Головна » Чому собака тікає з дому?
чому собака тікає з дому

Чому собака тікає з дому?

Чому собака тікає з дому? Собака, що тікає від свого господаря, досить поширене явище, особливо у маленьких цуценят і недосвідчених господарів. Собака може втекти на прогулянці, коли щось приверне його увагу або налякає. Причин для втечі може бути багато, все залежить від собаки та поведінки господаря.

Чому собака тікає? Що є причиною такої поведінки домашніх тварин? Відповіді на ці та багато інших питань у статті нижче.

Чому собака тікає від господаря?

Причин для втечі від господаря багато, все залежить від ситуації, характеру собаки й підходу господаря.

Відсутність виховання та тренування з собакою

Під час прогулянки собака цікавиться світом, хоче побачити якомога більше і багато чого привертає її увагу. Якщо ж чотирилапий не слухається наказів господаря і, наприклад, собака тікає на прогулянці, тягне за повідець або не може пройти поруч з господарем, ймовірно, ми маємо справу з проблемою виховання або неправильним дресуванням цуценя. Такі команди, як:

  • стояти
  • до ніг
  • до мене

З ними слід знайомитися в перші місяці життя собаки. Найважче приручити цуценят, особливо коли ми йдемо з ними на першу прогулянку і чотирилапі зустрічають на дорозі собак або вперше бачать нові речі та людей.

Відсутність соціалізації собаки – чому собака тікає з дому?

Ще одна причина, чому собаки тікають – страх. Кожна собака в такі моменти реагує по-різному. Шум часто викликає стрес у собак, і вони можуть почати тікати. Ключовим тут є соціалізація собаки, її потрібно навчити справлятися і долати страх.

Цікаво  Шотландська вівчарка - вірний супутник та захоплюючий чотирилапий друг

Собача нудьга

Нудьга і незадоволення основних потреб собаки також можуть призвести до втечі. Якщо у собаки немає можливості бігати, грати або копати, вона може шукати можливості втекти. Тому, якщо вам цікаво, чому собака тікає з двору, варто задуматися, чи не бракує вихованцеві уваги та фізичної активності. У такі моменти допоможуть інтерактивні іграшки та жуйки, які захоплять увагу собаки. Гра з вихованцем дуже важлива, вона зміцнює зв’язок між власником і твариною, будує стосунки та довіру.

Сильний мисливський інстинкт і незадоволення потреб породи

Пес тікає з дому ще й через сильний мисливський інстинкт. Деякі породи собак мають особливу схильність до участі в полюванні, якщо така собака не отримує достатньо уваги та особливих прогулянок на свіжому повітрі, вона буде їх шукати самостійно. Тому собака не слухається і тікає від господаря, у нього забагато енергії, яку хочеться використовувати. Перш ніж вибрати конкретну породу собаки, завжди варто дізнатися більше про її уподобання та спосіб життя, щоб уникнути ситуацій, коли собака втікає з двору чи території.

Як змусити собаку не втекти?

Як змусити собаку не втекти? – чому собака тікає з дому?

Навчитися відучувати собаку втікати іноді тривалий процес, який вимагає терпіння і багато часу й уваги. Собака не слухається і тікає, коли відчуває, що може собі це дозволити, або просто чогось боїться і не почувається впевнено. Дресування чотирилапих особливо важлива, звичайно бувають ситуації, які неможливо передбачити.
Як відучити собаку втікати з двору? Найголовніше – дресування, встановлення кордонів, які собака не може переходити. Крім того, буде корисно обгородити територію, особливо якщо ми живемо поруч із жвавою вулицею, варто захистити себе. Іноді собака втікає під сітку, чотирилапі бувають особливо спритними та знаходять навіть найменшу щілину, через яку можуть пролізти.

Цікаво  Маленькі породи собак для дітей

Собака тікає і не реагує на поклик

Чому собака тікає на поклик і не реагує на елементарні команди? На жаль, кожен господар, вирішуючи завести собаку, повинен усвідомлювати, що наразі він несе відповідальність за вихованця. Якщо ми хочемо, щоб собака була вірним і відданим компаньйоном, її виховання з раннього віку є обов’язковим. Базовий набір команд слід вводити відразу. Звичайно, це вимагає багатогодинних тренувань і терпіння, варто приготувати велику кількість смакоти в цей період та іграшки, які зроблять щоденні тренування приємнішими. Тому, відповідаючи на одне з найпоширеніших питань: як завадити собаці втекти з володіння? Потрібно завоювати довіру вихованця, навчити його правил, яких він повинен дотримуватися. Важливе значення тут мають відносини між господарем і собакою. Якщо собака не реагує на команди, іноді варто звернутися за порадою або допомогою до фахівця, який допоможе нам приборкати характер вихованця.

Що робити, коли собака тікає? – чому собака тікає з дому?

Втеча собаки, на жаль, досить поширена проблема, і навіть дарма що старання господарів, собака тікає під ворота або нишком вислизає з помешкання. У таких ситуаціях важливо швидко реагувати, варто прочитати статтю з практичними порадами, коли ваша собака втікає. Крім того, згадаємо про собачі бирки, завдяки яким знайти чотирилапого стане набагато легше. На ринку також є GPS-передавачі, які допомагають визначити місцеперебування домашнього улюбленця. Варто інвестувати в цей тип продукту, якщо наша собака, як відомо, переходить паркан або втікає з помешкання.

Читайте також: Собака

Прокрутка до верху