Головна » Маленькі алабаї – супутники з великим характером
Маленькі алабаї

Маленькі алабаї – супутники з великим характером

Маленькі алабаї – супутники з великим характером. Цуценята алабая схожі на милих ведмежат, але згодом вони виростуть у сильних і безстрашних псів, норовливих і дуже непростих у вихованні.

Середньоазіатський алабай поширений і шануємо не тільки у себе на батьківщині, в Туркменії, а й в інших країнах – у вас не виникне жодних проблем із придбанням породистої особини. Скористайтеся корисними порадами щодо вибору цуценя:

 • Поспостерігайте за поведінкою батьків майбутнього придбання. Вони повинні бути ідеальними як на вигляд, так і за характером.
 • Чи є в будинку маленькі діти? Тоді зупинить свій вибір на «дівчинці» — спокійній і поступливій, пес стане вашим грізним товаришем і вірним захисником.
 • Найкраще забирати цуценя алабая 2 місяців. Перевірте, щоб заводчики проставили перші щеплення.
 • Виберіть ту тварину, що не злякається звуку в’язки ключів, що впала на підлогу, хоробрий щеня першим підбіжить до «порушника спокою» і обнюхає.
 • Відмовтеся від покупки довгошерстого цуценяти – це помісь із кавказькою вівчаркою, справжній маленький алабай має бути «плюшевим».
 • Зовнішній вигляд має бути: купірований хвіст, прямі лапи, вологий ніс, чисті очі та вуха.

Опис породи

Три алабая

Перехід до морди від лоба плавний, виражений не особливо, але в поєднанні з чіткими надбрівними дугами виглядає дуже різко. При змиканні щелеп нижня щелепа перекривається верхньою губою. Масивне підборіддя формується шляхом нижньої щелепи. Порода має стандартний комплект зубів в 42 шт., різці розташовуються в одну лінію. На загальну оцінку екстер’єру не впливає наявність вибитих чи поламаних зубів. Мочка носа велика, виразна, при темному забарвленні – чорна, при білому чи палевому – світліша.

 • У цуценят вуха купірують, згодом вони мають трикутну форму, невеликий розмір, вуха звисають. Стандартом допускаються як куповані, і не куповані вуха.
 • Породі собак алабай властиві овальні або круглі очі, чий колір безпосередньо залежатиме від забарвлення (можуть бути темно-карими, карими, світло-горіховими або темно-горіховими). Очі мають широкий прямий пост, погляд впевнений і виразний, сповнений власної гідності.
 • Хвіст потовщений, високо посаджений. У більшості випадків його купують щенятам алабая 1 місяця або трохи раніше, але стандарт допускає наявність не купірованого хвоста у формі серпа. Зустрічаються особини з хвостом у вигляді «кільця».
 • Потужне тіло поєднується з широкими грудьми й короткою шиєю, все це в цілому справляє незабутнє враження мощі. Тулуб – молоського типу, живіт підтягнутий, круп середній. Холка м’язова, висока, добре виражена.
 • Кінцівки помірно довгі, прямі, м’язисті, кістяк – широкий, міцний. Лапи овальні, масивні, зібрані «у грудку». Подушечки лап товсті, пружні, щільні, із твердою шкірою. Пазурі темні (при світлому забарвленні – світліші).
 • Шкіра рухлива щодо мускулатури (це справжня підмога в бою, адже можна вивертатися з щелеп супротивника), вона товста та еластична.
 • Вовна пряма і дуже густа, по довжині вона може досягати десятка сантиметрів (існують короткошерсті різновиди з довжиною шерсті 3-5 см), підшерстя щільне і тепле. На голові та передній стороні лап шерсть щільно прилягає до шкіри, коротка. На шиї алабая можлива грива.
 • Забарвлення може бути будь-яким (білим, коричневим, рудим, чорним, сірим, палевим з тигровим, рябою, крапчастим забарвленням), неприйнятним буде лише поєднання сіро-блакитного з коричневим (у будь-яких варіаціях).
Цікаво  Маленькі пси породи - фото та опис

Не секрет, що ця порода пройшла багатовікову селекцію, тому особливих проблем зі здоров’ям у тварини не буде. азійська вівчарка має сильний імунітет до інфекційних захворювань, чудову адаптацію до кліматичних змін. Існують проблеми, пов’язані з великими розмірами собаки – нерідкі випадки дисплазії ліктьового та кульшового суглобів, можуть виникати травми кісток кінцівок, вивихи, підвивихи.

Характер

сім Цуценят

Що ж до характеру, то навіть щеня алабая 3 місяці справляє враження серйозної та навіть злегка зарозумілої тварини. У представників породи дуже добре розвинені соціальні інстинкти, так вони дуже швидко знаходять своє місце в ієрархії сім’ї, а при спільному змісті утворюють зграї. Туркменські вівчарки сильні, незалежні, горді, самостійні, похмурі, впевнені у собі. Стороннім не довіряють, але водночас дуже чуйно ставляться до всіх вагань настрою власника.

Алабаї дуже добре ставляться до членів сім’ї та свійських тварин, вони помірковано агресивні стосовно людей і не нападають без наявності провокації та попередження. Середньоазіатські вівчарки схильні до збирання та бродяжництва, ось чому прийміть до вихованця радикальні виховні заходи, якщо помітите щось подібне. Повідець служить для азійців стримувальним фактором.

Годування

цуценя

Звичайно ж, щоб у вас виросла сильна здорова тварина, що відповідає всім стандартам, необхідно подбати про її правильне годування. Забезпечте малюкові шестиразове харчування. Об’єм їжі визначайте самостійно, спостерігайте за вихованцем, не перегодовуйте. У будь-який натуральний корм додавайте овочі (капуста, буряк, морква), фрукти (яблука, груші), рослини (бурякове та морквяне бадилля, листя кульбаби, кріп, петрушку, щавель, кропиву). До раціону туркменської вівчарки обов’язково додавайте комплексні вітамінно-мінеральні добавки (10-14 днів щоденне приймання, 4-5 днів – перерва).

Орієнтовний раціон в 1 місяць

Орієнтовний раціон в 1 місяць
 • М’ясо – 150 г (баранина, конина, яловичина, рубець, серце, горло, нирки, печінка тощо)
 • Овочі – 50 г (кабачки, гарбуз, капуста, морква)
 • Кефір – 250 г
 • Сир – 300 г
 • Крупи – 100 г (рис, гречаний проділ, гречка, геркулес, подрібнена кукурудза, гречана мука)
 • Яйце – 1 шт. 2 рази на тиждень.
Цікаво  Найкращі сторожові породи собак - топ 5

При нормальному годуванні щеня не буде занадто товстим або занадто худим, воно буде веселим, життєрадісним грайливим.

Дивіться також: Маленька собака порода – топ 5

Прокрутити вгору