Головна » Як привчити кота спати вночі?
Як привчити кота спати вночі

Як привчити кота спати вночі?

Як привчити кота спати вночі? Кішки дарують нам багато радості. Однак він не завжди барвистий, особливо коли йдеться про добовий ритм, який дещо відрізняється від нашого. У тваринному світі панують різні біологічні ритми – сезонні, місячні, річні та добові. Вони тісно пов’язані зі структурою мозку, яка зазвичай називається біологічним годинником, яка визначає ритм сну та неспання. Для кожного вихованця він трохи різний.

Від чого залежить добовий ритм кота?

  • Від обміну речовин
  • Розміру тварини – чим менше тварина, тим більше їй потрібно сну
  • З раціону – хижаки сплять довше травоїдних

У кішок супрахіазматичне ядро ​​відповідає за неспання і сон. шишкоподібна залоза, яка виробляє меланін, відповідальний за сон. Його дефіцит призводить до його розладів.

Коти багато сплять – до 16 годин на добу. Бувши хижаками з плоті та крові, вони найбільш активні на світанку та в сутінках, оскільки саме тоді їх здобич найбільш активна.

На жаль, цей час досить обтяжливий для людини, особливо коли кіт хоче пограти о 4 ранку. Більшість котів пристосовуються до добових ритмів своїх господарів, але що, якщо ваш кіт не збігається?

Здоров’я кота – як привчити кота спати вночі?

Якщо ви помітили зміни в поведінці вашої кішки, найголовніше – проконсультуватися з ветеринаром і подумати, коли почалися зміни в поведінці й що могло їх спричинити.

Цікаво  Як приручити кота до рук?

Причини безсоння у кішки (особливо якщо вона перед цим добре спала) можуть бути симптомом багатьох захворювань, таких як:

  • Епілепсія
  • Подразнення шкіри
  • Хвороба
  • Хвороби сечовидільної системи
  • лихоманка
  • Захворювання органів травлення

І багато інших. Що робити, якщо лікар виключає захворювання, а кіт все одно не спить?

Сумний кіт

Дуже часто порушення сну пов’язані з психікою кота.

Проблеми можуть бути викликані:

Відсутність належної стимуляції

Кішка потребує вашої уваги та веселощів. Кожен день. Навіть якщо ми проводимо більшу частину дня на роботі, варто залишити коту іграшки, які його цікавлять (наприклад, інтерактивні), а після повернення присвятити принаймні десяток-другий хвилин, граючи з ним (наприклад, вудку). Часто буває так, що кішка не може заснути, тому що її вириває зайва енергія, яку вона не використала протягом дня. Ви також можете поставити одну з царапок або ліжечок біля вікна, щоб кішка могла спостерігати за світом і летючими птахами.

Зміни в житті кота, наприклад зміна часу годування – як привчити кота спати вночі?

Зміна часу годування також змінює час випорожнення, а отже, більшу частину добового ритму вашої кішки. Якщо ми хочемо і маємо внести такі зміни, це потребує часу та терпіння.

Всі різкі зміни в житті кота є для нього стресом. Їм слід потихеньку звикати, що зведе до мінімуму неприємні наслідки. Чим сильніші зміни, такі як переїзд, зміна опікунів, хвороба тощо, тим більше це впливає на поточний спосіб життя, і коту потрібно більше часу, щоб адаптуватися до нової ситуації. Сильний стрес завжди викликає великі проблеми зі сном і порушує ритм дня.

Голод

Кішка може прокидатися, коли відчуває голод – зазвичай на світанку. Щоб не доводилося щодня вставати о 4-5 ранку, варто придбати дозатор для корму (як вологого, так і сухого), щоб кішка могла перекусити, коли зголодніє.

Цікаво  Цікаві іграшки для котів своїми руками

Також слід пам’ятати, що котам потрібно давати менші порції їжі, але часто. Не рекомендується подавати тільки два (а ще гірше – один) приймання їжі на день. Найкращим рішенням було б запровадити розпорядок полювання, тобто щоденний ритм, адаптований до інстинктивних потреб котів. В його основі лежить порядок: сон -> гра -> приймання їжі -> миття (догляд) -> відпочинок -> сон. Завжди доцільно перед їжею трохи повеселитися, а перед сном провести більше активності для вашого вихованця.

Самотність – як привчити кота спати вночі?

На жаль, часто буває так, що кішка залишається вдома одна – навіть на багато годин. У такій ситуації самотність з часом почне турбувати, і він буде проявляти це вночі, коли людині хочеться спати. Тому після повернення додому варто провести з ним час для розваг і ніжності.

Радісний кіт

Вирішуючи піклуватися про кішку, ми повинні пам’ятати, що це одомашнений хижак і ніщо цього не змінить. Поважаючи його потреби та інстинкти, ми будемо прагнути до спільної гармонії та міцного зв’язку.

Дивіться також: Як приручити кота до рук?

Прокрутка до верху