Головна » Американський бульдог – сила, відданість та краса
Американський бульдог - сила, відданість та краса

Американський бульдог – сила, відданість та краса

Американський бульдог, має північноамериканське коріння. Спочатку ця порода виводилася як помічник для фермерів південних штатів країни – розумні, вірні й дуже добрі, попри своє коріння, собаки. У цій статті ми докладно розглянемо їхню історію та особливості породи.

Походження

Походження

На цей час американський бульдог не є самостійною породою, оскільки федерація кінології поки що не готова його визнавати. Якщо подивитися на фото американського бульдога, то можна виявити помітну схожість з англійським бульдогом.

Річ у тому, що всі ці породи беруть свій початок ще у Стародавньому Єгипті. На той час улюбленими собаками фараонів були молоси – предки сучасних бульдогів, і не тільки. Минав час, традиції змінювалися, як і риси характеру собак, які цінувалися заможними людьми. У середньовічній Англії набули популярності битви між собаками, тому особливо почали цінуватися сильні та агресивні породи.

Трохи згодом усю Європу захопило нове захоплення – бої з биками. Для них були потрібні безстрашні собаки, які відрізнялися б особливо великим розміром.

На той час припав пік їхньої цінності, як у розвагах, так і у фінансовому плані. Дозволити такого собаку могли лише дуже заможні люди, а тому власниками були переважно аристократи. Але часи змінюються, криваві захоплення залишаються у минулому, а тому колись популярні породи згодом стають зовсім непотрібними у новому суспільстві. Все дійшло до того, що колись поширених собак більше не можна виводити на вулицю без повідця чи навіть намордника.

Згодом вивели породи, які стали меншими, сильно поменшало агресії. Розведення класичних бульдогів закінчилося, з’явилися англійські та французькі бульдоги. Вони та стали прямими предками американського бульдога.

Цікаво  Як відучити собаку рити ями?

Різниця в тому, що якщо подивитися на опис американського бульдога, можна помітити, що він став вищим і швидшим. Причина у його новому роді занять.

Характер

Характер

Характер американського бульдога зберігся з тих часів досить сильно – він нічого не боїться, дуже сильний і витривалий, а хороша реакція зміцнила його як захисник поселень.

Чуючи назву цієї породи люди насамперед думають про бійцівських собак. Це не зовсім хибна думка, але через роки вона сильно застаріла. Зараз всі типи американських бульдогів є домашніми собаками, які використовуються в господарстві як помічники.

Час минав, люди почали помічати інші якості характеру цих собак. Впевнені в собі й спокійні американські бульдоги чудово підходять для життя в сім’ї, адже вони дуже добре ладнають із дітьми. Вони можуть витримати навіть неспокійну поведінку дитини, при цьому постійно стежать за її безпекою.

До господаря вони не примхливі, у плані уваги, а тому не постійно чіплятимуться до власника. Платити за це доводиться твердістю і впевненістю характеру господаря, якому іноді доводиться впоратися зі норовливим вихованцем.

Ця порода дуже добре піддається дресуванню, ще починаючи з перших днів його перебування в сім’ї. У цей час особливо важливо окреслити рамки для собаки та не давати йому кусати як вас, так і вашої родини.

Американський бульдог повинен точно розуміти хтось головний у будинку, а якщо ця позиція буде не чітко визначеною – упертий собака почне поводитися неналежним чином, намагаючись зайняти це місце.

Відношення до людей

Відношення до людей

Це досить велика порода собак, адже вага американського бульдога може сягати 60 кг. Тому важливо навчити його поводитися з людьми, до того ж не лише з членами сім’ї.

Цікаво  Мальтійська болонка догляд - все про породу

Від природи всі бульдоги трохи вороже налаштовані до незнайомих людей, що й не дивно з огляду на їхню історію. Коли в будинку з’являється незнайомий собаці гість – він починає помітно нервувати.

Щоб таке переставало відбуватися, потрібно з дитинства починати привчати його до інших людей. Згодом це дасть дивовижні дивіденди – собака почне відчувати добрих і поганих людей, особливо тих, хто може зашкодити дітям.

Соціалізація

Соціалізація

За замовчуванням бульдоги не дивляться на інших тварин як на рівних, а тому з раннього віку потрібно починати вчити собаку правильно поводитися в суспільстві.

Якщо не навчити бульдога спокійно реагувати на чужих людей та собак, він може перетворитися на тварину, яка вкрай агресивно налаштована до всіх, окрім своєї родини.

Читайте також: Афганська вівчарка – порода з вишуканим стилем

Прокрутити вгору