга, надзвичайно важлива річ: хом’яки дуже спритні та вміють рятуватися. Тому не менш важлива відстань між смугами: вона повинна бути максимум 1,2 см для сирійських хом’яків, і до 0,7 – 1 см для карликових хом’яків.

Примітка: хом’яки – абсолютні одинаки! Тому одна клітка призначена лише для однієї тварини!

Яка повинна бути клітка для хом’яка? – альтернативи клітці

Яка повинна бути клітка для хом'яка

Альтернативним, але дуже хорошим рішенням для клітин є акваріуми або пластикові ящики 130 л (останні підходять тільки для карликових хом’яків – ящиків відповідних розмірів для сирійських немає).

Цікаво  Догляд за їжаком в домашніх умовах

Існує думка, що акваріум для хом’яка не забезпечить йому належної циркуляції повітря. Однак це неправда. Хом’яки в природі живуть в норах, розташованих до 2 метрів під землею, тому кількості повітря в акваріумі їм цілком достатньо. Однак ви повинні пам’ятати, що необхідно додати кришку з достатньою вентиляцією для акваріума і боксу.

Дивіться також: Як приручити хом’яка? – поради

Прокрутка до верху