Головна » Як приручити кота до рук?
Чи можна одомашнити дикого кота

Як приручити кота до рук?

Як приручити кота до рук? Приручення кішки – це завоювання її довіри, поступово долання страху близькості з людиною. Встановлення таких позитивних стосунків потребує багато часу та терпіння. Дотримуючись кількох важливих правил, можна приборкати навіть найбільшого дикуна, який все життя провів у дикій природі.

Що таке приручення кота?

Перш ніж приступити до цього, варто усвідомити, що мета полягає не просто в тому, щоб навчити вашого вихованця сидіти у вас на колінах або їсти з вашої руки. Приручення – це побудова зв’язку, створення стосунків, заснованих на взаємній вигоді. Тому ключ до приручення дикої кішки — показати їй, що спілкування з людьми може бути для неї приємним і корисним.

Неприручена кішка може реагувати агресією на людей.

Перші дні кота в новому домі

Кішки за своєю природою недовірливі, чутливі тварини, тому будь-які зміни для них є причиною сильного стресу – незалежно від того, чи це зовсім дика тварина, чи та, яка раніше контактувала з людиною. В останньому випадку варто зібрати якомога більше інформації про кішку, щоб відповідати її перевагам і враховувати страхи.

У перші дні від кота не слід очікувати ніякої взаємодії. Це час для звикання до нової обставини та незнайомої території. Найкраще надати кішці тиху відокремлену кімнату (це може бути кімната або велика клітка), де у неї будуть миски з їжею та водою, лоток, іграшка, а також бажано якийсь предмет (наприклад, ковдра), просочена знайомим запахом. У кімнаті повинно бути місце, де вихованець може сховатися, але при цьому в опікуна повинен бути легкий доступ до нього, щоб не втратити контроль над ситуацією, наприклад, не помітити, що кіт перестав пити). Догляд за кішкою в цей час повинен зводитися до елементарних дій (годування і т.д.).

Цікаво  Довгошерсті породи котів які заворожують своєю красою

Розплідник для кішок — крайній засіб, але іноді це єдиний спосіб допомогти кішці, наприклад, під час хвороби або під час соціалізації з ізоляцією.

Кіт в клідкі

Поступове приручення кота – як приручити кота до рук?

Залежно від індивідуальних умов котам може знадобитися кілька днів або навіть кілька тижнів, щоб звикнути до нового місця. Хазяїн повинен бути терплячим і не намагатися наблизитися до кішки, поки вона не буде вільно ходити по своїй новій території, їсти й спокійно спати. Тільки після цього йому можна дозволити досліджувати решту будинку і почати приручення.

Процес соціалізації кота слід розділити на невеликі етапи. Перша мета – переконати тварину, що ви їй не загрожуєте. Цього можна досягти, складаючи йому компанію, але водночас займаючись іншими справами. Кішка поступово звикне до присутності опікуна і почне проявляти до нього інтерес.

Наступний крок — показати тварині, що перебування в компанії людей має для неї ряд переваг. Проводячи час з кішкою, неважко оцінити, що викликає її інтерес і спонукає до контакту. Це може бути смачно пахне їжа або згорнута паперова кулька. Варто терпляче повторювати дії, засновані на взаємодії з котом, адже так будується зв’язок з котом.

Не поспішайте вступати в фізичний контакт зі своїм котом і ніколи не змушуйте його. Першу спробу погладити чотирилапого можна зробити, коли він розслаблений, наприклад, зайнятий їжею. Якщо кіт реагує втечею або агресією, ви повинні негайно припинити те, що ви робите, і повернутися до цього в наступний спокійний момент. Ви також можете полегшити завдання кота, давши йому руку понюхати або давши йому ласощі зі своєї руки. Через деякий час вихованець зрозуміє, що в опікуна немає поганих намірів, а пестити – велике задоволення. Не далеко від того, що вихованець сам почне їх вимагати.

Дика кішка боїться людей, про це потрібно пам’ятати й поважати її поведінку і стрес.

Кішка зіває

Яких залізних правил слід дотримуватися, приручаючи кота?

Приручення кота – це тривалий процес, який вимагає великого терпіння, спокою, послідовності та співпереживання. Щоб тварина більше співпрацювала, ви повинні винагороджувати її за кожну бажану поведінку (наприклад, невеликим частуванням). Ні в якому разі не можна карати кішку (навіть підвищує голос), якщо він діє не так, як очікувалося (наприклад, справляє нужду за межами лотка). Стрес, який він зазнає, може знищити всі зусилля, докладені для приручення, і призвести до серйозних проблем з поведінкою. Крім того, не стикайтеся з наляканим або розлюченим котом. У такі моменти ви повинні давати спокій. В іншому випадку опікун піддасть себе сильному контакту з зубами або кігтями, водночас втративши вже зароблену довіру. Якщо приручення кішки не приносить очікуваних результатів, варто звернутися до професіоналів.

Цікаво  Хочу кота — 5 порад власникам-початківцям

Навіщо приручати кішку? – як приручити кота до рук?

Котів, звичайно, приручають, щоб вони могли легко співіснувати з людьми в новому будинку. Однак, вирішуючи взяти під свій дах абсолютно дику тварину, варто задуматися про правомірність цієї процедури. Кошеня легко приручити у віці 2-4 місяців, якщо його вчасно розлучити з мамою. Сотні собак, які природним чином пройшли процес соціалізації з людьми, чекають у притулках на люблячого опікуна. Тому намагатися приручити дикого кота варто лише тоді, коли йому необхідний людський догляд – це вимагає збереження здоров’я чи життя. Дорослих тварин, що живуть на волі, не можна забирати з природного середовища. Просто потрібно організувати супровід (годування, ветеринарне обслуговування) там, де вони живуть.

Читайте також: Годування цуценят і кошенят: поради щодо харчування

Прокрутка до верху