Головна » Бійцівські породи
Бійцівські породи

Бійцівські породи

Бійцівські породи. Бійцеві породи – типи собак, яких людина спеціально вивів для боїв з іншими собаками. Окремої визнаної групи бійців собак FCI не затвердив. Значення порода має на увазі окремі групи зовні схожих одна на одну собак. Вони повинні мати походження від вже відомої групи та мати характерні особливості, отримані шляхом селекції, які підтримуються заводчиками.

З’являтися бійцівські породи собаки стали у XVIII столітті. Велику популярність набули сутички звірів. Вони нацьковували псів на прив’язаного до дерева ведмедя. Але вельможам незабаром ця забава набридла, і вони вирішили влаштовувати бої між собаками. Для такої справи потрібна була активна порода, зі швидкістю кидка, надлишком агресії, миттєвою реакцією, міцною щелепою та високим больовим порогом.

Наприклад, в Англії бульдогів використовували для цькування биків, кабанів та ведмедів. Вони мали масивний череп і міцну хватку, але їм не вистачало рухливості та агресії властивої тер’єрам. Селекціонери зважилися на виведення нової породи, в результаті отримали пітбультер’єра. Але міжнародні кінологічні організації як породу не визнали.

Бійцівські породи собак

Як не дивно, при агресивній поведінці до тварин, пітбультер’єри дружньо ставляться до людей. Під час бою господар міг спокійно розняти їх голими руками. Вся річ у тому, що будь-яку особину агресію до людини негайно винищували. Незабаром шанувальники породи й захисники тварин повстали проти собачих боїв. Вони організовували акції протесту, щоб цей кривавий спорт був заборонений. Держава пішла на поступки та офіційно собачі бої заборонили.

Незабаром було організовано перший стафф-клуб Америки. Клубних бійцівських собак розводили для роботи на фермах, вчили пасти худобу, полює на диких тварин, агресія до інших тварин у них зменшилася. Отже, їх заводчики вивели нову бійцівську породу — американський стаффордширський тер’єр. Слова у назві «американський» та «стаффордширський», витіснили назву «пітбуль», яка вказувала на бійцеве минуле.

Цікаво  Маленькі породи песиків - топ 11

Американський стаффордширський тер’єр також не є бійцевою породою, оскільки такої класифікації FCI не визнає. Просто цим терміном можна позначити породи собак, які використовували в боях на арені.

Американський пітбультер’єр

фото

Порода з доброзичливим та врівноваженим характером. Має гострий розум, і любляче серце, при небезпеці готовий кинутися на захист господаря навіть ціною власного життя. Це дуже універсальна бійцівська порода собака, вона має гарний мисливський інстинкт, може полювати на невеликих диких тварин, чудовий охоронець і сторож. Демонструє відмінні результати та прагнення до перемоги в аджиліті та інших активних видах спорту для собак.

Англійський мастиф

фото

Хороший сторож та охоронець. Він благородний, спокійний і не агресивний, відданий своєму господареві. Мастиф дуже впевнений у собі та своїх силах, ніколи не панікує, тримається велично та гордо. Він не гавкає без причини, любить спокій, цінує домашній затишок. Попри великий розмір вони рухливі та активні. Цуценята мастифа люблять гратися, вони спритні й допитливі. Дорослі особини люблять більшу частину дня, провести спокійно лежачи в тіні дерев, не роблячи зайвих рухів.

Бордоський дог

Бійцівські породи

Це дуже вірна, віддана, ласкава та товариська бійцівська порода. Він любить дітей, обожнює з ними грати, може стати для них гарною нянькою. Бордоси відмінні охоронці та сторожа. Вони розумні й ласкаві, мають поступливий характер, добре піддаються дресування. Відсутня агресія до інших собак та людей. Ніколи не нападає першим, але за небезпеки легко може себе захистити. Заводчики стверджують, що бордоський дог має “людський погляд” і всі життєві ситуації переживає як людина.

Бультер’єр

фото

Відмінний компаньйон, спортсмен. Показує чудові результати в аджиліті та різних видах спорту для собак. З-за відсутності під шерстка погано переносить спеку та холод, його не рекомендується утримувати у вольєрі у дворі. Зате невеликий та компактний розмір дозволяє утримувати його у міській квартирі. Має врівноважений характер, не гавкає даремно. Любить дітей та домашніх вихованців, особливо якщо росте з ними разом. Потребує раннього виховання, і твердої, але справедливої руці господаря.

Цікаво  Граціозні породи собак з довгими вухами

Англійський бульдог

фото

Англійський бульдог – добродушна, хитра, смішна та весела порода. Любить увагу людей, любить грати. Колись першим не виявить агресії до людини. Любить проводити час із власником, може йти за ним всюди. Вони спокійні та врівноважені. Дуже любить дітей, вважає себе їхньою нянькою. Іноді виявляють упертість, їх складно змусити зробити, те, що вони не хочуть. Важко піддаються вихованню. Але при правильному підході, якщо цуценяті весело та цікаво, він із задоволенням навчатиметься і виконуватиме команди.

Шарпей

Бійцівські породи

Шарпей – сторож та компаньйон. Дуже лагідний, відданий, і життєрадісний вихованець. Добре відчуває настрій господаря, завжди готовий підняти йому настрій. Вони охайні, ніколи не зворушать те, що господар заборонив брати. Відмінно дресуватися, команди виконують із задоволенням. Шарпей безмежно відданий господареві, він для собаки – центр всесвіту. Любить дітей власника, готовий грати з ними цілий день. Насторожено ставитися до чужинців, чудово охороняє будинок, нічого не боїться, має гучний і сильний голос.

Дивіться також: Британські породи собак

Прокрутка до верху