Головна » Англійські породи собак – топ 20
Англійські породи собак - топ 20

Англійські породи собак – топ 20

Англійські породи собак – це результати багаторічної праці досвідчених фахівців, не дарма британська кінологія сьогодні вважається найкращою у світі. Англія дарує світу неперевершених мисливців, пастухів, сторожів та компаньйонів. Деякі їх описані нижче.

Англійський бульдог

Англійський бульдог

Ліниві й досить вперті англійські бульдоги – одна з найвідоміших порід. Їхню харизматичну зовнішність неможливо сплутати з жодним іншим собакою. Вони досить галасливі – хриплять і хропуть через фізіологічні особливості. Але попри це, вони – гарні компаньйони та сміливі охоронці.

Англійський фоксхаунд

Англійський фоксхаунд

Назва породи в перекладі означає «переслідувач лисиць». Ця порода була виведена ще кілька століть тому для полювання. У Великій Британії ця порода є національним надбанням, про що свідчить факт того, що реєстр родоводів гілок її представників ведеться з 1786 року.

Англійська вівчарка

Англійська вівчарка

Порода була виведена як пастуха. Ці собаки легко можуть повернути в череду заблудлу вівцю. Англійська вівчарка поєднує в собі працьовитість і бешкетливість, завдяки чому представники цієї породи стали відмінними помічниками пастухів та друзями багатьох сімей.

Кавалер-кінг-чарльз-спанієль

Кавалер-кінг-чарльз-спанієль

Ці пухнасті маленькі непосиди з кокетливою зовнішністю здобули багато шанувальників. Вони є відмінними компаньйонами, які готові розважатися цілодобово. Люблять членів своєї сім’ї та всіх людей, яких колись зустрічають, теж. Оскільки порода виводилася для полювання, її представники зберегли мисливські інстинкти та не можуть встояти від переслідування живності на прогулянці.

Англійський кокер-спанієль

Англійський кокер-спанієль

Англійська порода, що заслужила свою популярність чудовим нюхом. Виведені для полювання на дичину сьогодні ці собаки допомагають людям у пошукових загонах поліції у всьому світі.

Цікаво  Шотландська вівчарка - вірний супутник та захоплюючий чотирилапий друг

Кламбер-спанієль

Кламбер-спанієль

Найбільший і спокійний спанієль у сімействі. Має завжди сонливо умиротворений вираз морди. Вкрай терплячі й наполегливі, воліють вести спокійне життя.

Бассет-хаунд

Бассет-хаунд

Одна з найпопулярніших порід собак. Має ні з ким не порівнянний зовнішній вигляд із непропорційно довгими вухами, а також чудовий нюх. Серед деяких мисливців ходять історії, що довгими вухами цей мисливський пес змітає запахи до свого носа, щоб іти слідом.

Вельш-коргі Пемброк

Вельш-коргі Пемброк

Розумний собака, ідеальний улюбленець для великої родини. Має невеликий розмір і поступливий характер, що робить цього собаку ідеально підхожим для квартирних умов. Цей дрібного веселого бешкетника, що став улюбленцем багатьох, виводили як пасту породу. З цим завданням представник цієї породи справляється на добре, попри розмір.

Представники цієї породи багато років допомагали людям пасти велику рогату худобу і, на відміну від собак схожої породи, вельш-корги пемброк не втратили робочих якостей. Собаки добрі та неконфліктні, з радістю навчаються новими трюками, що робить їх відмінними вихованцями для сім’ї з дітьми.

Золотистий ретривер

Золотистий ретривер

Один з улюблених собак сімей, у яких є діти. Гострий розум, поступливий характер і добродушність роблять представників цієї породи чудовими няньками. Крім ролі компаньйона цей англійський великий собака відмінно справляється з полюванням на дичину, оскільки мають гарний нюх.

Бігль

Бігль

Дуже енергійна собака середнього розміру, яка обожнює грати з дітьми, за що часто купується як компаньйон для дитини. Бігль має впертий і незалежний характер, через що не підходить собаківникам-початківцям.

Шотландський сетер

Шотландський сетер

Ці британські собаки мають надзвичайно виразну зовнішність і грацію. Дуже доброзичливі, готові любити всіх довкола, вони стають невіддільною частиною великої родини. Попри це, представники цієї породи успішно використовуються і в полюванні.

