Головна » Що викликає агресивну поведінку котів?
що викликає агресивну поведінку котів

Що викликає агресивну поведінку котів?

Що викликає агресивну поведінку котів? Агресивний кіт є великою проблемою як для опікунів, так і для інших тварин у його оточенні. Для боротьби з неадекватною поведінкою варто скористатися допомогою фахівця. Найкращим рішенням є послуга біхевіориста, який розпізнає основу поганої поведінки та запропонує способи її усунення.

Кішка стає агресивною з багатьох причин. На неадекватну поведінку може вплинути слабке здоров’я, передчасне розлучення з сім’єю і навіть расова приналежність. Агресивність у кішок також має масу характерних проявів – вигнута спина, стоячі вуха, шипіння, уважне спостереження та ін.

Агресія кішки може бути викликана болем, наприклад, під час невиявленої хвороби. Також це сигнал про погане психічне самопочуття кота.

Чому кішка агресивна?

Агресивна поведінка кішки може розвиватися в різних ситуаціях. Часто виникає через сильний стрес і страх. Його основою може бути контакт з незнайомою людиною, погане самопочуття, біль або страх іншої тварини. Одним з найпоширеніших факторів, що визначають агресивну поведінку, є потреба охороняти територію, захищати самку або їжу. Ще один вид агресії – оборонна. З’являється, коли тварина відчуває, що йому боляче. Найчастіше це можна спостерігати під час візиту до ветеринара. Агресія також може бути викликана розчаруванням і виникнути, коли тварина не може виконати свій намір або потребу.

Як боротися з агресивною поведінкою кота?

Територіальну агресію найкраще пом’якшити, правильно познайомивши кішку з прибульцем. Рекомендується соціалізація з ізоляцією. Повільно здійснюваний процес є гарантією правильного функціонування один з одним щодня. Агресивність кота, що виникає через страх за себе, краще перечекати – відсторонитися і дати тварині час заспокоїтися та ознайомитися з обставинами. Ми ніколи не караємо кота за агресивну поведінку. Покарання посилить стрес і лише погіршить погану поведінку. Безумовно, краще винагороджувати за бажані реакції. Можна використовувати засоби, що імітують натуральні феромони котячих щік, завдяки яким кішка буде сприймати навколишнє середовище як доброзичливе та безпечне. Якщо ми не можемо впоратися з агресією тварини самостійно, варто скористатися допомогою біхевіориста.

Цікаво  Як гратися з котом?

Небажана поведінка вихованця вплине на сім’янинові, а також на інших тварин, які живуть з ним. Котячий терорист наносить їм рани, дратує і напружує, а дуже сильні емоції можуть призвести до самокалічення – вилизування і покусування шерсті. Стресові коти часто мають проблеми з сечовидільною системою, включаючи камені в нирках і цистит.

Підключати кішок потрібно повільно і поступово, дотримуючись правил ізоляції з соціалізацією. В іншому випадку агресія між котами, наприклад, за територіальною ознакою, обов’язково буде.

Два коти дерутся

Агресія кота під час гри – що викликає агресивну поведінку котів?

Для кошенят цілком природно використовувати кігті та зуби під час гри. Однак з часом мама повинна навчити кота перенаправляти таку поведінку на іграшки. Проблема агресії у кота під час гри зазвичай виникає в результаті розлучення малюка з кішкою занадто рано, щоб він не мав можливості природним, оригінальним способом дізнатися про межі гри та агресії. Пам’ятайте, що мінімальний вік, коли можна забирати кошеня від матері – 12 тижнів. Але краще ще трохи почекати.

В ході вторинної соціалізації обов’язково потрібно відучити вихованця грати з нашими руками або стрибати на наших ногах. Така поведінка може здатися милою, коли вихованець маленький. Однак у міру дорослішання це може стати неприємним і небезпечним. Варто відвернути тварину за допомогою іграшок котячі вудки.

Як поводиться агресивна кішка? – що викликає агресивну поведінку котів?

Агресивна кішка демонструє пасивну й активну поведінку. Перші мають форму наполегливого погляду, підстерігання, щоб стрибнути, підкрадання за жертвою або, навпаки, наближення до неї збоку. Якщо мова йде про активні прояви агресії, то бувають удари кігтями та дряпання. При дуже сильних емоціях кішка кусається, шипить, фиркає, гарчить і грізно бурчить. Розлючений кіт демонструє гострі зуби, має вигнуту спину, вуха відведені назад і широко відкриті очі. У той час як активна поведінка помічається негайно, пасивна поведінка може залишатися непоміченою опікунами протягом тривалого часу.

Цікаво  Цікаві іграшки для котів своїми руками

Читайте також: Як приручити кота до рук? та Де погладити кота?

Прокрутка до верху