Цікаво  Як правильно мити собаку?

Шелті

Шелті

Вкрай енергійні та цікаві собаки. Схожі на свого більшого родича – коллі. Потребують регулярних занять і довгих прогулянок. Добиваються відмінних результатів у спорті. Ті, що мають таку рису, як приязність, з радістю знайомляться з новими людьми.

Бордер-Колі

Бордер-Колі

Виведені як помічники пастухів, ці собаки не втратили свої інстинкти та донині. Поєднуючи продуктивність з ентузіазмом, вони пасуть череди овець, коней та інших тварин. Волелюбні та активні, ці англійські собаки підходять для заміського життя і сумують у квартирах.

Вест-хайленд-уайт-тер’єр

Вест-хайленд-уайт-тер'єр

Активний, галасливий та енергійний пес на коротких лапах – такий опис цих собак. Виведені як мисливці сьогодні вони стали відмінними компаньйонами, і їх популярність у всьому світі зростає.

Ердельтер’єр

Ердельтер'єр

Одна із найвідоміших британських порід собак. Активні та сильні, ці собаки заслужили на повагу мисливців та любителів спільного спорту з вихованцем. Цікаві, що мають живий розум, вони люблять шукати собі пригоди як вдома, так і на вулиці, тому їх не варто залишати без нагляду.

Джек рассел тер’єр

Джек рассел тер'єр

Одна з найенергійніших порід, до списку собачих радощів якої входять багатогодинні прогулянки, біг лісом та плавання в озері. Попри маленький розмір, ці собаки вперті й піддаються дресуванню лише поряд із досвідченим та наполегливим господарем.

Норвіч-Тер’єр

Норвіч-Тер'єр

Ці діти – чудовий вибір для великої родини. Активні та допитливі, вони стануть найкращими друзями як дорослих, так і дітей. Порода виводилася мисливською, тому її представники, хоч і мають маленький розмір, є дуже енергійними, і вимагають довгих активних прогулянок.

Ірландський м’якошерстий пшеничний тер’єр

Ірландський м'якошерстий пшеничний тер'єр

Завдяки любові до дітей, грайливості та енергійності, собак цієї породи часто заводять у сім’ї, де є дитина. Ці собаки дуже розумні, легко піддаються дресуванню та з радістю виконують трюки. Однак слід враховувати, що вони є представниками групи тер’єрів, а отже, їм потрібно багато уваги, активних прогулянок та занять вихованням.

Цікаво  Як доглядати за лапами собаки взимку?

Сіліхем-тер’єр

Сіліхем-тер'єр

Добре підійде як компаньйон і улюбленець сім’ї. Як і всі тер’єри, має живий розум, допитливість і любов до ігор. Але, слід зазначити, що, відмінно від більшості тер’єрів, представники цієї породи мають м’який і неконфліктний характер.

Стаффордширський бультер’єр

Стаффордширський бультер'єр

Представники породи активні та допитливі, а мисливський інстинкт у них розвинений слабо, як і сторожові здібності. Це – активний собака-компаньйон, друг родини. Добиваються добрих результатів у спорті. Слід враховувати, що стаффордширському бультер’єру потрібні довгі та активні прогулянки.

Як вибрати породу собаки?

Вибір породи майбутнього чотирилапого улюбленця – відповідальний захід, яким не можна нехтувати. Собака, що ідеально підходить, для однієї людини може внести в життя інший хаос.

Один із найважливіших нюансів, який потрібно враховувати – спосіб життя господаря. Любитель спокійного проведення часу, взявши в сім’ю активного та енергійного собаку, не зможе забезпечити їй умови для витрати необхідної кількості енергії. У цьому випадку виникнуть проблеми з вихованням, а майно, найімовірніше, буде зіпсовано гострими зубами. І, навпаки, охочим займатися з собакою спортом, брати участь у змаганнях, здійснювати велопрогулянки лісом, розчарується, взявши улюбленця, який воліє провести вечір, лежачи на дивані.

Немає хороших та поганих собак. Є ті, що підходять конкретній сім’ї, а є ті, що не підходять.

Читайте також: Норвезька вівчарка – особливості та характеристика

Прокрутити вгору